1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele. W kościele prosimy zajmować tylko te miejsca, które są oznaczone krzyżykiem.
 2. Msza św. w intencjach polecanych wstawiennictwu św. Józefa we wtorek o godz. 18.00. Przed Mszą św., o godz. 17.30, nowenna do św. Józefa.
 3. Msza św. w intencjach polecanych wstawiennictwu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek przypada wspomnienie św. Sylwestra papieża – ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. o godz. 17.00. Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-błagalne (nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 18.00). W tym dniu swoje imieniny obchodzi p. Sylwester, który wykonuje prace konserwacyjne i porządkowe przy naszym kościele. Msza św. w jego intencji o godz. 17.00.
 5. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Dzień Modlitwy o Pokój przypada w piątek. Msze św. w tym dniu w kościele parafialnym o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00, 18.00,; w kaplicy przy pl. Inwalidów o godz. 9.00.
 6. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę po porannej Mszy św.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych w najbliższą sobotę. Msza św. dla członków I, II, III, IV, V Róży Różańcowej o godz. 15.30; Msza św. dla VI, VII, VIII, IX Róży Różańcowej i Wspólnoty Krwi Chrystusa o godz. 16.40.
 8. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego.
 9. W tym roku wizyty duszpasterskiej w tradycyjnej formie nie będzie. Od 4 stycznia będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii na Msze św. w ich intencji. Plan tych Mszy św. zostanie zamieszczony w tym tygodniu na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej i profilu facebook’owym naszej parafii. Tradycyjna wizyta kapłana w domu jest możliwa na wyraźne zaproszenie, którego można dokonać w zakrystii. Wizyta może się odbyć tylko w tzw. reżimie sanitarnym np. z powodu poświęcenia mieszkania lub innych ważnych okoliczności.
 10. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu w środę w godz. 19.00 – 20.00 i w sobotę w godz. 9.00 – 10.00. Pogrzeby i wezwania do chorych przyjmuje ks. dyżurny także poza godzinami kancelarii.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Gość Niedzielny“ (podwójny nr – 10 zł – o sensie Bożego Narodzenia; o bokserze i męczenniku Tadeuszu Pietrzykowskim; o fabryce bombek; dodatek: Litania do Dzieciatka Jezus);

- „Niedziela“ (podwójny numer – 10 zł – o wierze w życiu aktorów; o miłości Włocha do Polski; dodatek: śpiewnik kolędowy i mały modlitewnik).

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary, które zostały przekazane na konto naszej parafii (nr konta parafialnego: 40 1600 1462 1831 4275 9000 0001).
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca.

Przeczytaj

Spotkania formacyjne

Spotkania formacyjne dla dzieci i młodzieży

Biała Armia i nauka śpiewu
piątek o godz. 16.00
(zapraszamy dzieci z klas I – III szkoły podstawowej)

Lektorzy, ministranci
sobota godz. 11.00;

Kandydaci na ministrantów
niedziela godz. 12.20 w zakrystii w kościele
(zapraszajmy chłopców od klasy III-ciej szkoły podstawowej i starszych)

Oaza Dzieci Bożych
sobota godz. 12.00
(zapraszamy dzieci od klasy IV szkoły podstawowej)

Oaza młodzieżowa
sobota godz. 13.00.

Spotkania odbywają się w salce przy kościele

40-lecie święceń kapłańskich naszego ks. Proboszcza kan. Stanisława Pojnara