OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 29 LIPCA RP2018
1. Modlitwa różańcowa w intencji ks. Andrzeja dzisiaj o godz. 17.15.
2. Msza św. dziękczynna za lata pracy ks. Andrzeja w naszej parafii, z prośbą o błogosławieństwo Bożego i opiekę Maryi w posłudze proboszcza w parafii św. Jadwigi w Koźli we wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich, aby wyrazić wdzięczność ks. Andrzejowi.
3. Nowenna i różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.
4. W środę rozpoczyna się sierpień - miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania postanowień abstynencji od napojów alkoholowych. Księga trzeźwości znajduje się przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.
5. W środę przypada 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Złożenie kwiatów i modlitwa przy pomniku Żołnierza Polskiego obok naszego kościoła o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, by oddać hołd bohaterom, którzy poświęcili swe życie dla obrony Ojczyzny.
6. Wspólne nieszpory w środę o godz. 17.40.
7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
8. W czwartek przypada odpust Porcjunkuli. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Warunkami uzyskania odpustu są: stan łaski uświęcającej. Komunia św., nawiedzenie kościoła i modlitwa w intencjach Ojca św..
9. Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.
10. Ks. Proboszcz będzie odwiedzał swoich chorych w piątek od godz. 8.00.
11. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
12. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. w tym dniu od godz. 17.00.
13. Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi w sobotę o godz. 6.30. Po niej nabożeństwo I soboty miesiąca.
14. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego.
• „Gość Niedzielny" (o świętej matce z Włoch; o księżach w Powstaniu Warszawskim; o taksówkarzu, który jest organistą);
• „Niedziela" (o wierności nauce Kościoła w rozmowie z kard. Raymondem Burkę; o Powstaniu Warszawskim; o posłudze diakonów stałych).
16. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 09 grudnia o godz. 11.30. Sprzątanie naszego kościoła w sobotę od godz. 9.00 powierzamy mieszkańcom ul. Moniuszki nr od 1 do 23 i od 2 do 26.
17. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/865-slowo-na-niedziele-xvii-niedziala-zwykla-rok-b