1. Spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów dzisiaj o godz. 16.00.
 2. Modlitwa różańcowa w intencji chorych i ich rodziny dzisiaj o godz. 17.15.
 3. W poniedziałek przypada Światowy Dzień Chorych. Msza św. w intencji chorych z sakramentem namaszczenia w tym dniu o godz. 9.00 w kościele rektoralnym (dawniej garnizonowym). W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będzie można złożyć ofiary do puszki na wsparcie hospicjum. Prosimy przedstawicieli grup parafialnych o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.
 4. Nowenna i różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po wieczornej Mszy św. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.
 7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
 8. Spotkanie scholi młodzieżowej w piątek o godz. 19.00 w sali na plebanii.
 9. Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i dzieł ewangelizacyjnych w sobotę o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą: od godz. 18.50 Akcja Katolicka; od godz. 19.30 Rodzina Radia Maryja; od godz. 20.15 Żywy Różaniec. Adoracja zakończy się Apelem Maryjnym o godz. 21.00.
 10. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w kościele pw. NSPJ.
 11. Zakończyła się wizyta duszpasterska. Bardzo serdecznie dziękujemy za przyjęcie nas, kapłanów, w domach naszych Parafian. Dziękujemy również za złożone ofiary, za rozmowy, życzliwe uwagi i dobre rady. Pragniemy wziąć je pod uwagę i we właściwym czasie wykorzystać, czy o nich publicznie mówić. Na przykład: część naszych Parafian prosi o to, aby ci, którzy przychodzą szybciej do kościoła, zajmowali miejsca bliżej środka ławki. Prosimy o rozważenie tej propozycji niektórych parafian.
 12. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
 13. Kurs Przedmałżeński rozpoczyna się w przyszłą niedzielę w parafii pw. NSPJ Mszą św. o godz. 18.00.
 14. Zapraszamy na pielgrzymkę połączoną z wypoczynkiem w dniach od 3 do 8 czerwca. Koszt to ok. 1000 zł (w cenie autokar, noclegi, wyżywienie, bilety wstępu). Zapisy wstępne (bez wpłaty) w zakrystii.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Gość Niedzielny“ (o emeryturach matczynych i innych sprawach społecznych; o tragedii Nowego Jorku; o zwyczajach chrześcijan prawosławnych);

- „Niedziela“ (o 90 rocznicy powstania Państwa Watykańskiego; o papieskiej wizycie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich; o trosce o chorych).

 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 26 maja o godz. 13.00. Sprzątanie naszego kościoła w sobotę o godz. 9.00 powierzamy mieszkańcom ul. Paderewskiego z numerów 74, 76.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, a także za okazane dobro i wsparcie.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask płynących od Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej Dziewicy Maryi oraz św. Józefa Oblubieńca.