1. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Msze św. z nauką rekolekcyjną w poniedziałek i wtorek o godz.: 6.30, 10.00, 11.30, 16.30 i 18.00. Spowiedź św. we wtorek w godz. 6.00 - 6.30, 9.30 – 10.00, 11.00 – 11.30, 16.00 – 16.30, 17.30 – 18.00.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą różańcową dzisiaj o godz. 17.00.
 3. Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej w tym tygodniu: dla dorosłych od środy do soboty o godz. 6.30; dla dzieci od środy do piątku o godz. 18.00. Na roraty zapraszamy z lampionami.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.40.
 5. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przypada w czwartek. Msze św. o godz. 6.30, 10.00, 12.00, 18.00. Msza św. o godz. 12.00 i po niej nabożeństwo będą odprawione w Godzinę Łaski, w której szczególnie działa Matka Boża, obiecując szczególne łaski dla duszy i ciała. Taca w tym dniu na wsparcie Kościoła katolickiego w Ziemi Świętej. Msza św. odpustowa w kościele w Bieniowie w czwartek o godz. 18.00.
 6. Msza św. za wstawiennictwem św. Ambrożego o pomnożenie wiary i nawrócenie dla grzeszników z poświęceniem miodu w czwartek o godz. 18.00.
 7. Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem o nawrócenie trwających w grzechach w piątek o godz. 15.00 w kościele.
 8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w sobotę: grupa starsza o godz. 11.00, grupa młodsza o godz. 12.00.
 9. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dziecka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w naszym kościele.
 10. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można w niedzielę i środę nabyć w salce przy kościele, w pozostałe dni w zakrystii. W siedzibie Caritas można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można tam również otrzymać ozdoby świąteczne i kapcie przygotowane przez panie z PZC.
 11. Przy chrzcielnicy znajduje się CHOINKA DOBROCI, na której są powieszone serduszka „Pomagamy dzieciom“. Osoby pragnące wesprzeć Dom Samotnej Matki w Żarach zachęcamy, aby zabrały serduszko (można je powiesić na domowej choince). W zamian prosimy, aby położyć pod choinką prezent dla Domu Samotnej Matki (Dyrekcja Domu prosi o mleko w kartonach, płatki śniadaniowe, pampersy, słodycze, obiadki dla dzieci w słoiczkach). Można również złożyć ofiarę na cel pomocy.
 12. Jako, że zbliża się czas tradycyjnych odwiedzin kolędowych, przypominamy, że tym roku planujemy odwiedziny kolędowe na zaproszenie. Druki zaproszeń znajdują się w plastikowej skrzynce na ostatniej ławce i w zakrystii. Prosimy, aby czytelnie je wypełnić i wrzucać TYLKO do przeźroczystej skarbonki, która jest ustawiona po prawej stronie wejścia do prezbiterium. Prosimy, aby pomyśleć także o osobach, które rzadziej wychodzą z domu. Na zaproszeniu znajdują się także przedziały czasowe, w których może odbyć się kolęda. Prosimy zaznaczyć jeden z nich. Prosimy także o jak najszybszy zwrot wypełnionych zaproszeń.
 13. Wykonawca remontu ul. Szymanowskiego powiadomił nas, że od poniedziałku rozpoczną się prace na części ulicy, która przylega do kościoła. Nie będzie więc wjazdu na teren kościoła od strony ul. Szymanowskiego. Będzie możliwe natomiast wejście przez główną bramę. Ze względu na prowadzone prace, prosimy o zachowanie ostrożności.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Niedziela“ (artykuły: o obrzędach i zwyczajach adwentowych; o ważności sakramentu małżeństwa; dodatek: kolorowanki na Boże Narodzenie);

- „Gość Niedzielny“ (artykuły: o śmiałości czyli nawyku wysiłku; o Wilnie – miejscu, gdzie narodził się romantyzm; dodatek o życiu Edmunda Wojtyły – brata św. Jana Pawła II).

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary, które zostały przekazane na konto naszej parafii (nr konta parafialnego: 40 1600 1462 1831 4275 9000 0001).
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radości, wielu łask Bożych i dużo zdrowia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca.