1. Modlitwa różańcowa w intencji o pokój dla świata dzisiaj o godz. 17.15.
 2. W poniedziałek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. i nabożeństwo na zakończenie roku o godz. 17.00.
 3. Zapraszamy na Mini Maraton Filmowy w Parafialnym Klubie Filmowy „Kino z duszą” w poniedziałek o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii.
 4. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego i Dzień Modlitwy o Pokój przypada we wtorek. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00; w kaplicy przy pl. Inwalidów o godz. 9.00.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
 6. Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i za powołanych w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św., do godz. 19.30, adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
 8. Spowiedź św. w I piątek miesiąca od godz. 17.00.
 9. Zapraszamy na opłatek parafialny, który odbędzie się w sobotę o godz. 16.00 w kościele. Rozpocznie się od Jasełek w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1. Następnie wspólne kolędowanie z zespołem „Złote Kłosy“ i dzielenie się opłatkiem.
 10. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w parafii Miłosierdzia Bożego.
 11. Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) przypada w przyszłą niedzielę. Na Mszach św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Po Mszach św. będzie można nabywać zestawy misyjne z kredą, węgielkiem i kadzidłem (prosimy o ofiarę powyżej 1 zł – tyle bowiem kosztuje ten zestaw, pozostała część ofiary będzie przeznaczona na działalność misyjną Kościoła). O pomoc w rozprowadzeniu zestawów misyjnych prosimy przedstawicieli grup parafialnych według stałego planu.
 12. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 8.30.
 13. W imieniu organizatorów zapraszamy na IV Żarski Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się w niedzielę o godz. 13.00 przy kościele Wniebowzięcia NMP. Poprzedzi go Msza św. o godz. 12.00. Organizatorzy proszą, aby uczestnicy orszaku z naszej parafii przyozdobili swoje ubrania elementami w kolorze czerwonym.
 14. W środę rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. Przyjęcie kapłana, który przychodzi z błogosławieństwem jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem jedności ze wspólnotą Kościoła. Wizyta ta ma wymiar religijny, więc nakrywamy stół białym obrusem, ustawiamy krzyż i zapalone świece, a także naczynie z wodą święconą. Uczniowie przygotowują zeszyty od religii, natomiast kandydaci do bierzmowania przygotowują swoje dzienniczki. W najbliższym czasie pragniemy odwiedzić mieszkańców następujących ulic:

- środa, 02 stycznia (od 15.30): ul. Czerwonego Krzyża, ul. Chopina nr 2, 4, 6, 8, 10; ul. Krótka nr parzyste od 2 do 26;

- czwartek, 03 stycznia (od 15.30): ul. Krótka nr nieparzyste od 3 do 23;

- piątek, 04 stycznia (od 15.30): ul. Krótka nr nieparzyste od 25 do 35; ul. Szymanowskiego nr nieparzyste od 57 do 65;

- poniedziałek, 07 stycznia (od 15.30): ul. Kurpińskiego nr 1, 2, 3, 4, 6.

 1. W okresie trwania kolędy Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w sobotę.
 2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 14 kwietnia o godz. 8.30. Sprzątanie naszego kościoła w sobotę od godz. 9.00 powierzamy mieszkańcom ul. Paderewskiego z numerów 20, 22, 24, 26, 28, 30.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, a także za okazane dobro i wsparcie.
 4. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego Roku Pańskiego 2019, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej Dziewicy Maryi oraz św. Józefa Oblubieńca.