Dnia 23 października w naszej parafii miało miejsce spotkanie rejonowe Oazy Rodzin Domowy Kościół - Rejon Żagań - Żary. Spotkanie rozpoczęło się od Eucharystii o godz. 18.00 w kościele parafialnym, której przewodniczył ks. Piotr. Po Mszy św. udaliśmy się na plebanie do salki, gdzie odbyło się spotkanie kręgu rejonowego,wg ustalonego wcześniej przebiegu, Parą Rejonową jest Renata i Marek Ochman - nasi parafianie. W spotkaniu uczestniczyło 13 par małżeńskich, w tym Para Diecezjalna Zofia i Roman Borowscy z Żagania oraz rejonowy duszpasterz rodzin ks. Grzegorz Polowczyk z Żagania.

Tematem tegorocznej pracy w Domowym Kościele jest: "Pamięć i Tożsamość". Podejmując temat roku "Pamięć i tożsamość" jako Domowy Kościół pragniemy z jednej strony spłacić wielki dług wdzięczności wobec Jana Pawła II, z drugiej strony przyjąć raz jeszcze w pogłębiony sposób jego nauczanie skierowane do nas jako wyzwanie wobec czasów, które nadchodzą.

Najbliższe spotkanie naszego kręgu odbędzie się 13 listopada