Tu zamieszczamy cotygodniowe ogłoszenia duszpasterskie.

 1. Prosimy, aby uczestniczący w liturgii Mszy św. i nabożeństw nosili maseczki i zachowywali bezpieczny dystans między sobą, również podczas przystępowania do Komunii św.
 2. Spowiedź św. odbywa się przed Mszą św. w kościele w bocznej kaplicy (prosimy o zachowanie właściwego odstęp w oczekiwaniu na spowiedź, a także o zwrócenie uwagi, iż w czasie, gdy odbywa się spowiedź, drzwi kaplicy są zamknięte).
 3. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 17.00.
 4. W poniedziałek przypada II dzień świąt Zesłania Ducha Świętego, święto NMP, Matki Kościoła. Msze św. o godz.: 6.30, 10.00 i 18.00.

 1. Zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji ustąpienia epidemii do naszego kościoła od dzisiaj do przyszłej niedzieli o godz. 20.30.
 2. W Mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele może uczestniczyć 56 osób. Prosimy, aby uczestniczący w liturgii Mszy św. i nabożeństw zajmowali tylko te miejsca, które są oznaczone napisem „Miejsce do siedzenia”. Prosimy również o noszenie maseczek i zachowanie odpowiednich odstępów w czasie przystępowania do Komunii św.
 3. Ze względu na ograniczoną liczbę osób, które mogą uczestniczyć we Mszy św., tych, którzy nie będą mogli tego uczynić, zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. poprzez transmisje radiowe i telewizyjne.
 4. Spowiedź św. odbywa się przed Mszą św. w kościele w bocznej kaplicy (prosimy o zachowanie właściwego odstęp w oczekiwaniu na spowiedź, a także o zwrócenie uwagi, iż w czasie, gdy odbywa się spowiedź, drzwi kaplicy są zamknięte). Istnieje również możliwość umówienia się na spowiedź św., dzwoniąc na numer ks. dyżurnego (503840515).

 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w łączności duchowej codziennie o godz. 20.30. Ta modlitwa będzie transmitowana przez nasz profil facebook’owy w poniedziałek, środę i czwartek.
 2. W Mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele może uczestniczyć 56 osób. Prosimy, aby uczestniczący w liturgii Mszy św. i nabożeństw zajmowali tylko te miejsca, które są oznaczone napisem „Miejsce do siedzenia”. Prosimy również o noszenie maseczek i zachowanie odpowiednich odstępów w czasie pobytu w kościele.
 3. Ze względu na ograniczoną liczbę osób, które mogą uczestniczyć we Mszy św., tych, którzy nie będą mogli tego uczynić, zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. poprzez transmisje radiowe i telewizyjne.

 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w łączności duchowej codziennie o godz. 20.30. Ta modlitwa będzie transmitowana przez nasz profil facebook’owy w środę, czwartek i piątek.
 2. Ze względu na ograniczoną liczbę osób, które mogą uczestniczyć we Mszy św. zapraszamy do uczestnictwa poprzez profil facebook’owy naszej parafii. Transmisja Mszy św. dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Osoby, które nie mają dostępu do internetu zapraszamy na transmisje radiowe i telewizyjne.
 3. Spowiedź św. odbywa się przed Mszą św. w kościele w bocznej kaplicy (wejście przez kościół – prosimy zachować właściwy odstęp w oczekiwaniu na spowiedź, a także o zwrócenie uwagi, iż w czasie, gdy odbywa się spowiedź, drzwi kaplicy są zamknięte). Istnieje również możliwość umówienia się na spowiedź św., dzwoniąc na numer ks. dyżurnego (503840515).

 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w łączności duchowej codziennie o godz. 20.30. Ta modlitwa będzie transmitowana przez nasz profil facebook’owy.
 2. We Mszy św. i nabożeństwach w naszym kościele mogą uczestniczyć 32 osoby. Osobom, które nie będą mogły wejść na Mszę św., będzie udzielona Komunia św. przed rozpoczęciem Mszy św. Osoby, które zamówiły intencję Mszy św. mają pierwszeństwo wejścia. Prosimy więc, aby przychodziły, w miarę możliwości, 20 minut przed rozpoczęciem Mszy św. Wszystkich uczestników Mszy św. prosimy o zajmowanie tylko wyznaczonych miejsc.
 3. Ze względu na ograniczoną liczbę osób, które mogą uczestniczyć we Mszy św. zapraszamy do uczestnictwa poprzez profil facebook’owy naszej parafii. Transmisja Mszy św. dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Osoby, które nie mają dostępu do internetu zapraszamy na transmisje radiowe i telewizyjne.
 4. Spowiedź św. jest możliwa przed Mszą św. w kościele w bocznej kaplicy (wejście przez kościół – prosimy zachować właściwy odstęp w oczekiwaniu na spowiedź, a także o zwrócenie uwagi, iż w czasie, gdy odbywa się spowiedź, drzwi kaplicy są zamknięte). Istnieje również możliwość umówienia się na spowiedź św., dzwoniąc na numer ks. dyżurnego (503840515).

 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w łączności duchowej codziennie o godz. 20.30. Ta modlitwa będzie transmitowana przez nasz profil facebook’owy.
 2. We Mszy św. i nabożeństwach w naszym kościele mogą uczestniczyć 32 osoby. Osobom, które nie będą mogły wejść na Mszę św., będzie udzielona Komunia św. przed rozpoczęciem Mszy św. Osoby, które zamówiły intencję Mszy św. mają pierwszeństwo wejścia. Prosimy więc, aby przychodziły, w miarę możliwości, 20 minut przed rozpoczęciem Mszy św. Prosimy o zajmowanie tylko wyznaczonych miejsc.
 3. Ze względu na ograniczoną liczbę osób, które mogą uczestniczyć we Mszy św. zapraszamy do uczestnictwa poprzez profil facebook’owy naszej parafii. Transmisja Mszy św. dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Osoby, które nie mają dostępu do internetu zapraszamy na transmisje radiowe i telewizyjne.

 1. Dzisiaj przypada święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w jedności duchowej Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Ta modlitwa będzie transmitowana przez nasz profil facebook’owy.
 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w łączności duchowej codziennie o godz. 20.30. W środę, w 22 dniu miesiąca, różaniec św. Rity. Codzienna modlitwa będzie transmitowana przez nasz profil facebook’owy.
 3. Od poniedziałku w naszym kościele będzie mogło uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwach 32 osoby (przelicznik według powierzchni nawy kościoła i przedsionka). Osobom, które nie będą mogły wejść na Mszę św., będzie udzielona Komunia św. przed rozpoczęciem Mszy św. Osoby, które zamówiły intencję Mszy św. mają pierwszeństwo wejścia. Prosimy więc, aby przychodziły 20 minut przed rozpoczęciem Mszy św.

 1. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Paschy Pana Jezusa. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w łączności duchowej codziennie o godz. 21.00. Przed świętem Miłosierdzia Bożego będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, by w ten sposób przygotować się do tego ważnego święta i jednocześnie polecać intencję oddalenia epidemii.

 1. Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Transmisja Mszy św. z naszego kościoła na profilu facebook’owym parafii o godz. 11.30. W czasie Mszy św. poświęcenie palm.
 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w łączności duchowej codziennie o godz. 20.30. Kapłani naszej parafii, tak, jak duchowni w całej Polsce, każdego dnia o tej godzinie, odmawiają różaniec, polecając Bogu przez ręce Maryi prośbę o odsunięcie epidemii i siłę na ten trudny czas. Wspólną modlitwę zakończmy śpiewem Apelu Maryjnego.

 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w łączności duchowej codziennie o godz. 20.30. Kapłani naszej parafii, tak, jak duchowni w całej Polsce, każdego dnia o tej godzinie, odmawiają różaniec, polecając Bogu przez ręce Maryi prośbę o odsunięcie epidemii i siłę na ten trudny czas. Wspólną modlitwę zakończmy śpiewem Apelu Maryjnego.
 2. Przypominamy, że w kościele może się znajdować maksymalnie 5 osób. Na Mszę św. zapraszamy więc przede wszystkim osoby, które zamówiły intencję. Pozostałym, którzy nie będą mogli wejść na Mszę św., może być udzielona Komunia św. przed rozpoczęciem Mszy św.

Numer konta

Parafia Rzymskokat. pw. św. Józefa Oblubieńca

ul. Szymanowskiego 4, 68-200 Żary

40 1600 1462 1831 4275 9000 0001

 

Dziękujemy za wszystkie wpłaty na rzecz Parafii. W intencji ofiarodawców zostanie odprawiona Msza św. w dniu 19 kwietnia o godz. 09.00.

 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w łączności duchowej codziennie o godz. 20.30. Kapłani naszej parafii, tak, jak duchowni w całej Polsce, każdego o tej godzinie odmawiają różaniec, polecając Bogu przez ręce Maryi prośbę o odsunięcie epidemii i siłę na ten trudny czas. Wspólną modlitwę zakończmy śpiewem Apelu Maryjnego.
 2. W dniu dzisiejszym (niedziela, 22 marca) Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, tzn. w kościele parafialnym o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00; w kaplicy przy pl. Inwalidów o godz. 9.00.

 1. Nabożeństwa Gorzkich Żali dzisiaj nie będzie.

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.00. Po nabożeństwie będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Nowenna i różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.00. Po nabożeństwie będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Jutro przypada I poniedziałek miesiąca. Msza św. w intencji dusz oczyszczających się w czyśćcu o godz. 6.30.

 1. Modlitwa różańcowa w intencji trzeźwości dzisiaj o godz. 17.15.
 2. Nowenna i różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.

 1. Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i dzieł ewangelizacyjnych dzisiaj o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą: od godz. 19.00 Akcja Katolicka, od godz. 19.40 Rodzina Radia Maryja, od godz. 20.20 Żywy Różaniec. Adoracja zakończy się o godz. 21.00 Apelem Maryjnym. Nabożeństwa różańcowego dzisiaj o 17.15 nie będzie.
 2. Nowenna i różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.

 1. Modlitwa różańcowa w intencji chorych dzisiaj o godz. 17.15.
 2. Modlitwa w intencji 2 milionów Polaków kresowych zesłanych na katorżniczą pracę i głód w poniedziałek o godz. 17.00 przy naszym kościele pod Tablicą Pamięci Zesłańców Sybiru.

 1. Modlitwa różańcowa w intencji osób zakonnych dzisiaj o godz. 17.15.
 2. Msza św. za dusze oczyszczające się w czyśćcu w poniedziałek o godz. 6.30.

1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo wypominkowe za zmarłych dzisiaj o godz. 17.20. Msza św. w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00.

2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII w poniedziałek o godz. 18.00.

 1. Dzisiaj przypada dzień solidarności z Kościołem w Potrzebie. Ofiary na wsparcie wspólnot Kościoła w świecie, a znajdującym w potrzebie, będziemy zbierać w przyszłą niedzielę po Mszach św. O pomoc w zebraniu ofiar prosimy przedstawicieli grup parafialnych.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe za zmarłych dzisiaj i przez cały tydzień o godz. 17.20. W poniedziałek modlitwa za zmarłych z kartek, które nie posiadały daty lub wpłynęły z opóźnieniem.