1. Modlitwa różańcowa w intencji o dobre przeżycie czasu Wielkiego Postu dzisiaj o godz. 17.15.
 2. Spotkanie PZC w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
 3. Trwa Nowenna do św. Józefa przed peregrynacją jego obrazu w parafiach naszej diecezji. Nowenna dzisiaj na nabożeństwie o godz. 17.15, w poniedziałek i środę o godz. 17.45, we wtorek o godz. 17.30.
 4. W środę przypada Popielec – początek Wielkiego Postu. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.30, 10.00, 16.30 18.00; w kaplicy przy pl. Inwalidów o godz. 16.00. Na wszystkich Mszach św. posypanie głów popiołem na znak przyjęcia postawy pokutnej za grzechy swoje i całego świata. W środę obowiązuje post ścisły (można spożyć jeden posiłek do sytości i dwa mniejsze, a także nie można spożywać pokarmów mięsnych). W tym dniu obowiązuje także abstynencja od napojów alkoholowych. Zachęcamy również do podjęcia wyrzeczeń wielkopostnych (np. abstynencji od napojów alkoholowych lub modlitwy w intencji uzależnionych).
 5. W środę przypada Dzień Solidarności z kapłanami seniorami – taca w tym dniu na wsparcie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 6. W czwartek odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Kalisza po kopię cudownego obrazu św. Józefa, która będzie peregrynowała po naszej diecezji. Z naszego dekanatu organizowany jest wyjazd autokarowy do Kalisza. Koszt wyjazdu - 50 zł. Zgłoszenia na wyjazd przyjmuje p. Bogumił Czajka - tel. 512 805 113 (ze względu na pracę - w godzinach popołudniowych). Zapraszamy do udziału nie tylko mężczyzn, ale także i kobiety.
 7. Msza św. w intencji powołań do służby Bożej i za powołanych w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św., do godz. 19.30, adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Przyjaciół Paradyża. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.
 8. W piątek przypada Dzień Kobiet. Pamiętajmy o niewiastach w naszych modlitwach i serdecznych życzeniach.
 9. W piątek przypada Dzień Pokuty za grzechy niektórych kapłanów, którzy skrzywdzili dzieci. Zachęcamy do podjęcia dzieł pokutnych w tym dniu.
 10. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
 11. Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla pozostałych parafian.
 12. Spotkanie scholi młodzieżowej w piątek o godz. 18.45. Próba śpiewów na Triduum Paschalne w sobotę o godz. 19.00 w sali na plebanii.
 13. Odwiedziny chorych: ks. Adam w sobotę od godz. 8.30.
 14. Modlitwa różańcowa prowadzona przez Żywy Różaniec w sobotę o godz. 17.15.
 15. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w naszym kościele.
 16. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.
 17. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
 18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Gość Niedzielny“ (o prawdzie na temat stosunków polsko-żydowskich teraz i w przeszłości; o łasce uświęcającej koniecznej do codziennego życia, a nie tylko do zbawienia; o młodych, niezłomnych, wyklętych);

- „Niedziela“ (o popielcowej bramie do zbawienia; o Polakach chroniących Żydów; o peregrynacji kopii obrazu św. Józefa w naszej diecezji).

 1. W zakrystii można nabyć albumy z kościołami południowych i zachodnich dekanatów naszej diecezji. W albumie znajduje się również rozdział poświęcony naszemu kościołowi. Cena albumu to 90 zł. Połowa z tej kwoty jest przeznaczona na budowę ołtarza bocznego w naszym kościele.
 2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 28 lipca o godz. 10.00. Sprzątanie naszego kościoła w sobotę o godz. 9.00 powierzamy mieszkańcom ul. Chopina z numerów 23, 25, 27, 29.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, a także za okazane dobro i wsparcie. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby naszego kościoła.
 4. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask płynących od Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej Dziewicy Maryi oraz św. Józefa Oblubieńca.