Tu zamieszczamy cotygodniowe ogłoszenia duszpasterskie (aktualne), a także informacje o wydarzeniach które dopiero nastaną.
Informacje o wydarzeniach które już się odbyły przenoszone są do zakładki "Warto Przeczytać" lub są usuwane.

 1. Nabożeństwo różańcowe w intencji rekolekcji adwentowych dzisiaj o godz. 17.15.
 2. Msza św. roratnia ku czci Matki Bożej od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 (dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku). Na roraty zapraszamy wszystkich z lampionami.

 1. Nabożeństwo różańcowe w intencji powołań i Seminarium Duchownego w Paradyżu dzisiaj o godz. 17.15.
 2. Kurs Przedmałżeński będzie trwał w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w dniach od poniedziałku do soboty. Spotkania codziennie o godz. 18.30 w sali na plebanii.

1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo wypominkowe za zmarłych dzisiaj o godz. 17.20. Msza św. w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00.

2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII w poniedziałek o godz. 18.00.

 1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ dzisiaj o godz. 17.15.
 2. Nowenna i różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.

 1. Dzisiaj przypada dzień solidarności z Kościołem w Potrzebie. Ofiary na wsparcie wspólnot Kościoła w świecie, a znajdującym w potrzebie, będziemy zbierać w przyszłą niedzielę po Mszach św. O pomoc w zebraniu ofiar prosimy przedstawicieli grup parafialnych.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe za zmarłych dzisiaj i przez cały tydzień o godz. 17.20. W poniedziałek modlitwa za zmarłych z kartek, które nie posiadały daty lub wpłynęły z opóźnieniem.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe za zmarłych dzisiaj i przez cały tydzień o godz. 17.20
 2. Spotkanie PZC w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

 1. Modlitwa różańcowa w intencji ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego z okazji jego imienin dzisiaj o godz. 17.15.
 2. Ks. Tadeusz obchodzi w poniedziałek swoje imieniny. Czcigodny Solenizant odprawi Mszę św. w tym dniu o godz. 18.00. Niech to będzie okazja do modlitwy w jego intencji i złożenia życzeń.

 1. Dzisiaj przypada rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ dzisiaj o godz. 17.15, w dni powszednie (z wyjątkiem czwartku) o godz. 17.30.

 1. Modlitwa różańcowa w intencji misji, prowadzona przez członków Żywego Różańca, dzisiaj o godz. 17.15.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe ku czci Maryi Panny, Królowej Różańca św. Nabożeństwa będą odprawiane w poniedziałek i od środy do soboty o godz. 17.20. Zachęcamy, by we wtorek odmówić różaniec w gronie rodzinnym lub sąsiedzkim i ofiarować go w intencji naszej parafii.

 1. Marsz dla życia i rodziny przejdzie ulicami naszego miasta w dniu dzisiejszym. Rozpocznie się on o godz. 14.00 przy kościele NSPJ. Zapraszamy do udziału w marszu, który niech będzie poparciem ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci i wsparciem dla rodzin.
 2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ dzisiaj o godz. 17.15, w dni powszednie (z wyjątkiem czwartku) o godz. 17.30, w czwartek po wieczornej Mszy św.

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ dzisiaj o godz. 17.15, w dni powszednie (z wyjątkiem piątku) o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się w naszej parafii Mszą św. o godz. 18.00 Kurs Przedmałżeński. Spotkania w ramach kursu od poniedziałku do piątku o godz. 19.00. Zakończeniu kursu w przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 18.00.

 1. Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu przeżywaną w ciszy, która rozpocznie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 i potrwa do nabożeństwa różańcowego. Wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 2. Modlitwa różańcowa w intencji nauczycieli i pracowników służby zdrowia z okazji przypadających w tym tygodniu ich świąt, prowadzona przez członków Żywego Różańca, dzisiaj o godz. 17.15.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe ku czci Maryi Panny, Królowej Różańca św. Nabożeństwa będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 17.20.
 4. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci z Komunią św. we wtorek i piątek o godz. 16.30.

 1. Modlitwa różańcowa w członków Żywego Różańca dzisiaj o godz. 17.15.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe ku czci Maryi Panny, Królowej Różańca św. Nabożeństwa będą od poniedziałku do soboty o godz. 17.20, w niedzielę o godz. 17.15.
 3. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci z Komunią św. we wtorek i piątek o godz. 16.30.

 1. Modlitwa różańcowa w intencji misji, prowadzona przez członków Żywego Różańca, dzisiaj o godz. 17.15.
 2. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe ku czci Maryi Panny, Królowej Różańca św. Nabożeństwa od poniedziałku do soboty o godz. 17.20, w niedzielę o godz. 17.15.
 3. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci z Komunią św. we wtorek o godz. 16.30, natomiast w piątek o godz. 16.30 Msza św. z okazji I piątku z różańcem dla dzieci.

 1. Dzisiaj przypada 22 dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci św. Rity z poświęceniem róż i namaszczeniem olejem różanym dzisiaj o godz. 17.00. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do skrzynki znajdującej się przy ikonach. Po nabożeństwie, o godz. 18.00, Msza św. w intencjach polecanych wstawiennictwu Świętej.
 2. Msza św. w intencjach polecanych w tym miesiącu wstawiennictwu św. Józefa we wtorek o godz. 18.00. W czasie Mszy św. nauka o św. Józefie, który jest Światłem Patriarchów. Przed Mszą św., o godz. 17.30 nowenna i różaniec tajemnic św. Józefa.

 1. Zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny dzisiaj o godz. 17.15.
 2. We wtorek przypada rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swe życie za wolność Ojczyzny.

 1. Zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie dzisiaj o godz. 17.15.
 2. Nowenna i różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30. Na Mszy św. o godz. 18.00 nauka o św. Józefie – przesławnym potomku Dawida.

 1. Zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli o bł. Boże w nowym roku szkolnym dzisiaj o godz. 17.15.
 2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek o godz. 8.00. Zapraszamy serdecznie uczniów, rodziców, dziadków i nauczycieli.

 1. Zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji trzeźwości, prowadzoną przez wspólnotę Żywego Różańca, dzisiaj o godz. 17.15.
 2. W poniedziałek przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza św. w intencji dziękczynnej za plony ziemi o godz. 18.00. Na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie tych, którzy posiadają ogródki. Zachęcamy, aby na tę Mszę św. przybyć z koszyczkiem wypełnionym owocami i warzywami, które zostaną poświęcone.

 1. Zapraszamy na modlitwę różańcową o szacunek i miłość w rodzinie, prowadzoną przez wspólnotę Żywego Różańca, dzisiaj o godz. 17.15.
 2. Nowenna i różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
 4. Nabożeństwo do św. Rity, Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych z błogosławieństwem róż i namaszczeniem olejem różanym w czwartek o godz. 17.00. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do skrzynki przy ikonach. W czasie nabożeństwa okazja do Spowiedzi św. Po nabożeństwie Msza św. w intencjach polecanych wstawiennictwu św. Rity.

 1. Zapraszamy na modlitwę różańcową o deszcz dla ziemi, prowadzoną przez wspólnotę Żywego Różańca, dzisiaj o godz. 17.15.
 2.  Nowenna i różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.