Tu zamieszczamy cotygodniowe ogłoszenia duszpasterskie (aktualne), a także informacje o wydarzeniach które dopiero nastaną.
Informacje o wydarzeniach które już się odbyły przenoszone są do zakładki "Warto Przeczytać" lub są usuwane.

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 17 CZERWCA RP 2018

1. Ze względu na uroczystości jubileuszowe w Lipinkach Łużyckich nabożeństwa dzisiaj nie będzie.

2. Spotkanie informacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Andrzeja (klasy VII SP i II Gimnazjum) dzisiaj po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.45).

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ od poniedziałku do czwartku i w sobotę o godz. 17.30.

4. Uroczystość NMP z Rokitna, Głównej Patronki naszej diecezji przypada w poniedziałek. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30 i 18.00.

5. 18 czerwca rozpoczyna się Rok Jubileuszowy z okazji 350-lecia Sanktuarium Rokitniańskiego. Transmisja uroczystej Msz św. rozpoczynającej Rok Jubileuszowy w poniedziałek o godz. 17.00 w TVP3 Gorzów Wlkp.

6. Nowenna do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w czasie nabożeństwa czerwcowego.

7. Msza św. w intencjach Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu (do godz. 19.30). W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

8. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w czwartek o godz. 18.30 w kościele rektoralnym.

9. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.00. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców.

10. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

11. Nabożeństwo do św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych z modlitwą w intencjach polecanych przez jej czcicieli w piątek o godz. 17.00. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do skrzynki znajdującej się przy jej ikonie lub poprzez naszą stronę internetową (zakładka „Intencje do św. Rity“). W czasie nabożeństwa poświęcenie róż i namaszczenie olejem różanym na znak przyjęcia woli Bożej. W czasie nabożeństwa zostanie odmówiona Litania do NSPJ. Po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza św. w intencjach polecanych wstawiennictwu św. Rity.

12. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w kościele Wniebowzięcia NMP w sobotę o godz. 19.00.

13. W tym tygodniu przypada Dzień Ojca. Msza św. w intencji tatusiów w przyszłą niedzielę o godz. 13.00.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o wielkiej sile miłości; o niezwykłym pielgrzymowaniu do sanktuarium św. Jakuba; o sanktuarium Matki Bożej w Gostyniu);
• „Niedziela“ (o pielgrzymowaniu z Maryją po ulicach Rzymu; o byciu tatą; o męskim oblężeniu Jasnej Góry 23 czerwca);
• „Mały Gość Niedzielny“ (o psach ratownikach; o mundialu; o wyścigu rowerowym na pustyni);
• „Głos św. Józefa“ (o pobożności maryjnej, kulcie NSPJ, o wydarzeniach z życia parafii).

15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 18 listopada o godz. 13.00. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy mieszkańcom ul. Szymanowskiego nr 47, 49, 51, 53, 55.

16. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby diecezji i Seminarium Duchownego w Paradyżu.

17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/843-slowo-na-niedziele-xi-niedziala-zwykla-rok-b 

Żary dla Jezusa. Czwartek 21 czerwca 2018 o godz. 18.30 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienia. Kościół rektoralny.

Na czym polega kult Najświętszego Serca Pana Jezusa?
Miesiąc Maryjny, czy miesiące Maryjne?
Czym żyliśmy w minionym miesiącu?
Odpoczynek to lenistwo czy błogosławieństwo?
Czym jest „Oaza” i dlaczego więcej o niej słychać przed wakacjami?
Czy Komunia Święta jest udzielana pod obiema postaciami?

Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź w najnowszym numerze naszej parafialnej gazetki „Głos Świętego Józefa”.
Zapraszamy do lektury.
Za nabycie gazetki można złożyć ofiarę przeznaczoną na pokrycie kosztów druku.
:-)

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 10 CZERWCA RP 2018

1. Modlitwa różańcowa w intencji nawrócenia grzeszników połączona z nabożeństwem czerwcowym dzisiaj o godz. 17.15.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Bartosza we wtorek o godz. 18.00.

4. Nowenna do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w czasie nabożeństwa czerwcowego.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po wieczornej Mszy św. (do godz. 19.30). W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

7. Msza św. w intencjach Radia Maryja, Telewizji Trwam i dzieł ewangelizacyjnych w sobotę o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą: do godz. 19.30 Wspólnota Krwi Chrystusa, do godz. 20.15 Rodzina Radia Maryja, do godz. 21.00 Żywy Różaniec. Adorację zakończy Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

8. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w kościele NSPJ w sobotę o godz. 19.00.

9. Organizacje Kresowe i władze samorządowe zapraszają na XIX Ogólnopolski Festiwal Polszczyzny, Pieśni Kresowej i Patriotycznej „Wielkie Bałakanie“ w najbliższą sobotę. Festiwal rozpocznie Msza św. o godz. 10.00 w kościele rektoralnym (dawniej garnizonowym). Po Mszy św. korowód i występy zespołów na żarskim rynku do godz. 18.00. Festiwal zakończy występ aktora z Krakowa Wojciecha Habela.

10. W sobotę przypada VI rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Wypraszajmy dla Ks. Biskupa obfitość błogosławieństwa Bożego.

11. Zapraszamy młodzież na Diecezjalny Dzień Młodzieży, który będzie obchodzony w Rokitnie w sobotę. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

12. Zapraszamy na pielgrzymkę do Rokitna na Diecezjalny Odpust ku czci Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w dniu 17 czerwca (wyjazd o godz. 8.00). Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy w zakrystii.

13. Spotkanie informacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Andrzeja (klasy VII SP i II Gimnazjum) w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.45).

14. Parafia NSPJ zaprasza dziś na festyn, a Biuro Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dn. 7/8 lipca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o losie niektórych polskich dzieci w Niemczech; o kard. Hlondzie i obronie Żydów; o dywanach kwiatowych dla Eucharystycznego Jezusa);
• „Niedziela“ (o niezwykłym włoskim księdzu; o studiowaniu na katolickiej uczelni; o skarbach diecezji siedleckiej);
• „Głos św. Józefa“ (o pobożności maryjnej, kulcie NSPJ, o wydarzeniach z życia parafii).

16. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 11 listopada o godz. 11.30. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy mieszkańcom ul. Szymanowskiego nr 39, 41, 43, 45.

17. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie. Dzisiaj, po Mszach św. można złożyć ofiary do puszki na potrzeby KUL i Wydziału Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze.

18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

 Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/838-slowo-na-niedziele-x-niedziala-zwykla-rok-b 

Zaproszenie :-)
10. czerwca jesteśmy zaproszeni na Festyn Rodzinny przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach od 10.45 do 18.00 (dochód przeznaczamy na remont kościoła św. Piotra i Pawła).

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o obchodach odpustu diecezjalnego w Sanktuarium Matki Bożej Rokitniańskiej w dniach 11-17 czerwca 2018 r.
Drodzy Diecezjanie, od blisko 350 - lat do Rokitna przybywają liczni pielgrzymi, by wypraszać łaski Boże przez wstawiennictwo Matki Cierpliwie Słuchającej. Pragnę, aby tegoroczne obchody diecezjalnego odpustu obejmowały aż kilka dni - od 11 do 17 czerwca.
(ciąg dalszy w zał.)

Serdecznie zapraszamy wszystkich diecezjan na czuwanie nocne do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

Modlić będziemy się w intencji Ojczyzny, dziękując Bogu za 100 lat Niepodległości, o dobre przeżywanie Roku Ducha Świętego i we własnych intencjach.
Rozpoczęcie czuwania 8 czerwca (piątek) o godz. 21:00 a zakończenie w sobotę o godz. 4:00.

Na modlitewne czuwanie zapraszają Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ wraz z opiekunami:

Ks. Januszem Mikołajewiczem, ks. Janem Pawlakiem, ks. Andrzejem Szkwarkiem oraz kustoszem sanktuarium ks. Piotrem Bortnikiem.

Inicjatywie tej błogosławi JE Ks. Biskup Tadeusz Lityński.

11 czerwca 2018 w ramach obchodów Uroczystości NMP z Rokitna zapraszamy na Pielgrzymkę każdego, kto posługuje jako Organistka i Organista oraz Zakrystianka i Zakrystian, do Sanktuarium Pani Cierpliwie Słuchającej.

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 03 CZERWCA RP 2018

1. Dzisiaj w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Dziękczynienia za dar życia, wiary, zbawienia i wolności Ojczyzny. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, która jest wotum dziękczynienia złożonym Bogu. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać“.

2. Modlitwa różańcowa w intencjach dziękczynnych połączona z nabożeństwem czerwcowym dzisiaj o godz. 17.00.

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. W sobotę nabożeństwa nie będzie.

4. Procesje eucharystyczne wokół kościoła w oktawie Bożego Ciała w czasie nabożeństwa: dzisiaj o godz. 17.00, od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30. W czwartek błogoslawieństwo wianków.

5. Kurs Przedmałżeński rozpoczynamy w naszym kościele dzisiaj o godz. 19.00. Spotkania w ramach kursu od poniedziałku do czwartku o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 17.30.

6. Msza św. w intencjach PZC i GWU w poniedziałek o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

7. Nowenna do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w czasie nabożeństwa czerwcowego.

8. Msza św. w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych w czwartek o godz. 18.00. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w środę po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii. W czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

10. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada w piątek. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemieźliwość od pokarmów mięśnych. W imieniu ks. Proboszcza z Parafii NSPJ zapraszamy na uroczystości odpustu parafialnego o godz. 18.00.

11. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

12. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

13. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Andrzeja w sobotę o godz. 12.00 w salce przy kościele. Prosimy, aby kandydaci przynieśli ze sobą „Dzienniczki“.

14. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w naszym kościele w sobotę o godz. 19.00.

15. Msza św. w intencji dzieci, które w czerwcu obchodzą I rocznicę urodzin w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Po Mszy św. namaszczenie olejem Dzieciątka Jezus.

16. Rocznica I Komunii św. dzieci z SP nr 1 w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00. Spowiedź dla tych dzieci w piątek o godz. 16.45.

17. Zapraszamy na pielgrzymkę do Rokitna na Diecezjalny Odpust ku czci Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w dniu 17 czerwca. Cena wyjazdu 30 zł. Zapisy w zakrystii.

18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o tym, jakie jest Boskie Serce Jezusa; o niewolniku, który został pierwszym czarnoskórym księdzem w USA; o stanie polskich szpitali);
• „Niedziela“ (o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa; o siostrach zakonnych służących Bogu i ludziom w Afryce; o jubileuszu kleryckiego teatru z Paradyża).

19. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 21 października o godz. 11.30. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy mieszkańcom ul. Szymanowskiego nr 29, 31, 33, 35, 37.

20. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby naszego kościoła. Po Mszach św. natomiast będzie można złożyć ofiary do puszki na potrzeby KUL i Wydziału Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze.

21. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

 Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/832-slowo-na-niedziele-ix-niedziala-zwykla-rok-b 

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 27 MAJA RP 2018

1. Modlitwa różańcowa w intencji nowych kapłanów naszej diecezji połączona z nabożeństwem majowym dzisiaj o godz. 17.15.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP. Nabożeństwa będą odprawiane od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30.

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w piątek i sobotę o godz. 17.30 i w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

4. Nowenna do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w czasie nabożeństwa majowego.

5. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II wojny światowej przypada we wtorek.

6. PZC informuje, iż w związku z dodatkową dostawą żywności w ramach programu FEAD, osoby uprawnione do korzystania z pomocy na podstawie skierowań z MOPS, mogą zgłaszać się po odbiór żywności w środę w godz. 15.00 – 18.00.

7. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) przypada w najblższy czwartek. Msze św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, ok. 13.00 (po zakończeniu procesji), 18.00. Msza św. w kaplicy przy pl. Inwalidów o godz. 9.00. W tym roku procesja eucharystyczna wyruszy z kościoła Wniebowzięcia NMP po Mszy św. o godz. 10.00 i na terenie naszej parafii przejdzie ulicami: Moniuszki, Wieniawskiego i Szymanowskiego – ostatni ołtarz przy naszym kościele. Prosimy o udekorowanie domów znakami religijnymi i flagami. Zachęcamy dziewczynki do wzięcia udziału w sypaniu kwiatów (próba w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00). Prosimy również o przynoszenie płatków kwiatowych.

8. Procesje eucharystyczne wokół kościoła w oktawie Bożego Ciała w czasie nabożeństwa w niedzielę o godz. 17.00, w pozostałe dni o godz. 17.30.

9. Zgodnie z uprawnieniami, ks. Proboszcz udziela wszystkim Parafianom dyspensy od obowiązku zachowania postu od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek. Osoby, które skorzystają z tej możliwości, powinny ucznić jakieś dobro na rzecz bliźniego.

10. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

11. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. w tym dniu od godz. 16.30.

12. W piątek przypada Dzień Dziecka. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w tym dniu o godz. 18.00.

13. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.00, ks. Andrzej i ks. Bartosz w sobotę od godz. 8.30.

14. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30.

15. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w kościele Miłosierdzia Bożego w sobotę o godz. 19.00.

16. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 8.30.

17. Kurs Przedmałżeński rozpoczynamy w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.

18. W przyszłą niedzielę obchodzimy w Polsce Święto Dziękczynienia. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Prosimy grupy parafialne o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki (według stałego grafiku).

19. Parafia Wniebowzięcia NMP zaprasza dziś od godz. 14.00 na festyn. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

20. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o nakazie głoszenia Ewangelii; o procesji Bożego Ciała; o rejsie „Daru Młodzieży“);
• „Niedziela“ (o godności dziecka utraconego; o uroczystości Bożego Ciała; o sanktuarium w Rokitnie).

21. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 30 września o godz. 11.30 Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy mieszkańcom ul. Szymanowskiego nr 25 i 27.

22. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.

23. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

 Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/822-slowo-na-niedziele-najswietszej-trojcy-rok-b 

Rozważanie na Boże Ciało: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/826-slowo-na-niedziele-uroczystosc-najswietszego-ciala-i-krwi-chrystusa-rok-b 

DIECEZJALNE DNI MŁODZIEŻY.
15-16 czerwca 2018r. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży.
Hasło tegorocznego spotkania brzmi: „Do wyższych rzeczy”.
W pierwszym dniu (piątek) gromadzą się liderzy grup, ruchów i stowarzyszeń działających w naszej diecezji. Mogą do nich dołączyć liderzy grup parafialnych.
Drugi dzień (sobota) jest czasem spotkania dla młodzieży z całej diecezji. Na to spotkanie Ksiądz Biskup zaprasza młodzież zaangażowaną w służbę liturgiczną, schole parafialne, Ruch Światło-Życie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, ZHP, ZHR, wolontariuszy Caritas, młodzież zaangażowaną w różnego rodzaju innych grupach, młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz tych, którzy w tym roku przyjęli ten sakrament jako dziękczynienie za otrzymany dar.
W roku św. Stanisława Kostki – patrona polskiej młodzieży – chcemy, aby Diecezjalny Dzień Młodzieży był spotkaniem łączącym wiele środowisk młodzieżowych.

Spotkanie liderów grup, ruchów i stowarzyszeń młodzieżowych:

Instytut Filozoficzno-Teologiczny im Edyty Stein w Zielonej Górze zaprasza wszystkich, którzy bez względu na to, kiedy ukończyli egzamin maturalny, chcieliby pogłębić swoją formację teologiczną w ramach dziennych studiów magisterskich oraz tych wszystkich, którzy chcieliby podjąć studia podyplomowe otrzymawszy już wcześniej dyplom ukończenia uczelni wyższej. Można także uczestniczyć w wykładach będąc ich wolnym słuchaczem. Studia teologiczne są niezbędnym przygotowaniem dla tych wszystkich, którzy chcieliby w przyszłości podjąć się pracy katechetycznej, a biblijna, teologiczna i filozoficzna formacja jest szansą na pogłębienie rozumienia Boga, świata siebie samego w oparciu o Boże Objawienie w Jezusie Chrystusie.
Wszystkich serdecznie zapraszamy

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 20 MAJA RP 2018

1. Dzisiaj, w uroczystość Zesłania Ducha św. kończy się okres wielkanocny i czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej. Dziś również, za pobożne i publiczne odmówienie Hymnu do Ducha Św. „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można otrzymać odpust zupełny.

2. Modlitwa różańcowa w Misyjnym Dniu Chorych, którego patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus, w intencji chorych i cierpiących połączona z nabożeństwem majowym dzisiaj o godz. 17.15.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP. Nabożeństwa będą odprawiane w poniedziałek i od środy do soboty o godz. 17.30.

4. Od poniedziałku trwa Biały Tydzień. Dzieci, które dziś przyjmują I Komunię św. wraz z rodzicami zapraszamy w poniedziałek, środę, czwartek i piątek na godz. 17.30 do uczestnictwa w nabożeństwie majowym i Mszy św.

5. Nabożeństwo do św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych z modlitwą w intencjach polecanych przez jej czcicieli we wtorek o godz. 17.00. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do skrzynki z napisem „Intencje do św. Rity”, która znajduje się przy jej ikonie. W czasie nabożeństwa tradycyjne poświęcenie róż, które prosimy przynieść ze sobą i namaszczenie olejem różanym na znak przyjęcia woli Bożej. W czasie nabożeństwa zostanie również odmówiona Litania Loretańska do NMP. Po nabożeństwie Msza św. w intencjach polecanych wstawiennictwu św. Rity.

6. Msza św. w intencjach polecanych wstawiennictwu św. Józefa we wtorek o godz. 18.00. Nowenna do św. Józefa wyjątkowo po wieczornej Mszy św.

7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w czasie nabożeństwa majowego.

8. Msza św. w intencjach Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. (do godz. 19.30) adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

9. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w kościele rektoralnym (dawniej garnizonowym) w czwartek o godz. 18.30.

10. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

11. Spowiedź dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej, które obchodzą rocznicę I Komunii św. w piątek o godz. 18.40. Msza św. rocznicowa w przyszłą niedzielę o godz. 13.00.

12. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w kościele Wniebowzięcia NMP w sobotę o godz. 19.00.

13. Msza św. w intencji mam, z okazji ich święta, które przypada w tym tygodniu, w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.

14. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

15. W tym tygodniu obchodzimy: święto NMP, Matki Kościoła w poniedziałek i święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana w czwartek.

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o zesłaniu Ducha św.; o trudnym życiu chrześcijanw Nepalu; o konsekracji dziewic i wdów);
• „Niedziela“ (o Drodze Neokatechumenalnej; o służbie w ochronie życia; o Mędzynarodowym Centrum Modlitwy o Pokój);
• „Głos św. Józefa“ (o nabożeństwach majowych, o pierwszosobotnich nabożeństwach wynagradzających Niepokalanemu Sercu NMP).

17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci, które dziś przystępują do I Komunii św. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy mieszkańcom ul. Szymanowskiego nr 21 i 23.

18. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby Seminarium Duchownego w Paradyżu i naszej diecezji.

19. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

 Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/816-slowo-na-niedziele-zeslanie-ducha-swietego-rok-b 

Żary dla Jezusa. Czwartek 24 maja 2018 o godz. 18.30 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienia. Kościół rektoralny.

Jaka jest historia i sens nabożeństwa majowego?
Co to jest procesja teoforyczna?
Czy nie zapominamy o jednym z sakramentów świętych mówiąc o I Komunii?
Na czym polega nabożeństwo I sobót ?
Co będzie miało miejsce 22 maja i w następnych miesiącach?

Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź w najnowszym numerze naszej parafialnej gazetki „Głos Świętego Józefa”.
Zapraszamy do lektury.
Za nabycie gazetki można złożyć ofiarę przeznaczoną na pokrycie kosztów druku.
:-)

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 13 MAJA RP 2018

1. Modlitwa różańcowa w dniu rocznicy objawień fatimskich w intencji o nawrócenie grzeszników i pokój na świecie połączona z nabożeństwem majowym dzisiaj o godz. 17.15.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP. Nabożeństwa będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

3. Od poniedziałku do czwartku trwa Biały Tydzień. Dzieci, które dziś przyjmują I Komunię św. wraz z rodzicami zapraszamy od poniedziałku do czwartku na godz. 17.30 do uczestnictwa w nabożeństwie majowym i Mszy św. W piątek odbędzie się pielgrzymka dzieci komunijnych do Rokitna.

4. Litania do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę będą odprawiane w czasie nabożeństwa majowego.

5. PZC informuje, iż w środę w godz. 14.00 – 16.00 będzie wydawana żywność osobom uprawnionym do korzystania z pomocy w ramach Programu FEAD, na podstawie skierowań z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

6. Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i innych dzieł ewangelizacyjnych zostanie odprawiona w środę o godz. 18.00, natomiast w intencjach Wspólnoty Krwi Chrystusa zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00.

7. W tym tygodniu, ze względu na przygotowania do I Komunii św. dzieci ze szkoły społecznej, nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w środę i czwartek.

8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

9. Spowiedź dzieci komunijnych, ich rodziców i członków rodzin w piątek o godz. 18.40. Spowiedź poprzedzi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

10. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w kościele NSPJ w sobotę o godz. 19.00.

11. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

12. Uroczystość I Komunii św. dzieci klas III SP Szkoły Społecznej w przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 9.30 i 11.30. Zachęcamy, by Parafianie, którzy nie są związani z tymi dziećmi, wybrali inne Msze św., które będą odprawiane o godz.: 7.00, 8.30, 13.00 i 18.00. Prosimy również, aby w tym dniu pamiętać, że zawsze może się zdarzyć konieczność przyjazdu karetki i nie zastawiać samochodami placu kościelnego i wjazdu na ten plac.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o profanacji tego, co świete; o piaskach pustyni; o książkach do słuchania);
• „Niedziela“ (o sanktuarium MB Fatimskiej w Zakopanem; o św. Andrzeju Boboli; o błogosławionej pielęgniarce);
• „Głos św. Józefa“ (o nabożeństwach majowych, o pierwszosobotnich nabożeństwach wynagradzających Niepokalanemu Sercu NMP).

14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci, które dziś przystępują do I Komunii św. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy rodzicom dzieci, które za tydzień przystąpią do I Komunii św.

15. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.

16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

 Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/812-slowo-na-niedziele-wniebowstapienie-panskie-rok-b 

W dniach 26-27 maja br. odbędzie się 94. Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę

KOMUNIKAT W SPRAWIE ŚWIĘCEŃ DIAKONATU I PREZBITERATU

Drodzy Diecezjanie!
Miłość Jezusa Chrystusa wobec swojego Kościoła wyraża się w powoływaniu ludzi do kontynuowania Jego zbawczego posłannictwa. Stąd każdy wierny na mocy sakramentu chrztu staje się uczniem, mającym dawać świadectwo o zmartwychwstaniu Pana. W sercach niektórych mężczyzn Bóg składa jednak dar szczególny – dar powołania do kapłaństwa, poprzez który dokonuje się głoszenie Słowa i sprawowanie sakramentów.
Dlatego z nieskrywaną radością pragnę poinformować, że w dniu 12 maja o godz. 11.00
w kościele pw. Bożego Ciała w Głogowie, czterem alumnom V roku udzielę święceń diakonatu, a dwa tygodnie później, 26 maja w konkatedrze pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze,
o godz. 10.00 udzielę sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu sześciu diakonom.

Do święceń diakonatu w kościele pw. Bożego Ciała w Głogowie w dniu 12 maja br. o godz. 11.00 przystąpią następujący alumni:

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 06 MAJA RP 2018

1. Modlitwa różańcowa w intencji dzieci przystępujących do I Komunii św. i ich rodziców połączona z nabożeństwem majowym dzisiaj o godz. 17.15.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP. Nabożeństwa będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

3. Od poniedziałku do piątku trwa Biały Tydzień. Dzieci, które dziś przyjmują I Komunię św. wraz z rodzicami zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 17.30 do uczestnictwa w nabożeństwie majowym i Mszy św.

4. Wolontariuszy PZC i GWU zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne w poniedziałek o godz. 18.00.

5. Uroczystość św. Stanisława – Biskupa, Męczennika, Głównego Patrona Polski i według słów św. Jana Pawła II "patrona chrześcijańskiego ładu moralnego" przypada we wtorek. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 10.00 i 18.00. Msza św. o godz. 10.00 zostanie ofiarowana w intencji o nawrócenie grzeszników i tych, którzy lżą imię Boże, Kościół Chrystusowy i dobre imię naszej Ojczyzny. Imiona trwających w grzechach do wspólnej modlitwy można, zapisane na kartkach, przynosić przed Mszą św. do zakrystii.

6. Litania do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę będą odprawione w czasie nabożeństwa majowego.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 (do godz. 19.30). W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

9. Spowiedź dzieci komunijnych, ich rodziców i członków rodzin w piątek o godz. 18.40. Spowiedź poprzedzi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

10. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w naszym kościele w sobotę o godz. 19.00.

11. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, natomiast od piątku rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

12. Uroczystość I Komunii św. dzieci klas III SP nr 1 w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30. Zachęcamy, by Parafianie, którzy nie są związani z tymi dziećmi, wybrali inne Msze św., które będą odprawiane o godz.: 7.00, 8.30, 11.30, 13.00 i 18.00. Prosimy również, aby w tym dniu pamiętać, że zawsze może się zdarzyć konieczność przyjazdu karetki i nie zastawiać samochodami placu kościelnego i wjazdu na ten plac.

13. Msza św. w intencji dzieci, które obchodzą w maju I rocznicę urodzin w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Po Mszy św. dzieci zostaną namaszczone olejem Dzieciątka Jezus.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o ważnym sprawach związanych z I Komunią św.; o stwardnieniu rozsianym; o ciekawej zależności między religijnością i długością życia ludzkiego);
• „Niedziela“ (o św. Stanisławie Biskupie; o urzędzie prymasa Polski; o wierze na Kamczatce).

15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci, które dziś przystąpują do I Komunii św. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 8.00) powierzamy rodzicom dzieci, które za tydzień przystąpią do I Komunii św.

16. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.

17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

 Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/806-slowo-na-niedziele-vi-niedziala-wielkanocy-rok-b 

Zielonogórsko - Gorzowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu zaprasza na nabożeństwo Akatystu do Ducha Świętego, które odbędzie się 19 maja w kościele seminaryjnym.
Plan:

17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja

18.00 - Msza św.

20.30 - Akatyst do Ducha Świętego


Rektor Z-GWSD w Paradyżu, ks. Dariusz Mazurkiewicz

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 29 KWIETNIA RP 2018

1. Modlitwa różańcowa w intencji dzieci przystępujących do I Komunii św. dzisiaj o godz. 17.15.

2. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP. Nabożeństwo będą odprawiane: we wtorek, środę, piątek i sobotę o godz. 17.30, w czwartek po Mszy św. o godz. 11.30 i w przyszłą niedzielę o godz. 17.15.

3. Nowenna do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę będą odprawione w czasie nabożeństwa majowego.

4. Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski i Dzień Konstytucji 3 maja przypada w czwartek. Zapraszamy na Msze św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Msza św. w kaplicy przy pl. Inwalidów o godz. 9.00. Uroczysta Msza św. miejska w intencji Ojczyzny w czwartek o godz. 11.30 w kościele NSPJ.

5. W imieniu Żarskiego Domu Kultury zapraszamy na tradycyjny Koncert majowy w czwartek o godz. 19.00 w naszym kościele. Tym razem wystąpi Renata Przemyk z zespołem. Wstęp jest wolny. W czwartek nie będzie więc Mszy św. o godz. 18.00 i adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

7. Ks. Biskup Tadeusz Lityński udzielił dyspensy i zwolnił z obowiązku zachowania postu od pokarmów mięsnych wszystkich diecezjan i przebywających na terenie diecezji w najbliższy piątek. Prosimy, aby osoby które będą korzystać z tej dyspensy w zamian uczyniły jakieś dobro na rzecz bliźniego.

8. Okazja do Spowiedzi św. z racji I piątku miesiąca w piątek o godz. 16.45. Przypominamy jednocześnie, że do praktykowania pierwszych piątków miesiąca konieczne jest przyjęcie w stanie łaski uświęcającej Komunii św. w tym dniu; wyspowiadać można się wcześniej.

9. Spowiedź dzieci komunijnych, ich rodziców i członków rodzin w piątek o godz. 18.40. Spowiedź poprzedzi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

10. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.00, ks. Andrzej i ks. Bartosz w sobotę od godz. 8.30.

11. Nabożeństwo ku czci Niepokalalnego Serca NMP w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30.

12. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w kościele Miłosierdzia Bożego w sobotę o godz. 19.00.

13. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 8.30.

14. Uroczystość I Komunii św. dzieci klas III SP nr 1 w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30. Zachęcamy, by Parafianie, którzy nie są związani z tymi dziećmi, wybrali inne Msze św., które będą odprawiane o godz.: 7.00, 8.30, 11.30, 13.00 i 18.00. Prosimy również, aby w tym dniu pamiętać, że zawsze może się zdarzyć konieczność przyjazdu karetki i nie zastawiać samochodami placu kościelnego.

15. Kurs Przedmałżeński odbędzie się w naszym kościele w dniach od 03 do 09 czerwca.

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o nowym filmie pokazującym życie św. Pawła Apostoła; o niezwykłym dworku na Borejkowszczyźnie; dodatek o 40 rocznicy powstania wolnych związków zawodowych);
• „Niedziela“ (o pielgrzymce seminarzystów na Jasną Górę; o Maryi, Królowej Polski; o polskiej fladze).

17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 02 września o godz. 11.30. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy rodzicom dzieci komunijnych.

18. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie. Dzisiaj po Mszach św. o godz.: 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 można złożyć ofiary na rzecz żarskiego hospicjum.

19. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/801-slowo-na-niedziele-v-niedziala-wielkanocy-rok-b