1. Modlitwa różańcowa w intencji ofiar wybuchu metanu w kopalni w Karwinie dzisiaj o godz. 17.15.
 2. W poniedziałek przypada wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy, by zachować tradycyjny post przygotowujący nas do uroczystości Bożego Narodzenia.
 3. Zapraszamy na ostatnią Mszę św. roratnią ku czci Matki Bożej w poniedziałek o godz. 6.30.
 4. Msze św. pasterskie w poniedziałek o godz. 22.00 i 24.00. Taca przeznaczona na wsparcie Domu Samotnej Matki.
 5. Ks. Adam obchodzi w wigilię swoje imieniny. Msza św. imieninowa o godz. 22.00. W tym dniu swoje imieniny obchodzi także p. Kościelny. Pamiętajmy o solenizantach w naszych modlitwach.
 6. Uroczystość Narodzenia Pańskiego przypada we wtorek. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Msza św. w kaplicy przy pl. Inwalidów o godz. 9.00.
 7. Święto św. Szczepana (II dzień świąt Narodzenia Pańskiego) obchodzimy w środę. Jest to dzień solidarności z KUL i Wydziałem Filozoficzno-Teologicznym w Zielonej Górze. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.
 8. Święto św. Jana Apostoła przypada w czwartek; święto św. Młodzianków Męczenników przypada w piątek.
 9. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w czwartek od godz. 8.00.
 10. Msza św. w intencjach Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej w czwartek o godz. 18.00, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 11. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w czwartek o godz. 18.30 w kościele rektoralnym.
 12. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
 13. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, na Mszy św. o godz. 11.30.
 14. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii.
 15. Przy wyjściu z kościoła PZC rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (ofiara 6 zł). Pamiętajmy, że w ten sposób wspieramy m.in. wakacyjny wypoczynek dzieci.
 16. Nasza parafia zaprasza na Mini Maraton Filmowy, który odbędzie się 31 grudnia (w Sylwestra) w sali na plebanii po Mszy św. o godz. 17.00. Wstęp jest wolny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc trzeba zapisać się na listę w zakrystii. Na pokaz złożą się następujące filmy: „Chleb z nieba. Opowieść o niewidzialnym dziecku” (włoska opowieść o dziecku odnalezionym na śmietniku) i „Jak Bóg da” (włoska komedia o poszukiwaniu i odnajdowaniu Boga). Ten pierwszy pokaz filmowy jest jednocześnie inauguracją działalności Parafialnego Klubu Filmowego „Kino z duszą”.
 17. Składamy serdeczne podziękowania: PZC za przygotowywanie śniadań dla dzieci biorących udział w roratach; paniom, które pomagały rozprowadzać opłatki; p. Ani i panom, którzy pomogli przygotować dekorację świąteczną; wszystkim parafianom, którzy wsparli w jakikolwiek sposób działania charytatywne i pomagające przygotować uroczystości Bożego Narodzenia.
 18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
 • „Gość Niedzielny“ (numer świąteczno-noworoczny w cenie 8 zł z wieloma ciekawymi artykułami i pięknym obrazem zawierającym obrzędy wigilijne);
 • „Niedziela“ (numer świąteczno-noworoczny w cenie 10 zł z wieloma dodatkami: kalendarzem na 2019 r., śpiewnikiem kolędowym i płytą CD z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego).
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 24 marca o godz. 13.00. Sprzątanie naszego kościoła w sobotę od godz. 9.00 powierzamy mieszkańcom ul. Paderewskiego z numerów 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, a także za okazane dobro i wsparcie.

 

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnych i pełnych pokoju świąt Narodzenia Pańskiego, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej Dziewicy Maryi oraz św. Józefa Oblubieńca.