1. Rozpoczynamy czas świętych rekolekcji. Msze św. z naukami w poniedziałek i wtorek o godz.: 6.30, 10.00, 18.00 (we wtorek dodatkowa Msza św. o godz. 16.00). Msza św. w kaplicy przy pl. Inwalidów w poniedziałek o godz. 16.00. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek w godz.: 9.00 – 10.00, 15.00 – 16.00, 17.00 – 18.00. Spowiedź w kaplicy przy pl. Inwalidów w poniedziałek o godz. 15.30. Plan rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń.
 2. Modlitwa różańcowa w intencji o. rekolekcjonisty i o dobrą Spowiedź św. dzisiaj o godz. 17.15.
 3. Zapraszamy na Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 (dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku). Zachęcamy wszystkich, by na roraty przychodzić z lampionami.
 4. PZC serdecznie zaprasza wszystkie dzieci uczestniczące w roratach do salki przy kościele na „śniadania roratnie”. Caritas zaprasza także wszystkich chętnych do pomocy przy przygotowywaniu śniadań bądź robieniu porządków po posiłkach, do salki przy kościele codziennie rano od godz. 6.00.
 5. Krótkie spotkanie liderów grup parafialnych w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.
 6. Nabożeństwo do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.
 7. Msza św. w intencji ofiar stanu wojennego w czwartek o godz. 18.00.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.
 9. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
 10. Spotkanie Białej Armii w piątek o godz. 16.00, spotkanie scholi młodzieżowej w piątek o godz. 19.00.
 11. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w sobotę o godz. 19.00.
 12. W imieniu organizatorów zapraszamy na Opłatek miejski przed ratuszem w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
 13. Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i dzieł ewangelizacyjnych w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą: od 18.50 Akcja Katolicka, od 19.30 Rodzina Radia Maryja, od 20.15 Żywy Różaniec. Adorację zakończy Apel Maryjny o godz. 21.00
 14. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć: w niedzielę w sali przy wyjściu z kościoła, w tygodniu w zakrystii (uzyskane fundusze zostaną przeznaczone na ubezpieczenie budynków parafialnych). Zastęp zuchów przy wyjściu z kościoła rozprowadza sianko na stół wigilijny, a młodzież rozprowadza płyty CD z muzyką i rozważaniami na Adwent. Zuchy i młodzież pragną zebrać fundusze na wyjazd.
 15. Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – ofiara za małą świecę 6 zł, za dużą 13 zł.
 16. PZC składa serdeczne podziękowanie wszystkim Parafianom, którzy podczas Świątecznej Zbiórki Żywności dla ubogich rodzin naszej parafii, złożyli dary rzeczowe bądź finansowe. Caritas pragnie wyrazić szczególną wdzięczność dzieciom i młodzieży ze SP nr 1 oraz z Gimnazjum, jak również nadzorującym je Paniom katechetkom, za wielkie zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu dwudniowej zbiórki żywności i pieniędzy w sklepach: „Biedronka” i „Intermarche”. Serdeczne Bóg zapłać! Ofiarę na zakup żywności można jeszcze złożyć w dniu dzisiejszym do puszki znajdującej się na stoliku w przedsionku. Paczki świąteczne będą wydawane w środę w godz. 14.00 - 17.00 łącznie z artykułami w ramach programu FEAD.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
 • „Gość Niedzielny“ (o koronacji obrazu MB z krakowskiej Bazyliki Mariackiej; o niezwykłej historii z Kalkuty; o buraku – źródle zdrowia);
 • „Niedziela“ (o katolickiej świątyni w Lwowie, której miało nigdy nie być; o świątecznych działaniach Caritas; o muzyce tworzonej dla Boga).
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 24 marca o godz. 11.30. Sprzątanie naszego kościoła w sobotę od godz. 9.00 powierzamy mieszkańcom ul. Kurpińskiego z numerów 40 i 42.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, a także za okazane dobro i wsparcie. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiary do puszek na wsparcie Kościoła na Wschodzie.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Niepokalanej Dziewicy Maryi i św. Józefa Oblubieńca.