Żyją wśród nas, nauczają nas, tłumaczą, pomagają, powierzamy im nasze dzieci. Nieraz przechodzą do innych parafii lub wyjeżdżają na misje. O niektórych pamiętamy dłużej o innych krócej nie wiedząc co się z nimi dzieje mimo że żyli wśród nas. Nasi duszpasterze.

Nowa strona w naszym serwisie poświęcona jest podtrzymaniu więzi i pamięci o księżach którzy pracowali w naszej wspólnocie, Zobaczmy gdzie są i co robią. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach o Boże błogosławieństwo, o siłę i wytrwałość w niesieniu posługi - za tych którzy na co dzień modlą się za nas.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

W końcu mam internet i czas do napisania dłuższego e-maila. Jestem w Argentynie, w Prowincji Misiones. To region znany z uprawy yerba mate. Stolicą Prowincji jest Posadas. Prowincja Misiones graniczy z Paragwajem i Brazylią.

Jestem w Argentynie już prawie pół roku. Każdy dzień pobytu na misjach uczy wciąż nowych rzeczy. Odnaleźć się w innej kulturze, innej formie religijności i innej formie duszpasterstwa wymaga rezygnacji ze schematów oraz szukania nowych dróg, rozwiązań.

Szczęść Boże!

Po kilkumiesięcznej przerwie znów się odzywam. Wysyłam kilka zdjęć, które opowiedzą o miejscu, w którym pracuję: