1. Zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą różańcową dzisiaj o godz. 17.00.
 2. Zapraszamy na Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej: dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 6.30; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Na roraty zapraszamy z lampionami.
 3. Nabożeństwo do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30. Po nim, o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych wstawiennictwu św. Józefa.
 4. Spotkanie wspólnoty Mężczyzn św. Józefa we wtorek po wieczornej mszy św.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.40. Po niej Msza św. w intencjach polecanych wstawiennictwu Matki Bożej.
 6. Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i za powołanych w czwartek o godz. 18.00. Przed Mszą św., w godz. 17.00 – 17.50, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania. W czasie adoracji dodatkowa okazja do Spowiedzi św. Po Mszy św. krótkie spotkanie osób pragnących modlić się za kapłanów.
 7. Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem o nawrócenie trwających w grzechach w piątek o godz. 15.00 w kościele. Po Koronce adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 17.45. Na zakończenie adoracji Litania do NSPJ. W czasie adoracji dodatkowa okazja do Spowiedzi św.
 8. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz i ks. Mariusz w piątek, ks. Tadeusz w sobotę.
 9. Msza św. wynagradzająca za zniewagi wyrządzone Kościołowi Chrystusowemu w sobotę o godz. 6.30. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca.
 10. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dziecka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego.
 11. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Piotr Napieralski. Dniem Spowiedzi św. będzie wtorek (6 grudnia).
 12. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 8.30.
 13. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można w niedzielę i środę nabyć w salce przy kościele (przy drzwiach zewnętrznych). Ofiary złożone przy tej okazji (po odliczeniu kosztów opłatków) zostaną przeznaczone na ubezpieczenie kościoła i pozostałych budynków parafialnych. W siedzibie Caritas można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można tam również otrzymać ozdoby świąteczne i kapcie przygotowane przez panie z PZC. Zbiórka żywności w sklepach Biedronka i Intermarche prowadzona przez nasz PZC w piątek i sobotę.
 14. Przy chrzcielnicy znajduje się CHOINKA DOBROCI, na której są powieszone serduszka „Pomagamy dzieciom“. Osoby pragnące wesprzeć Dom Samotnej Matki w Żarach zachęcamy, aby zabrały serduszko (można je powiesić na domowej choince). W zamian prosimy, aby położyć pod choinką prezent dla Domu Samotnej Matki (Dyrekcja Domu prosi o mleko w kartonach, płatki śniadaniowe, pampersy, słodycze, obiadki dla dzieci w słoiczkach). Można również złożyć ofiarę na cel pomocy.
 15. Zbliża się czas tradycyjnych odwiedzin kolędowych. W tym roku planujemy odwiedziny kolędowe na zaproszenie. Druki zaproszeń znajdują się na ostatnich ławkach (lub w zakrystii). Prosimy, aby czytelnie je wypełnić i wrzucać TYLKO do przeźroczystej skarbonki, która jest ustawiona przy ambonce. Prosimy, aby pomyśleć także o osobach, które rzadziej wychodzą z domu. Na zaproszeniu znajdują się także przedziały czasowe, w których może odbyć się kolęda. Prosimy zaznaczyć jeden z nich.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Niedziela“ (artykuły: o świętych z lasu; o świętym życiu Carlo, który zmarł w wieku 15 lat; o tym, jak zrobić wieniec adwentowy);

- „Gość Niedzielny“ (artykuły: o pracy nad wytrwałością; o atakach na sakrament Spowiedzi św.; dodatek: kalendarz z polskimi świętymi na 2023 r.).

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary, które zostały przekazane na konto naszej parafii (nr konta parafialnego: 40 1600 1462 1831 4275 9000 0001). Dziękujemy także za ofiary na pomoc dla Kościoła w Ukrainie. Zebraliśmy 1554 zł.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radości, wielu łask Bożych i dużo zdrowia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca.