1. Modlitwa różańcowa w intencji pokoju na świecie dzisiaj o godz. 17.15.
 2. Nowenna i różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.
 3. Wspólne nieszpory w środę o godz. 17.40.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
 5. Spotkanie liderów grup parafialnych w środę po nowennie w sali na plebanii.
 6. PZC przypomina, że magazyn rzeczy używanych przy pl. Inwalidów jest czynny w każdy czwartek w godz. 13.00 – 15.00.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.
 8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
 9. W piątek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Msza św. odpustowa w kościele rektoralnym (dawniej garnizonowym) w piątek o godz. 17.00. Msza św. odpustowa w parafii Podwyższenia Krzyża św. w Drożkowie w przyszłą niedzielę o godz. 13.00.
 10. V Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu w sobotę. Szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń. Zapisy w zakrystii lub u ks. Adama.
 11. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w kościele NSPJ.
 12. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Andrzeja w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.
 13. Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i dzieł ewangelizacyjnych w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą: po Mszy św. Akcja Katolicka, od godz. 19.30 Rodzina Radia Maryja, od godz. 20.15 Żywy Różaniec. Adoracja zakończy się Apelem Maryjnym o godz. 21.00.
 14. Kurs Przedmałżeński rozpoczyna się dzisiaj o godz. 18.00 w parafii Miłosierdzia Bożego.
 15. Parafia NSPJ zaprasza nauczycieli na pielgrzymkę do Rokitna w dn. 23 września Wyjazd o godz. 8.15. Koszt 30 zł.
 16. Ze względu na poważną chorobę jednego z proboszczów w dekanacie szprotawskim, ks. Biskup Tadeusz Lityński musiał dokonać zmian personalnych w diecezji. Z tego względu ks. Bartosz Orlicki z dniem 29 września przechodzi do parafii Wniebowzięcia NMP w Szprotawie. Za jakiś czas zastąpi go w naszej parafii ks. rezydent Dariusz Wołczecki. Msza św. pożegnalna zostanie odprawiona przez ks. Bartosza 28 września o godz. 18.00.
 17. Począwszy od dzisiejszej niedzieli można nabyć w przesionku kościoła kalendarze diecezjalne na 2019 – jednokartkowe w cenie 1,50 zł i wielostronicowe w cenie 5 zł. Przychód ze sprzedaży przeznaczony jest w części na cele charytatywne realizowane przez nasz PZC.
 18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
 • „Gość Niedzielny“: (o odważnej działalności niepełnosprawnego Janusza dla niepełnosprawnych; o przenoszeniu wioski w inne miejsce, by zbudować suchy zbiornik retencyjny; o jubileuszu Gościa Niedzielnego);
 • „Niedziela“ (o trudnych sprawach Kościoła; o nowej wersji Dzienniczka św. Siostry Faustyny nagranym na płycie; o tym, czym jest towarzyszenie ludziom);
 • „Głos św. Józefa“.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 12 grudnia o godz. 18.00. Sprzątanie naszego kościoła w sobotę od godz. 9.00 powierzamy mieszkańcom ul. Kazimierza Wielkiego.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie. W przyszłą niedzielę w całej diecezji będą po Mszach św. zbierane ofiary do puszek na wsparcie dla KUL i Wydziału Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Niepokalanej Dziewicy Maryi i św. Józefa Oblubieńca.