Tu zamieszczamy cotygodniowe ogłoszenia duszpasterskie (aktualne), a także informacje o wydarzeniach które dopiero nastaną.
Informacje o wydarzeniach które już się odbyły przenoszone są do zakładki "Warto Przeczytać" lub są usuwane.

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 05 SIERPNIA RP 2018

1. Modlitwa różańcowa o trzeźwość w naszym narodzie dzisiaj o godz. 17.15.

2. Msza św. w intencjach PZC i GWU w poniedziałek o godz. 18.00.

3. Nowenna i różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.

4. Wspólne nieszpory w środę o godz. 17.40.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

8. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w naszym kościele.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o postanowieniu 100 dni abstynencji dla uczczenia 100 lat niepodległości; o audioBiblii dla dzieci; o pięknych Sejnach – miasteczku na krańcu Polski);
• „Niedziela“ (o Edycie Stein – żydowskiej filozof, która przyjęła katolicyzm; o tajemnicy pewnego dzieła Caravaggia; o włoskiej policjantce, która została zakonnicą).

10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 23 grudnia o godz. 11.30. Sprzątanie naszego kościoła w sobotę od godz. 9.00 powierzamy mieszkańcom ul. Moniuszki z nr 32, 34, 36, 38.

11. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby naszego kościoła.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

 

 OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 12 SIERPNIA RP 2018

1. Modlitwa różańcowa o deszcz dla ziemi dzisiaj o godz. 17.15.

2. Nowenna i różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki przy ikonach.

3. Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypada w środę. Msze św. w tym dniu: w kościele parafialnym o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 13.00. W czasie Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Taca zebrana w tym dniu zostanie przekazana na pomoc uboższym parafiom naszej diecezji.

4. Msza św. w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wojska Polskiego w środę o godz. 11.30 w naszym kościele. Po Mszy św. błogosławieństwo tablicy upamiętniającej przyjęcie tradycji 24 Pułku Ułanów przez 42 Pułk Zmechanizowany im. Hetmana Wielkiego Koronnego Stanisława Żółkiewskiego.

5. W środę Parafia Wniebowzięcia NMP obchodzi swój odpust. Msza św. odpustowa o godz. 12.00.

6. Kancelaria Parafialna w środę będzie nieczynna.

7. Msza św. w intencjach Wspólnoty Krwi Chrystusa i w intencjach Rodziny Radia Maryja, Telewizji Trwam i dzieł ewangelizacyjnych w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą: do godz. 19.30 Wspólnota Krwi Chrystusa, do godz. 20.15 Rodzina Radia Maryja, do godz. 21.00 Żywy Różaniec. Czuwanie zakończy się o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

9. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w kościele pw. NSPJ.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o);
• „Niedziela“ (o).

11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 23 grudnia o godz. 13.00. Sprzątanie naszego kościoła w sobotę od godz. 9.00 powierzamy mieszkańcom ul. Moniuszki z nr 42 (trzy klatki) i nr 46.

12. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.

13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

 

Kochani Parafianie z Żar, z Parafii Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – moi Przyjaciele, także z Sulechowa, Żagania, wszyscy z którymi byłem na wczorajszej Mszy Świętej i którzy nie mogli być, ale wcześniej przekazywali mi serdeczne słowa z modlitwą, wszyscy ministranci i lektorzy (od najmniejszego, do najstarszego – ufam, że niedługo, już ktoś z Was usłyszy wezwanie i zgodzi się na drogę powołania kapłańskiego – ale oczywiście nie zmuszając, z szacunkiem dla każdej drogi – jeśli jest to droga miłości Boga i człowieka), kochana Oazo Rodzin – małżonkowie z Domowego Kościoła, scholo młodzieżowa z Panią Joanną i Mateuszem, Panie organisto Ireneuszu wraz z Żoną, szczególnie wpierające mnie Pani Violetto z mężem Jackiem, Pani Agnieszko, Pani Julio, Pani Joanno z mężem Sławkiem, dzieci i wszyscy ludzie dobrej woli – jestem Panu Bogu wdzięczny za Was – tak po prostu i tak, że słów brakuje.
Cieszę się że mogłem uczyć się miłości do Boga i ludzi od poprzedniego ks. Proboszcza (obecnego Seniora) ks. Kan. Stanisława Pojnara, w Żarach idąc drogą kapłańską z ks. Tomaszem Dobrowolskim, ks. Andrzejem Maciejewskim i ks. Bartoszem Orlickim. Jak wczoraj mówiłem – swoistymi zwornikami spinającymi jak klamrą uczenie się „bycia pasterzem jako duszpasterz” jest mój pierwszy Proboszcz z Kostrzyna nad Odrą – ks. Prałat Wojciech Skóra i obecny mój ostatni Proboszcz właśnie tu w Żarach – ks. kan. Janusz Mikołajewicz. Dziękuje Tobie ks. Januszu za troskę o to piękno zewnętrzne i wewnętrzne człowieka – świątyni Ducha Świętego i świątyni w której się modlimy.
Nikogo nie chcę pominąć – jestem wdzięczny i noszę Was w moim, sercu z modlitwą, polecam się także modlitwie.
Za zaniedbania w miłości przepraszam, za wszystko Bogu dziękuję.
Życzę Wam (i sobie) by ksiądz (ale także każdy realizujący swoje życiowe powołanie) był człowiekiem dobrej rady, a nie tylko od parady :-)

Ks. Andrzej Hładki

DZIEŃ ŻOŁNIERZA - ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO I JUBILEUSZ 25-LECIA PRZYJĘCIA TRADYCJI 24. PUŁKU UŁANÓW PRZEZ ŚRODOWISKO 42. PUŁKU ZMECHANIZOWANEGO
które odbędzie się
w dniach 15-18 sierpnia 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 29 LIPCA RP2018
1. Modlitwa różańcowa w intencji ks. Andrzeja dzisiaj o godz. 17.15.
2. Msza św. dziękczynna za lata pracy ks. Andrzeja w naszej parafii, z prośbą o błogosławieństwo Bożego i opiekę Maryi w posłudze proboszcza w parafii św. Jadwigi w Koźli we wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich, aby wyrazić wdzięczność ks. Andrzejowi.
3. Nowenna i różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.
4. W środę rozpoczyna się sierpień - miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania postanowień abstynencji od napojów alkoholowych. Księga trzeźwości znajduje się przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.
5. W środę przypada 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Złożenie kwiatów i modlitwa przy pomniku Żołnierza Polskiego obok naszego kościoła o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, by oddać hołd bohaterom, którzy poświęcili swe życie dla obrony Ojczyzny.
6. Wspólne nieszpory w środę o godz. 17.40.
7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
8. W czwartek przypada odpust Porcjunkuli. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Warunkami uzyskania odpustu są: stan łaski uświęcającej. Komunia św., nawiedzenie kościoła i modlitwa w intencjach Ojca św..
9. Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.
10. Ks. Proboszcz będzie odwiedzał swoich chorych w piątek od godz. 8.00.
11. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
12. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. w tym dniu od godz. 17.00.
13. Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi w sobotę o godz. 6.30. Po niej nabożeństwo I soboty miesiąca.
14. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego.
15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny" (o świętej matce z Włoch; o księżach w Powstaniu Warszawskim; o taksówkarzu, który jest organistą);
• „Niedziela" (o wierności nauce Kościoła w rozmowie z kard. Raymondem Burkę; o Powstaniu Warszawskim; o posłudze diakonów stałych).
16. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 09 grudnia o godz. 11.30. Sprzątanie naszego kościoła w sobotę od godz. 9.00 powierzamy mieszkańcom ul. Moniuszki nr od 1 do 23 i od 2 do 26.
17. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

 Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/865-slowo-na-niedziele-xvii-niedziala-zwykla-rok-b 

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 22 LIPCA RP2018
1. Nabożeństwo ku czci św. Rity z poświęceniem róż i namaszczeniem olejem różanym dzisiaj o godz. 17.00. Intencje do wspólnej modlitwy w czasie nabożeństwa można składać do skrzynki znajdującej się przy ikonie św. Rity i poprzez naszą stronę internetową.
2. Nowenna i różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30. Intencje można składać do skrzynki znajdującej się przy ikonach.
3. Wspólne nieszpory w środę o godz. 17.40.
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św. Intencje można składać do skrzynki znajdującej się przy ikonach.
5. W środę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów po Mszy św. i nowennie. W czasie Mszy św. taca na zakup pojazdów dla misjonarzy pracujących w Afryce.
6. Msza św. w intencjach Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.
7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
8. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w kościele Wniebowzięcia NMP.
9. Ze względu na prace remontowe Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko w środę w godz. 19.00 - 20.00.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny" (o swojej wierze opowiada Józef Skrzek, muzyk i kompozytor; o życiu i śmierci 14- letniej Aleksji; dodatek: obrazek z modlitwą do św. Krzysztofa);
• „Niedziela" (o życiu w klasztorze Trapistek; o św. Brygidzie, Patronce Europy; o pielgrzymowaniu do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela).
11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 02 grudnia o godz. 13.00. Sprzątanie naszego kościoła w sobotę od godz. 9.00 powierzamy mieszkańcom ul. Krótkiej nr 29,31,33,35.
12. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

 Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/862-slowo-na-niedziele-xvi-niedziala-zwykla-rok-b 

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 15 LIPCA RP 2018

1. Modlitwa różańcowa w intencji o deszcz dla ziemi dzisiaj o godz. 17.15.

2. W poniedziałek przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel – Szkaplerznej. Msza św. i nałożenie szkaplerzy NMP o godz. 18.00.

3. Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i dzieł ewangelizacyjnych w poniedziałek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą: do godz. 19.30 Akcja Katolicka, do godz. 20.15 Rodzina Radia Maryja, do godz. 21.00 Żywy Różaniec. Adorację zakończy Apel Jasnogórski.

4. Nowenna i różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30. Intencje można składać do skrzynki znajdującej się przy ikonach.

5. Wspólne nieszpory w środę o godz. 17.40.

6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św. Intencje można składać do skrzynki znajdującej się przy ikonach.

7. Msza św. w intencjach Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.15. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

9. Ks. Andrzej będzie odwiedzał swoich chorych w sobotę od godz. 8.30.

10. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w kościele NSPJ.

11. Nabożeństwo ku czci św. Rity z poświęceniem róż i namaszczeniem olejem różanym w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Intencje do wspólnej modlitwy w czasie nabożeństwa można składać do skrzynki znajdującej się przy ikonie św. Rity i poprzez naszą stronę internetową.

12. Parafia NSPJ zaprasza na „Rajd św. Krzysztofa“, który odbędzie się w przyszłą niedzielę. Rozpocznie go Msza św. o godz. 11.30, po niej zapisy i start o godz. 13.30.

13. Władze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe apelują do użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych. Informują zarazem, że na przejazdach po wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja i napędów rogatek znajdują się żółte naklejki z numerem przejazdu. W przypadku awarii, zagrożenia lub wypadku należy zadzwonić na wskazany również na naklejce numer telefonu podając operatorowi numer przejazdu.

14. Decyzją ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego odchodzi z naszej parafii ks. Andrzej Hładki, który z dniem 1 sierpnia rozpoczyna posługę proboszcza w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Koźli. Msza św. w intencji ks. Andrzeja zostanie odprawiona 31 lipca o godz. 18.00. Pamiętajmy o ks. Andrzeju w naszych modlitwach i wyraźmy naszą wdzięczność za jego pracę w naszej parafii uczestnicząc w pożegnalnej Mszy św.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o mocy szkaplerza NMP; o popularności edukacji domowej dzieci; o roli Kościoła w uzyskaniu polskiej niepodległości);
• „Niedziela“ (o tajemnicach Watykanu; o przyjacielu Polski, papieżu Piusie XI; o pielgrzymach Bożego Miłosierdzia).

16. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 02 grudnia o godz. 11.30. Sprzątanie naszego kościoła w sobotę od godz. 9.00 powierzamy mieszkańcom ul. Krótkiej nr 17, 19, 21, 23, 25, 27.

17. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby naszej diecezji i Seminarium Duchownego w Paradyżu.

18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/859-slowo-na-niedziele-xv-niedziala-zwykla-rok-b 

Władze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe apelują do użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych. Informują zarazem, że na przejazdach po wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja i napędów rogatek znajdują się żółte naklejki z numerem przejazdu. W przypadku awarii, zagrożenia lub wypadku należy zadzwonić na wskazany również na naklejce numer telefonu podając operatorowi numer przejazdu.

Ogłoszenia Parafialne - parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Żarach - 08 lipca RP 2018

1. Modlitwa różańcowa w intencji o dobre przeżycie wakacji dzisiaj o godz. 17.15.
2. Nowenna i różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30. Intencje można składać do skrzynki znajdującej się przy ikonach.
3. W środę przypada święto św. Benedykta, Patrona Europy. Módlmy się w tym dniu, aby Europa zachowała swoją chrześcijańską tożsamość.
4. Wspólne nieszpory w środę o godz. 17.40.
5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św. Intencje można składać do skrzynki znajdującej się przy ikonach.
6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.
7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
8. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w naszym kościele.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
· „Gość Niedzielny“ (o fałszywych paszportach dla Żydów produkowanych w czasie wojny przez polskich dyplomatów; o wychowaniu do trzeźwości; o największej telewizji katolickiej na świecie);
· „Niedziela“ (o chrześcijanach w Syrii; o św. Benedykcie – patronie Europy; o tajemniczej Bułgarii).
10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 25 listopada o godz. 11.30. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy mieszkańcom ul. Krótkiej nr 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15.
11. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/855-slowo-na-niedziele-xiv-niedziala-zwykla-rok-b 

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 01 LIPCA RP 2018

1. Modlitwa różańcowa dzisiaj o godz. 17.15.

2. Nowenna do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.

3. Wspólne nieszpory w środę o godz. 17.40.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św..

5. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w środę po nowennie w sali na plebanii.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele w czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

8. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz i ks. Bartosz w piątek od godz. 8.00.

9. Okazja do Spowiedzi św. z okazji I piątku miesiąca w tym dniu o godz. 17.00.

10. Okazja do spowiedzi św. w czasie wakacji od poniedziałku do soboty od godz. 17.30 do godz. 17.55 i w czwartek w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

11. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serna Maryi w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30.

12. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego.

13. Msza św. w intencji dzieci, które w lipcu obchodzą I rocznicę urodzin w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Po Mszy św. namaszczenie olejem Dzieciątka Jezus.

14. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Jacka Tonkowicza, który wygłosi kazania. Będzie też można nabyć jego książki.

15. Wystawa Mobilne Muzeum Multimedialne z okazji Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej bedzie prezentowana w Żarach 3 i 4 lipca. Więcej informacji na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.

16. W związku z rokitniańskim Rokiem Jubileuszowym redakcja TVP3 Gorzów Wielkopolski będzie realizować transmisje Mszy św. z Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie w każdą pierwszą sobotę miesiąca poczynając od 7 lipca br. aż do zakończenia Roku Jubileuszowego. Początek transmisji o godz. 11.00.
(TVP3 Gorzów Wielkopolski można oglądać dzięki Naziemnej Telewizji Cyfrowej oraz na stronie internetowej gorzow.tvp.pl i w aplikacji TVP Stream na urządzeniach mobilnych.
Pracownikom TVP3 Gorzów Wielkopolski oraz wszystkim, którzy z ich pomocą łączyć się będą z sanktuarium rokitniańskim, biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński udziela swego pasterskiego błogosławieństwa.)

17. Rozpoczyna się czas wakacji. Pamiętajmy o niedzielnej i świątecznej Mszy św., by nie był to czas bez Boga. Zwróćmy również uwagę na odpowiedni strój, gdy wchodzimy do świątyni, również w czasie zwiedzania. W czasie podróży samochodem zachowajmy przepisy ruchu drogowego i odpowiednią prędkość.

18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (m.in. o tym jak Dom „Uzdrowienia Chorych“ w Głogowie świętował swój kryształowy jubileusz, o betyfikacji, która stała się świętem narodowym);
• „Niedziela“ (m.in. o tym czy można żyć w świecie i jednocześnie należeć do zakonu?, o pielgrzymce rolników z naszej diecezji, o gostyńskim Janie Marii Vainney).

19. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 24 listopada o godz. 18.00. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy mieszkańcom ul. Czerwonego Krzyża.

20. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby naszego kościoła.

21. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

 Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/852-slowo-na-niedziele-xiii-niedziala-zwykla-rok-b 

MOBILNE MUZEUM MULTIMEDIALNE

Wystawa Mobilne Muzeum Multimedialne została zrealizowana z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z okazji Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Muzeum korzysta z multimedialnych urządzeń najnowszej generacji. Dzięki nowoczesnym animacjom oraz interaktywnym aplikacjom ukazującym setki archiwalnych fotografii, wyjątkowych filmów
i starannie dobranych dokumentów powstała fascynująca opowieść, która towarzyszy nam w podróży po dziejach Rzeczypospolitej, przybliżając fenomen polskiej Niepodległości. Szerokie zastosowanie techniki hologramowej sprawiło, że każdy zwiedzający Muzeum może ujrzeć najważniejsze symbole naszej narodowej tożsamości, które po raz pierwszy w tej formie zostały wyeksponowane w jednym miejscu.
To niezwykłe spotkanie historii z nowoczesnością urzeczywistnia się w mobilnym module, przystosowanym do zwiedzania w kilkudziesięciu miejscowościach w Polsce.

Podróż po Polsce – wiedza o Niepodległej

Mobilne Muzeum Multimedialne jako projekt kulturalny i edukacyjny od czerwca przemierza Polskę, trafiając do kolejnych miejscowości. Ekspozycja ma na celu przybliżenie wiedzy na temat historii Rzeczypospolitej, zachęcenie Polaków do wspólnego świętowania szczególnego jubileuszu, a jednocześnie dopełnienie lokalnych obchodów związanych z uczczeniem rocznicy odzyskania Niepodległości. Wymiar edukacyjny wystawy pomaga w dotarciu z nowoczesną opowieścią o dziejach polskiej Niepodległości do szerokiego grona odbiorców, wzmacniając patriotyzm i narodową dumę. Warto dodać, że przesłanie ideowe dotyczące budowania – zakorzenionej w historii – tożsamości narodowej uwzględnia również istotne znaczenie współczesności i nowoczesności, które istnieją jako część narracji. Organizatorzy przewidują, że do końca roku wystawę będzie można obejrzeć w 56 miejscowościach.

"Jeśli uwierzysz, ujrzysz chwałę Boga" (por. J 11,40)
Serdecznie zapraszamy w Roku Jubileuszowym do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie na spotkanie rekolekcyjno-modlitewne, które poprowadzi o. James Manjackal.
Termin: 16 sierpnia 2018 (czwartek)
Miejsce spotkania: Rokitno (Gmina Przytoczna), plac przy ołtarzu polowym od strony bazyliki.

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 24 CZERWCA RP 2018

1. Modlitwa różańcowa połączona z nabożeństwem czerwcowym dzisiaj o godz. 17.15.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

3. Nowenna do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w czasie nabożeństwa czerwcowego.

4. Msza św. w intencjach Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu (do godz. 19.30). W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

5. Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła przypada w piątek. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. W tym dniu solidarności z Następcą św. Piotra, modlimy się o łaski dla papieża Franciszka. Taca w tym dniu jest przeznaczona na wsparcie działań Ojca św. W najbliższy piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

7. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 8.30.

8. Rozpoczyna się czas wakacji. Pamiętajmy o niedzielnej i świątecznej Mszy św., by nie był to czas bez Boga. Zwróćmy również uwagę na odpowiedni strój, gdy wchodzimy do świątyni, również w czasie zwiedzania. W czasie podróży samochodem zachowajmy przepisy ruchu drogowego i odpowiednią prędkość.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o odkłamywaniu obrazu wiary i Kościoła; o męczenniczkach ze Świebodzina; o drzewach mających ponad 2 tys. lat);
• „Niedziela“ (o modlitwie za Ojczyznę; o Kościele w Niemczech; o św. Apostołach Piotrze i Pawle).

10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 17 listopada o godz. 18.00. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy mieszkańcom ul. Szymanowskiego nr 57, 59, 61, 63, 65.

11. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

 Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/847-slowo-na-niedziele-uroczystosc-narodzenia-swietego-jana-chrzciciela-24-czerwca 

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 17 CZERWCA RP 2018

1. Ze względu na uroczystości jubileuszowe w Lipinkach Łużyckich nabożeństwa dzisiaj nie będzie.

2. Spotkanie informacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Andrzeja (klasy VII SP i II Gimnazjum) dzisiaj po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.45).

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ od poniedziałku do czwartku i w sobotę o godz. 17.30.

4. Uroczystość NMP z Rokitna, Głównej Patronki naszej diecezji przypada w poniedziałek. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30 i 18.00.

5. 18 czerwca rozpoczyna się Rok Jubileuszowy z okazji 350-lecia Sanktuarium Rokitniańskiego. Transmisja uroczystej Msz św. rozpoczynającej Rok Jubileuszowy w poniedziałek o godz. 17.00 w TVP3 Gorzów Wlkp.

6. Nowenna do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w czasie nabożeństwa czerwcowego.

7. Msza św. w intencjach Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu (do godz. 19.30). W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

8. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w czwartek o godz. 18.30 w kościele rektoralnym.

9. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.00. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców.

10. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

11. Nabożeństwo do św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych z modlitwą w intencjach polecanych przez jej czcicieli w piątek o godz. 17.00. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do skrzynki znajdującej się przy jej ikonie lub poprzez naszą stronę internetową (zakładka „Intencje do św. Rity“). W czasie nabożeństwa poświęcenie róż i namaszczenie olejem różanym na znak przyjęcia woli Bożej. W czasie nabożeństwa zostanie odmówiona Litania do NSPJ. Po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza św. w intencjach polecanych wstawiennictwu św. Rity.

12. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w kościele Wniebowzięcia NMP w sobotę o godz. 19.00.

13. W tym tygodniu przypada Dzień Ojca. Msza św. w intencji tatusiów w przyszłą niedzielę o godz. 13.00.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o wielkiej sile miłości; o niezwykłym pielgrzymowaniu do sanktuarium św. Jakuba; o sanktuarium Matki Bożej w Gostyniu);
• „Niedziela“ (o pielgrzymowaniu z Maryją po ulicach Rzymu; o byciu tatą; o męskim oblężeniu Jasnej Góry 23 czerwca);
• „Mały Gość Niedzielny“ (o psach ratownikach; o mundialu; o wyścigu rowerowym na pustyni);
• „Głos św. Józefa“ (o pobożności maryjnej, kulcie NSPJ, o wydarzeniach z życia parafii).

15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 18 listopada o godz. 13.00. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy mieszkańcom ul. Szymanowskiego nr 47, 49, 51, 53, 55.

16. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby diecezji i Seminarium Duchownego w Paradyżu.

17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/843-slowo-na-niedziele-xi-niedziala-zwykla-rok-b 

Żary dla Jezusa. Czwartek 21 czerwca 2018 o godz. 18.30 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienia. Kościół rektoralny.

Na czym polega kult Najświętszego Serca Pana Jezusa?
Miesiąc Maryjny, czy miesiące Maryjne?
Czym żyliśmy w minionym miesiącu?
Odpoczynek to lenistwo czy błogosławieństwo?
Czym jest „Oaza” i dlaczego więcej o niej słychać przed wakacjami?
Czy Komunia Święta jest udzielana pod obiema postaciami?

Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź w najnowszym numerze naszej parafialnej gazetki „Głos Świętego Józefa”.
Zapraszamy do lektury.
Za nabycie gazetki można złożyć ofiarę przeznaczoną na pokrycie kosztów druku.
:-)

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 10 CZERWCA RP 2018

1. Modlitwa różańcowa w intencji nawrócenia grzeszników połączona z nabożeństwem czerwcowym dzisiaj o godz. 17.15.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Bartosza we wtorek o godz. 18.00.

4. Nowenna do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w czasie nabożeństwa czerwcowego.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po wieczornej Mszy św. (do godz. 19.30). W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

7. Msza św. w intencjach Radia Maryja, Telewizji Trwam i dzieł ewangelizacyjnych w sobotę o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą: do godz. 19.30 Wspólnota Krwi Chrystusa, do godz. 20.15 Rodzina Radia Maryja, do godz. 21.00 Żywy Różaniec. Adorację zakończy Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

8. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w kościele NSPJ w sobotę o godz. 19.00.

9. Organizacje Kresowe i władze samorządowe zapraszają na XIX Ogólnopolski Festiwal Polszczyzny, Pieśni Kresowej i Patriotycznej „Wielkie Bałakanie“ w najbliższą sobotę. Festiwal rozpocznie Msza św. o godz. 10.00 w kościele rektoralnym (dawniej garnizonowym). Po Mszy św. korowód i występy zespołów na żarskim rynku do godz. 18.00. Festiwal zakończy występ aktora z Krakowa Wojciecha Habela.

10. W sobotę przypada VI rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Wypraszajmy dla Ks. Biskupa obfitość błogosławieństwa Bożego.

11. Zapraszamy młodzież na Diecezjalny Dzień Młodzieży, który będzie obchodzony w Rokitnie w sobotę. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

12. Zapraszamy na pielgrzymkę do Rokitna na Diecezjalny Odpust ku czci Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w dniu 17 czerwca (wyjazd o godz. 8.00). Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy w zakrystii.

13. Spotkanie informacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Andrzeja (klasy VII SP i II Gimnazjum) w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.45).

14. Parafia NSPJ zaprasza dziś na festyn, a Biuro Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dn. 7/8 lipca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o losie niektórych polskich dzieci w Niemczech; o kard. Hlondzie i obronie Żydów; o dywanach kwiatowych dla Eucharystycznego Jezusa);
• „Niedziela“ (o niezwykłym włoskim księdzu; o studiowaniu na katolickiej uczelni; o skarbach diecezji siedleckiej);
• „Głos św. Józefa“ (o pobożności maryjnej, kulcie NSPJ, o wydarzeniach z życia parafii).

16. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 11 listopada o godz. 11.30. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy mieszkańcom ul. Szymanowskiego nr 39, 41, 43, 45.

17. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie. Dzisiaj, po Mszach św. można złożyć ofiary do puszki na potrzeby KUL i Wydziału Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze.

18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

 Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/838-slowo-na-niedziele-x-niedziala-zwykla-rok-b 

Zaproszenie :-)
10. czerwca jesteśmy zaproszeni na Festyn Rodzinny przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach od 10.45 do 18.00 (dochód przeznaczamy na remont kościoła św. Piotra i Pawła).

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o obchodach odpustu diecezjalnego w Sanktuarium Matki Bożej Rokitniańskiej w dniach 11-17 czerwca 2018 r.
Drodzy Diecezjanie, od blisko 350 - lat do Rokitna przybywają liczni pielgrzymi, by wypraszać łaski Boże przez wstawiennictwo Matki Cierpliwie Słuchającej. Pragnę, aby tegoroczne obchody diecezjalnego odpustu obejmowały aż kilka dni - od 11 do 17 czerwca.
(ciąg dalszy w zał.)

Serdecznie zapraszamy wszystkich diecezjan na czuwanie nocne do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

Modlić będziemy się w intencji Ojczyzny, dziękując Bogu za 100 lat Niepodległości, o dobre przeżywanie Roku Ducha Świętego i we własnych intencjach.
Rozpoczęcie czuwania 8 czerwca (piątek) o godz. 21:00 a zakończenie w sobotę o godz. 4:00.

Na modlitewne czuwanie zapraszają Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ wraz z opiekunami:

Ks. Januszem Mikołajewiczem, ks. Janem Pawlakiem, ks. Andrzejem Szkwarkiem oraz kustoszem sanktuarium ks. Piotrem Bortnikiem.

Inicjatywie tej błogosławi JE Ks. Biskup Tadeusz Lityński.

11 czerwca 2018 w ramach obchodów Uroczystości NMP z Rokitna zapraszamy na Pielgrzymkę każdego, kto posługuje jako Organistka i Organista oraz Zakrystianka i Zakrystian, do Sanktuarium Pani Cierpliwie Słuchającej.

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 03 CZERWCA RP 2018

1. Dzisiaj w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Dziękczynienia za dar życia, wiary, zbawienia i wolności Ojczyzny. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, która jest wotum dziękczynienia złożonym Bogu. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać“.

2. Modlitwa różańcowa w intencjach dziękczynnych połączona z nabożeństwem czerwcowym dzisiaj o godz. 17.00.

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. W sobotę nabożeństwa nie będzie.

4. Procesje eucharystyczne wokół kościoła w oktawie Bożego Ciała w czasie nabożeństwa: dzisiaj o godz. 17.00, od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30. W czwartek błogoslawieństwo wianków.

5. Kurs Przedmałżeński rozpoczynamy w naszym kościele dzisiaj o godz. 19.00. Spotkania w ramach kursu od poniedziałku do czwartku o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 17.30.

6. Msza św. w intencjach PZC i GWU w poniedziałek o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

7. Nowenna do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w czasie nabożeństwa czerwcowego.

8. Msza św. w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych w czwartek o godz. 18.00. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w środę po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii. W czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

10. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada w piątek. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemieźliwość od pokarmów mięśnych. W imieniu ks. Proboszcza z Parafii NSPJ zapraszamy na uroczystości odpustu parafialnego o godz. 18.00.

11. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

12. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

13. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Andrzeja w sobotę o godz. 12.00 w salce przy kościele. Prosimy, aby kandydaci przynieśli ze sobą „Dzienniczki“.

14. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w naszym kościele w sobotę o godz. 19.00.

15. Msza św. w intencji dzieci, które w czerwcu obchodzą I rocznicę urodzin w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Po Mszy św. namaszczenie olejem Dzieciątka Jezus.

16. Rocznica I Komunii św. dzieci z SP nr 1 w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00. Spowiedź dla tych dzieci w piątek o godz. 16.45.

17. Zapraszamy na pielgrzymkę do Rokitna na Diecezjalny Odpust ku czci Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w dniu 17 czerwca. Cena wyjazdu 30 zł. Zapisy w zakrystii.

18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o tym, jakie jest Boskie Serce Jezusa; o niewolniku, który został pierwszym czarnoskórym księdzem w USA; o stanie polskich szpitali);
• „Niedziela“ (o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa; o siostrach zakonnych służących Bogu i ludziom w Afryce; o jubileuszu kleryckiego teatru z Paradyża).

19. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 21 października o godz. 11.30. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy mieszkańcom ul. Szymanowskiego nr 29, 31, 33, 35, 37.

20. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby naszego kościoła. Po Mszach św. natomiast będzie można złożyć ofiary do puszki na potrzeby KUL i Wydziału Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze.

21. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

 Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/832-slowo-na-niedziele-ix-niedziala-zwykla-rok-b