Tu zamieszczamy cotygodniowe ogłoszenia duszpasterskie (aktualne), a także informacje o wydarzeniach które dopiero nastaną.
Informacje o wydarzeniach które już się odbyły przenoszone są do zakładki "Warto Przeczytać" lub są usuwane.

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 20 MAJA RP 2018

1. Dzisiaj, w uroczystość Zesłania Ducha św. kończy się okres wielkanocny i czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej. Dziś również, za pobożne i publiczne odmówienie Hymnu do Ducha Św. „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można otrzymać odpust zupełny.

2. Modlitwa różańcowa w Misyjnym Dniu Chorych, którego patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus, w intencji chorych i cierpiących połączona z nabożeństwem majowym dzisiaj o godz. 17.15.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP. Nabożeństwa będą odprawiane w poniedziałek i od środy do soboty o godz. 17.30.

4. Od poniedziałku trwa Biały Tydzień. Dzieci, które dziś przyjmują I Komunię św. wraz z rodzicami zapraszamy w poniedziałek, środę, czwartek i piątek na godz. 17.30 do uczestnictwa w nabożeństwie majowym i Mszy św.

5. Nabożeństwo do św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych z modlitwą w intencjach polecanych przez jej czcicieli we wtorek o godz. 17.00. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do skrzynki z napisem „Intencje do św. Rity”, która znajduje się przy jej ikonie. W czasie nabożeństwa tradycyjne poświęcenie róż, które prosimy przynieść ze sobą i namaszczenie olejem różanym na znak przyjęcia woli Bożej. W czasie nabożeństwa zostanie również odmówiona Litania Loretańska do NMP. Po nabożeństwie Msza św. w intencjach polecanych wstawiennictwu św. Rity.

6. Msza św. w intencjach polecanych wstawiennictwu św. Józefa we wtorek o godz. 18.00. Nowenna do św. Józefa wyjątkowo po wieczornej Mszy św.

7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w czasie nabożeństwa majowego.

8. Msza św. w intencjach Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. (do godz. 19.30) adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

9. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w kościele rektoralnym (dawniej garnizonowym) w czwartek o godz. 18.30.

10. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

11. Spowiedź dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej, które obchodzą rocznicę I Komunii św. w piątek o godz. 18.40. Msza św. rocznicowa w przyszłą niedzielę o godz. 13.00.

12. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w kościele Wniebowzięcia NMP w sobotę o godz. 19.00.

13. Msza św. w intencji mam, z okazji ich święta, które przypada w tym tygodniu, w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.

14. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

15. W tym tygodniu obchodzimy: święto NMP, Matki Kościoła w poniedziałek i święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana w czwartek.

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o zesłaniu Ducha św.; o trudnym życiu chrześcijanw Nepalu; o konsekracji dziewic i wdów);
• „Niedziela“ (o Drodze Neokatechumenalnej; o służbie w ochronie życia; o Mędzynarodowym Centrum Modlitwy o Pokój);
• „Głos św. Józefa“ (o nabożeństwach majowych, o pierwszosobotnich nabożeństwach wynagradzających Niepokalanemu Sercu NMP).

17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci, które dziś przystępują do I Komunii św. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy mieszkańcom ul. Szymanowskiego nr 21 i 23.

18. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby Seminarium Duchownego w Paradyżu i naszej diecezji.

19. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

 Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/816-slowo-na-niedziele-zeslanie-ducha-swietego-rok-b 

Żary dla Jezusa. Czwartek 24 maja 2018 o godz. 18.30 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienia. Kościół rektoralny.

Jaka jest historia i sens nabożeństwa majowego?
Co to jest procesja teoforyczna?
Czy nie zapominamy o jednym z sakramentów świętych mówiąc o I Komunii?
Na czym polega nabożeństwo I sobót ?
Co będzie miało miejsce 22 maja i w następnych miesiącach?

Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź w najnowszym numerze naszej parafialnej gazetki „Głos Świętego Józefa”.
Zapraszamy do lektury.
Za nabycie gazetki można złożyć ofiarę przeznaczoną na pokrycie kosztów druku.
:-)

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 13 MAJA RP 2018

1. Modlitwa różańcowa w dniu rocznicy objawień fatimskich w intencji o nawrócenie grzeszników i pokój na świecie połączona z nabożeństwem majowym dzisiaj o godz. 17.15.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP. Nabożeństwa będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

3. Od poniedziałku do czwartku trwa Biały Tydzień. Dzieci, które dziś przyjmują I Komunię św. wraz z rodzicami zapraszamy od poniedziałku do czwartku na godz. 17.30 do uczestnictwa w nabożeństwie majowym i Mszy św. W piątek odbędzie się pielgrzymka dzieci komunijnych do Rokitna.

4. Litania do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę będą odprawiane w czasie nabożeństwa majowego.

5. PZC informuje, iż w środę w godz. 14.00 – 16.00 będzie wydawana żywność osobom uprawnionym do korzystania z pomocy w ramach Programu FEAD, na podstawie skierowań z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

6. Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i innych dzieł ewangelizacyjnych zostanie odprawiona w środę o godz. 18.00, natomiast w intencjach Wspólnoty Krwi Chrystusa zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00.

7. W tym tygodniu, ze względu na przygotowania do I Komunii św. dzieci ze szkoły społecznej, nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w środę i czwartek.

8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

9. Spowiedź dzieci komunijnych, ich rodziców i członków rodzin w piątek o godz. 18.40. Spowiedź poprzedzi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

10. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w kościele NSPJ w sobotę o godz. 19.00.

11. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

12. Uroczystość I Komunii św. dzieci klas III SP Szkoły Społecznej w przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 9.30 i 11.30. Zachęcamy, by Parafianie, którzy nie są związani z tymi dziećmi, wybrali inne Msze św., które będą odprawiane o godz.: 7.00, 8.30, 13.00 i 18.00. Prosimy również, aby w tym dniu pamiętać, że zawsze może się zdarzyć konieczność przyjazdu karetki i nie zastawiać samochodami placu kościelnego i wjazdu na ten plac.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o profanacji tego, co świete; o piaskach pustyni; o książkach do słuchania);
• „Niedziela“ (o sanktuarium MB Fatimskiej w Zakopanem; o św. Andrzeju Boboli; o błogosławionej pielęgniarce);
• „Głos św. Józefa“ (o nabożeństwach majowych, o pierwszosobotnich nabożeństwach wynagradzających Niepokalanemu Sercu NMP).

14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci, które dziś przystępują do I Komunii św. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy rodzicom dzieci, które za tydzień przystąpią do I Komunii św.

15. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.

16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

 Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/812-slowo-na-niedziele-wniebowstapienie-panskie-rok-b 

W dniach 26-27 maja br. odbędzie się 94. Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę

KOMUNIKAT W SPRAWIE ŚWIĘCEŃ DIAKONATU I PREZBITERATU

Drodzy Diecezjanie!
Miłość Jezusa Chrystusa wobec swojego Kościoła wyraża się w powoływaniu ludzi do kontynuowania Jego zbawczego posłannictwa. Stąd każdy wierny na mocy sakramentu chrztu staje się uczniem, mającym dawać świadectwo o zmartwychwstaniu Pana. W sercach niektórych mężczyzn Bóg składa jednak dar szczególny – dar powołania do kapłaństwa, poprzez który dokonuje się głoszenie Słowa i sprawowanie sakramentów.
Dlatego z nieskrywaną radością pragnę poinformować, że w dniu 12 maja o godz. 11.00
w kościele pw. Bożego Ciała w Głogowie, czterem alumnom V roku udzielę święceń diakonatu, a dwa tygodnie później, 26 maja w konkatedrze pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze,
o godz. 10.00 udzielę sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu sześciu diakonom.

Do święceń diakonatu w kościele pw. Bożego Ciała w Głogowie w dniu 12 maja br. o godz. 11.00 przystąpią następujący alumni:

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 06 MAJA RP 2018

1. Modlitwa różańcowa w intencji dzieci przystępujących do I Komunii św. i ich rodziców połączona z nabożeństwem majowym dzisiaj o godz. 17.15.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP. Nabożeństwa będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

3. Od poniedziałku do piątku trwa Biały Tydzień. Dzieci, które dziś przyjmują I Komunię św. wraz z rodzicami zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 17.30 do uczestnictwa w nabożeństwie majowym i Mszy św.

4. Wolontariuszy PZC i GWU zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne w poniedziałek o godz. 18.00.

5. Uroczystość św. Stanisława – Biskupa, Męczennika, Głównego Patrona Polski i według słów św. Jana Pawła II "patrona chrześcijańskiego ładu moralnego" przypada we wtorek. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 10.00 i 18.00. Msza św. o godz. 10.00 zostanie ofiarowana w intencji o nawrócenie grzeszników i tych, którzy lżą imię Boże, Kościół Chrystusowy i dobre imię naszej Ojczyzny. Imiona trwających w grzechach do wspólnej modlitwy można, zapisane na kartkach, przynosić przed Mszą św. do zakrystii.

6. Litania do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę będą odprawione w czasie nabożeństwa majowego.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 (do godz. 19.30). W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

9. Spowiedź dzieci komunijnych, ich rodziców i członków rodzin w piątek o godz. 18.40. Spowiedź poprzedzi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

10. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w naszym kościele w sobotę o godz. 19.00.

11. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, natomiast od piątku rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

12. Uroczystość I Komunii św. dzieci klas III SP nr 1 w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30. Zachęcamy, by Parafianie, którzy nie są związani z tymi dziećmi, wybrali inne Msze św., które będą odprawiane o godz.: 7.00, 8.30, 11.30, 13.00 i 18.00. Prosimy również, aby w tym dniu pamiętać, że zawsze może się zdarzyć konieczność przyjazdu karetki i nie zastawiać samochodami placu kościelnego i wjazdu na ten plac.

13. Msza św. w intencji dzieci, które obchodzą w maju I rocznicę urodzin w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Po Mszy św. dzieci zostaną namaszczone olejem Dzieciątka Jezus.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o ważnym sprawach związanych z I Komunią św.; o stwardnieniu rozsianym; o ciekawej zależności między religijnością i długością życia ludzkiego);
• „Niedziela“ (o św. Stanisławie Biskupie; o urzędzie prymasa Polski; o wierze na Kamczatce).

15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci, które dziś przystąpują do I Komunii św. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 8.00) powierzamy rodzicom dzieci, które za tydzień przystąpią do I Komunii św.

16. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.

17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

 Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/806-slowo-na-niedziele-vi-niedziala-wielkanocy-rok-b 

Zielonogórsko - Gorzowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu zaprasza na nabożeństwo Akatystu do Ducha Świętego, które odbędzie się 19 maja w kościele seminaryjnym.
Plan:

17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja

18.00 - Msza św.

20.30 - Akatyst do Ducha Świętego


Rektor Z-GWSD w Paradyżu, ks. Dariusz Mazurkiewicz

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 29 KWIETNIA RP 2018

1. Modlitwa różańcowa w intencji dzieci przystępujących do I Komunii św. dzisiaj o godz. 17.15.

2. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP. Nabożeństwo będą odprawiane: we wtorek, środę, piątek i sobotę o godz. 17.30, w czwartek po Mszy św. o godz. 11.30 i w przyszłą niedzielę o godz. 17.15.

3. Nowenna do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę będą odprawione w czasie nabożeństwa majowego.

4. Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski i Dzień Konstytucji 3 maja przypada w czwartek. Zapraszamy na Msze św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Msza św. w kaplicy przy pl. Inwalidów o godz. 9.00. Uroczysta Msza św. miejska w intencji Ojczyzny w czwartek o godz. 11.30 w kościele NSPJ.

5. W imieniu Żarskiego Domu Kultury zapraszamy na tradycyjny Koncert majowy w czwartek o godz. 19.00 w naszym kościele. Tym razem wystąpi Renata Przemyk z zespołem. Wstęp jest wolny. W czwartek nie będzie więc Mszy św. o godz. 18.00 i adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

7. Ks. Biskup Tadeusz Lityński udzielił dyspensy i zwolnił z obowiązku zachowania postu od pokarmów mięsnych wszystkich diecezjan i przebywających na terenie diecezji w najbliższy piątek. Prosimy, aby osoby które będą korzystać z tej dyspensy w zamian uczyniły jakieś dobro na rzecz bliźniego.

8. Okazja do Spowiedzi św. z racji I piątku miesiąca w piątek o godz. 16.45. Przypominamy jednocześnie, że do praktykowania pierwszych piątków miesiąca konieczne jest przyjęcie w stanie łaski uświęcającej Komunii św. w tym dniu; wyspowiadać można się wcześniej.

9. Spowiedź dzieci komunijnych, ich rodziców i członków rodzin w piątek o godz. 18.40. Spowiedź poprzedzi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

10. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.00, ks. Andrzej i ks. Bartosz w sobotę od godz. 8.30.

11. Nabożeństwo ku czci Niepokalalnego Serca NMP w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30.

12. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w kościele Miłosierdzia Bożego w sobotę o godz. 19.00.

13. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 8.30.

14. Uroczystość I Komunii św. dzieci klas III SP nr 1 w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30. Zachęcamy, by Parafianie, którzy nie są związani z tymi dziećmi, wybrali inne Msze św., które będą odprawiane o godz.: 7.00, 8.30, 11.30, 13.00 i 18.00. Prosimy również, aby w tym dniu pamiętać, że zawsze może się zdarzyć konieczność przyjazdu karetki i nie zastawiać samochodami placu kościelnego.

15. Kurs Przedmałżeński odbędzie się w naszym kościele w dniach od 03 do 09 czerwca.

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o nowym filmie pokazującym życie św. Pawła Apostoła; o niezwykłym dworku na Borejkowszczyźnie; dodatek o 40 rocznicy powstania wolnych związków zawodowych);
• „Niedziela“ (o pielgrzymce seminarzystów na Jasną Górę; o Maryi, Królowej Polski; o polskiej fladze).

17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 02 września o godz. 11.30. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy rodzicom dzieci komunijnych.

18. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie. Dzisiaj po Mszach św. o godz.: 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 można złożyć ofiary na rzecz żarskiego hospicjum.

19. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/801-slowo-na-niedziele-v-niedziala-wielkanocy-rok-b 

Kurs przedmałżeński w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Żarach odbędzie się w dniach od 3. czerwca (niedziela) do 9. czerwca (sobota).
Rozpoczęcie w niedzielę Mszą Świętą o godz. 18.00. Spotkania codziennie o godz. 19.00 w kościele.

Św. Rita z Cascii - Żary, parafia Świętego Józefa Oblubieńca NMP
ZAPROSZENIE

Dyspensa od zachowania IV Przykazania Kościelnego na piątek 4 maja 2018 - Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 22 KWIETNIA RP 2018

1. Modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych dzisiaj o godz. 17.15.

2. Spotkanie członków grupy Przyjaciół Paradyża i wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć dzieło powołań dzisiaj po nabożeństwie różańcowym w salce na plebanii.

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Andrzeja w poniedziałek o godz. 18.00.

4. Nowenna i Różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przy świeczniku.

5. Wspólne nieszpory w środę o godz. 17.40.

6. Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do koszyczka, który będzie stał przy obrazie Matki Bożej.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Bartosza w środę o godz. 18.00.

8. Msza św. w intencjach Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej w czwartek o godz. 18.00. Po niej, do godz. 19.15, adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

9. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w czwartek o godz. 18.30 w kościele rektoralnym (dawniej garnizonowym).

10. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

11. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w kościele Wniebowzięcia NMP w sobotę o godz. 19.00.

12. Uroczysty Koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w wykonaniu orkiestry Eurosilesia, chóru Basilica Cantans i solistów w piątek o godz. 19.00 w kościele Wniebowzięcia NMP w Żarach. Nieodpłatne karty wstępu można odebrać w Żarskim Domu Kultury przy ul. Wrocławskiej.

13. W ramach akcji „Pola nadziei“ wolontariusze Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach będą kwestować na rzecz hospicjum w przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Dzięki zebranym ofiarom podopieczni naszego hospicjum mogą korzystać z nieodpłatnej opieki hospicyjnej.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o tradycji i zmianach w kościele, o klasztorze w Komańczy; dodatek: najnowsza adhortacja papieża Franciszka o świętości);
• „Niedziela“ (o europejskiej cenzurze; o św. Wojciechu – Patronie Polski; o powstaniu w getcie warszawskim);
• „Mały Gość Niedzielny“ (o majówkach; o bałtyckich kaprach czyli piratach).

15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 17 czerwca o godz. 11.30. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy mieszkańcom ul. Szymanowskiego nr 17, 19.

16. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby naszej diecezji i Seminarium Duchownego w Paradyżu.

17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa.

 Rozważanie: http://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/794-slowo-na-niedziele-iv-niedziela-wielkanocy-dobrego-pasterza-rok-b 

Diecezjalna Pielgrzymka Powołania 2018 do Paradyża

Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza maturzystów do odwiedzenia seminarium w ramach projektu "Paradyż na weekend". 

 

Żary dla Jezusa - czwartek 26 kwietnia 2018 godz. 18.30 kościół Rektoralny

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 15 KWIETNIA RP 2018

1. Modlitwa różańcowa w intencji nawrócenia grzeszników, prowadzona przez Żywy Różaniec, dzisiaj o godz. 17.15.

2. Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam, a także innych dzieł ewangelizacyjnych w poniedziałek o godz. 18.00. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą: do godz. 19.30 Akcja Katolicka, do godz. 20.15 Rodzina Radia Maryja, do godz. 21.00 Żywy Różaniec. Adorację zakończy Apel Jasnogórski.

3. Nowenna i Różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przy świeczniku.

4. Wspólne nieszpory w środę o godz. 17.40.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do koszyczka, który będzie stał przy obrazie Matki Bożej.

6. Msza św. w intencjach Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 18.00. Po niej, do godz. 19.30, adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

8. W najbliższą sobotę ks. Bartosz obchodzi swoje imieniny. Msza św. imienionowa o godz. 18.00. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Solenizanta.

9. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w kościele NSPJ w sobotę o godz. 19.00.

10. Za tydzień przypada Niedziela Dobrego Pasterza – dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych. Zapraszamy na spotkanie członków grupy Przyjaciół Paradyża i wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć dzieło powołań. Spotkanie rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.15 w kościele. Po niej dalsza część spotkania w salce na plebanii.

11. Pielgrzymka rodzin do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbędzie się 26 maja. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń. Tam również znajdziemy informacje na temat propozycji religijnego wypoczynku dla małżeństw i rodzin, a ponadto informacje dla rolników o płatnościach unijnych i uprawie tytoniu.

12. PZC pragnie poinformować, iż w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zebrał do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezjalnej kwotę 1.214 zł. Dziękujemy wszystkich za złożone ofiary.

13. Rozpoczynamy dziś Tydzień Biblijny. Zachęcamy, by jak najczęściej czytać ten święty tekst, poprzez który przemawia do nas sam Bóg.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o powołaniu do świętości w kontekście ostatniej adhortacji papieża Franciszka; o świętych, którzy mogą nas inspirować; o Biblii – liście Boga do ludzi);
• „Niedziela“ (o tym, że Bóg nie umarł; o ludziach bezdomnych; o małżeńskiej wierności);

15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 19 czerwca o godz. 18.00. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy mieszkańcom ul. Szymanowskiego nr 9, 11, 13, 15.

16. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.

17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa.

Rozważanie: http://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/786-slowo-na-niedziele-iii-niedziela-wielkanocy-rok-b 

Rodzina dzisiaj boryka się z wieloma trudnościami, na które niekiedy nie znajduje rozwiązań. Częste rozwody w naszym województwie są tego najlepszym przykładem. Ruch Światło-Życie naszej diecezji pragnie wyjść do małżeństw i rodzin z propozycją ugruntowywania życia z Jezusem. Wiele świadectw małżonków dowodzi temu, że tajemnica szczęścia leży w zapraszaniu Boga do swego życia. W Lubuskim Nazarecie w Kęszycy Leśnej w dniach 29 czerwca- 5 lipca br. odbędzie się  Oaza Ewangelizacji dla małżeństw. Szczegółowe informacje na plakacie. Serdecznie zapraszamy!

Pielgrzymka motocyklistów - Świebodzin - Rokitno - 29 kwietnia 2018 roku

Godz. 13.00 Spotkanie motocyklistów przy Figurze Chrystusa Króla w Świebodzinie – zawiązanie wspólnoty.
Godz. 13.30 wspólny przejazd do Sanktuarium w Rokitnie.
Godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w Bazylice Rokitniańskiej.
Poświęcenie motocykli.
Agapa dla uczestników pielgrzymki.