1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ: dzisiaj o godz. 17.00 w ciągu tygodnia po wieczornej Mszy św.
 2. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz.: 6.30 i 18.00.
 3. Nowenna do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.
 4. PZC zaprasza w środę w godz. 15.00 – 17.00 osoby skierowane przez MOPS po odbiór produktów żywnościowych w ramach programu FEAD.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy o modlitwie o wierność kapłanów wobec Jezusa.
 7. Msza św. za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy za zagubionych i podróżujących z poświęceniem chleba w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji dodatkowa okazja do Spowiedzi św.
 8. Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem o nawrócenie trwających w grzechach w piątek o godz. 15.00. Po Koronce kolejne spotkanie w ramach Szkoły św. Faustyny.
 9. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w sobotę: grupa starsza o godz. 11.00, grupa młodsza o godz. 12.00.
 10. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dziecka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w naszym kościele.
 11. Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 obchodzących rocznicę I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Próba w czwartek o godz. 16.30. Spowiedź w piątek o godz. 16.00.
 12. Kancelaria Parafialna czynna w tym tygodniu: w środę w godz. 19.00 – 20.00, w piątek w godz. 9.00 – 10.00.
 13. W najbliższą sobotę w katedrze wrocławskiej odbędzie się uroczystość beatyfikacyjna 10 męczennic ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, wśród których jest siostra M. Edelburgis, która posługiwała w Żarach. Broniąc swojej czystości i wiary została zastrzelona w budynku plebanii przez radzieckiego żołnierza 20 lutego 1945 r. Na tę uroczystość jest organizowany wyjazd. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Koszt wyjazdu - 60 zł. Wyjazd o g. 7:30 z placu przy kościele Wniebowzięcia NMP w Żarach.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Niedziela“ (artykuły: o tym, dlaczego Maryja jest Matką Kościoła; o ekipach Matki Bożej – ruchu duchowości małżeńskiej; o kuchennych zwyczajach królowej Jadwigi);

- „Gość Niedzielny“ (artykuły: o działaniu Ducha Św.; o odnalezionej arce Noego; dodatek: płyta audio CD z Dziejami Apostolskimi i Listami Pasterskimi).

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary, które zostały przekazane na konto naszej parafii (nr konta parafialnego: 40 1600 1462 1831 4275 9000 0001). Za tydzień po Mszach św. będzie można złożyć ofiary do puszki na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie i wsparcie KUL.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radości, wielu łask Bożych i dużo zdrowia na nowy tydzień. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca.