Dzień 1: POLSKA – KAHLENBERG

We wczesnych godzinach rannych (około 4.00 nad ranem) spotykamy się na wyznaczonym parkingu w Żarach, skąd wyruszymy w drogę w kierunku Czech i Austrii. W godzinach południowych dotrzemy na wzgórze Kahlenberg (12.09.1683 - zwycięstwo polskie w Odsieczy Wiedeńskiej). Będziemy uczestniczyć we Mszy Św. w kościele Św. Józefa prowadzonym przez polskich księży zmartwychwstańców. Następnie wyruszymy w dalszą drogę w kierunku Chorwacji. W godzinach wieczornych dotrzemy do hotelu w Słowenii. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: ZAGRZEB - MEDJUGORJE

Rano śniadanie w hotelu. Następnie przejedziemy w kierunku Bośni i Hercegowiny do Medjugorje. Po drodze zatrzymamy się na krótkie zwiedzanie Katedry Św. Stefana w Zagrzebiu. Msza Św. Wyjazd w dalszą drogę do Medjugorje. W godzinach wieczornych dotrzemy na miejsce. Zakwaterowanie w pensjonacie w Medjugorje, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: MEDJUGORJE

Śniadanie. Cały ten dzień spędzimy w Medjugorje, miejscu objawień Matki Bożej - Królowej Pokoju, która w 1981 roku ukazała się sześciorgu dzieciom. Msza Św. Nawiedzimy cudowne miejsce objawień – Górę Podbrdo, kościół Św. Jakuba oraz Górę Kriżevac. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4: DUBROVNIK

Rano, po śniadaniu Msza Św. Następnie wyjedziemy do Dubrownika, zwanego „Perłą Adriatyku”. Miasto zostało uznane za zabytek światowego dziedzictwa kulturowego. Zwiedzimy klasztor Franciszkanów, Pałac Rektorów, klasztor Dominikanów, studnię Onufrio, Bramę Pile, ulicę Placa oraz baszty, twierdze i wieże zegarowe. Zobaczymy również największa atrakcję, mury obronne, którymi można obejść niemal całe miasto. Wieczorem powrót do Medjugorje. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5: MEDJUGORJE – TIHALINA – SZEROKI BRJEG - MOSTAR

Rano, po śniadaniu udamy się do Tihaliny, gdzie znajduje się Kościół w którym ojciec Jozo spotykał pielgrzymów. Tam także znajduje się figura Maryi "Królowej Pokoju". Msza Św. Następnie udamy się do miejscowości Szeroki Brjeg, w której pracował o. Jozo Zofko, który był proboszczem w Medjugorje, w czasie gdy rozpoczęły się objawienia Matki Bożej. Zobaczymy jeden z najstarszych katolickich klasztorów w tym regionie. Następnie przejedziemy do Mostaru - zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in. słynny XVI-wieczny kamienny most, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po zakończonym zwiedzaniu powrócimy do Medjugorje. Udział w nabożeństwach wieczornych. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: SPLIT - TROGIR

Rano po Mszy Św. udamy się na wycieczkę do najbardziej atrakcyjnych miast chorwackiego wybrzeża Adriatyku. Zwiedzimy Split – miasto o bogatej historii z najbardziej znanym Pałacem Dioklecjana objętego patronatem UNESCO i będącego jednym z najlepiej zachowanych budowli rzymskich. Zobaczymy ratusz z XV wieku oraz katedrę. Dalej przejedziemy do opodal leżącego Trogiru, zwanego „Chorwacką Wenecją”, któremu niepowtarzalny charakter nadają gotyckie domy i renesansowe pałace z najbardziej charakterystyczną katedra św. Wawrzyńca. Wieczorem powrót na nocleg do Medjugorje. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: WYPOCZYNEK na RIWIERZE MAKARSKIEJ

Rano Msza Św. w Medjugorje. Po niej wyruszymy ponownie w kierunku wybrzeża Adriatyku w Chorwacji. Udamy się na wypoczynek nad morzem na Riwierze Makarskiej. Całodzienne plażowanie, czas wolny. Dla chętnych: rejs statkiem po Adriatyku na jedną z wysp. Wieczorem powrót do Medjugorje. Udział w nabożeństwach wieczornych.  Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: NIN - ZADAR

Rano śniadanie. Następnie przejazd z powrotem w kierunku Chorwacji. Dotrzemy do Ninu, gdzie zobaczymy starówkę na wyspie, którą otaczają pozostałości dawnych murów, wśród których są dwie bramy, prowadzące na dwa kamienne mosty łączące wyspę z lądem. Zobaczymy najcenniejszy zabytek Ninu - kościół Świętego Krzyża z IX w, który prawdopodobnie stanowił siedzibę biskupa Grgura. Uważa się go za najmniejszą katedrę na świecie (obwód ok. 40 m). Dalej przejazd do Zadaru. Krótkie zwiedzanie - kościół św. Donata, katedra św. Anastazji. Następnie przejazd do Hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9: PLITVICKIE JEZIORA

W godzinach porannych przyjazd do Parku Narodowego w Plitwicach - jednego z największych
i najstarszych w Chorwacji, wpisanego na listę światowego dziedzictwa naturalnego, chronionego przez UNESCO. W parku, na długości ponad 8 km znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo
i połączonych ze sobą niezliczoną ilością wodospadów. Spacer. Całodzienny pobyt w tym pięknym miejscu. Czas wolny na wypoczynek. Wieczorem wyruszymy w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd autokarem.

Dzień 10: POWRÓT DO POLSKI:

W godzinach rannych powrócimy do Żar.

Cena: 1890 zł/os.

ŚWIADCZENIA:

• PRZEJAZD AUTOKAREM (klimatyzacja, barek, video, wc, nowoczesne rozkładane fotele).
  • PROGRAM W CZASIE PIELGRZYMKI;  PODATEK VAT.
  • 8 NOCLEGÓW W HOTELACH LUB PENSKONATACH **/***  (pokoje 2,3 osobowe z łazienkami).
  • WYŻYWIENIE:  8 śniadań, 8 obiadokolacji
  • UBEZPIECZENIE NNW + KL.
  • OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA,

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, obowiązkowych przewodników oraz kosztów związanych z realizacją programu – koszt ok. 55 euro (+ 35 euro fakultatywnie rejs statkiem); napoi do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenie od chorób przewlekłych oraz kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej; wydatków własnych;  świadczeń nie wymienionych w ofercie.

KONTAKT – KS. ROBERT PARAFIA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO ŻARY
TEL. 606 87 46 57

PROSIMY O ZABRANIE WAŻNEGO PASZPORTU !!!

B.P. ORLANDO TRAVEL ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH ZABYTKÓW.