1. Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i dzieł ewangelizacyjnych dzisiaj o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą: od 18.50 Akcja Katolicka, od 19.30 Rodzina Radia Maryja, od 20.15 Żywy Różaniec. Adorację zakończy Apel Maryjny o godz. 21.00. Nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15 dzisiaj nie będzie.
 2. Zapraszamy na Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 (dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku). Zachęcamy wszystkich, by na roraty przychodzić z lampionami.
 3. PZC serdecznie zaprasza wszystkie dzieci uczestniczące w roratach do salki przy kościele na „śniadania roratnie”. Caritas zaprasza także wszystkich chętnych do pomocy przy przygotowywaniu śniadań bądź robieniu porządków po posiłkach, do salki przy kościele codziennie rano od godz. 6.00.
 4. Nabożeństwo do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. Msza św. w intencjach Wspólnoty Krwi Chrystusa w środę o godz. 18.00.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu wyjątkowo w środę w godz. 18.40 – 20.00. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.
 7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
 8. Spotkanie scholi młodzieżowej w piątek o godz. 19.00.
 9. Odwiedziny chorych: ks. Tadeusz w sobotę od godz. 10.00, ks. Adam w sobotę od godz. 11.00. Ks. Proboszcz będzie odwiedzał chorych w czwartek po świętach.
 10. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w kościele Wniebowzięcia NMP w sobotę o godz. 19.00.
 11. Ze względu na Spowiedzi przedświąteczne Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna: w środę w godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę w godz. 15.00 – 16.00.
 12. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć: w niedzielę w sali przy wyjściu z kościoła, w tygodniu w zakrystii. Przy wyjściu z kościoła młodzież rozprowadza płyty CD z muzyką i rozważaniami na Adwent oraz sianko na stół wigilijny.
 13. Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – ofiara za małą świecę 6 zł.
 14. Nasza parafia zaprasza na Mini Maraton Filmowy, który odbędzie się 31 grudnia (w Sylwestra) w sali na plebanii po Mszy św. o godz. 17.00. Wstęp jest wolny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc trzeba zapisać się na listę w zakrystii. Na pokaz złożą się następujące filmy: „Chleb z nieba. Opowieść o niewidzialnym dziecku” (włoska opowieść o dziecku odnalezionym na śmietniku) i „Jak Bóg da” (włoska komedia o poszukiwaniu i odnajdowaniu Boga). Ten pierwszy pokaz filmowy jest jednocześnie inauguracją działalności Parafialnego Klubu Filmowego „Kino z duszą”.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
 • „Gość Niedzielny“ (o darach Ducha Św.; o kapłanach zamordowanych w tym roku za wiarę; dodatek: płyta CD z kolędami);
 • „Niedziela“ (o zmarłym prezydencie USA – George’u Bush’u; o Adwencie; przepis na rybę w sosie cytrynowym);
 • „Mały Gość Niedzielny“ (o wielbłądach – królach pustyni; o przygotowaniu do świąt Narodzenia Jezusa).
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 24 marca o godz. 08.30. Sprzątanie naszego kościoła w sobotę od godz. 9.00 powierzamy mieszkańcom ul. Kurpińskiego z numerów 44, 46, 48, 50, 52, 54, 56.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, a także za okazane dobro i wsparcie. Dzisiaj, po Mszach św., można złożyć ofiary do puszek na wsparcie Kościoła na Wschodzie.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej Dziewicy Maryi oraz św. Józefa Oblubieńca.