1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.00. Na nabożeństwie będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Peregrynacja kopii cudownego obrazu św. Józefa z Kalisza odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek. W tym dniu będziemy również obchodzić odpust ku czci św. Józefa. O godz. 17.15 zostanie odmówiony różaniec tajemnic św. Józefa. O godz. 17.45 nastąpi procesja wniesienia obrazu do świątyni. Po niej rozpocznie się Msza św. odpustowa. Odprawi ją i kazanie wygłosi ks. Arkadiusz Cygański – misjonarz diecezjalny. O godz. 20.00 natomiast odbędzie się spotkanie dla mężczyzn. Po Mszy św. odpustowej w salce przy kościele będzie przygotowany dla nich mały poczęstunek, aby umilić im oczekiwanie na spotkanie o godz. 20.00.
 3. 3. Wtorek będzie drugim dniem peregrynacji. Godzinki o św. Józefie o godz. 9.00. Msza św. o godz. 10.00. Po niej będzie trwało czuwanie modlitewne według planu, który jest wypisany na tablicy ogłoszeń: od 11.00 Żywy Różaniec; od godz. 12.00 Parafialne Zespoły Caritas; od godz. 13.00 Przyjaciele Paradyża; od godz. 13.45 pozostałe grupy. Na to czuwanie zapraszamy wszystkich parafian. W czasie czuwania będzie okazja do Spowiedzi św. Peregrynacja zakończy się odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego i aktem oddania się w opiekę św. Józefowi o godz. 14.30. We wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Kościół będzie otwarty do prywatnej adoracji przed obrazem św. Józefa od godz. 8.00.
 4. Nowenna i różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.
 5. PZC informuje, iż żywność w ramach Programu pomocy żywnościowej FEAD dla osób skierowanych przez MOPS, będzie wydawana w środę w godz. 14.00 – 17.00.
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
 7. Msza św. w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 18.00. Po niej, do godz. 19.30, adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez członków wspólnoty. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.
 8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
 9. Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla pozostałych parafian.
 10. Próba scholi przed Triduum Paschalnym w piątek o godz. 18.45 i w sobotę o godz. 16.30.
 11. Modlitwa różańcowa prowadzona przez Żywy Różaniec w sobotę o godz. 17.15.
 12. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.
 13. Komenda Wojewódzka Policji pragnie uwrażliwić mieszkańców naszej parafii na działania oszustów, którzy chcą okraść zwłaszcza starsze osoby. Działają metodą „na wnuczka“, ale często także podszywają się pod policjantów, funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego, prokuratora, a nawet lekarza. Często próbują wyłudzić pieniądze z powodu rzekomego wypadku, który miał spowodować członek rodziny. Policja prosi o czujność i nie wpuszczanie do domów obcych ludzi. W przypadku jakichkolwiek podejrzanych zachowań policja prosi o natychmiastowy telefon pod numer 112. Cały list z Komendy Wojewódzkiej można przeczytać na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Gość Niedzielny“ (o procesie ks. Adama Ruckiego; o rekolekcjach dla papieża; o wielkiej roli mężczyzn);

- „Niedziela“ (o pracy misjonarzy na krańcach świata; o trudnym problemie wykorzystywania dzieci; o św. Józefie).

 1. W zakrystii można nabyć albumy z kościołami południowych i zachodnich dekanatów naszej diecezji. W albumie znajduje się również rozdział poświęcony naszemu kościołowi.
 2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 11 sierpnia o godz. 18.00. Sprzątanie naszego kościoła w sobotę o godz. 9.00 powierzamy mieszkańcom ul. Szymanowskiego z nr 1, 3, 5, 7.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, a także za okazane dobro i wsparcie. W przyszłą niedzielę taca na wsparcie diecezji i Seminarium Duchownego w Paradyżu. Po Mszach św. natomiast będzie można złożyć ofiarę do puszki na dzieło „Ad gentes“ wspierające misje.
 4. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask płynących od Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej Dziewicy Maryi oraz św. Józefa Oblubieńca.