OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 01 LIPCA RP 2018

1. Modlitwa różańcowa dzisiaj o godz. 17.15.

2. Nowenna do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.

3. Wspólne nieszpory w środę o godz. 17.40.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św..

5. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w środę po nowennie w sali na plebanii.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele w czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

8. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz i ks. Bartosz w piątek od godz. 8.00.

9. Okazja do Spowiedzi św. z okazji I piątku miesiąca w tym dniu o godz. 17.00.

10. Okazja do spowiedzi św. w czasie wakacji od poniedziałku do soboty od godz. 17.30 do godz. 17.55 i w czwartek w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

11. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serna Maryi w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30.

12. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego.

13. Msza św. w intencji dzieci, które w lipcu obchodzą I rocznicę urodzin w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Po Mszy św. namaszczenie olejem Dzieciątka Jezus.

14. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Jacka Tonkowicza, który wygłosi kazania. Będzie też można nabyć jego książki.

15. Wystawa Mobilne Muzeum Multimedialne z okazji Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej bedzie prezentowana w Żarach 3 i 4 lipca. Więcej informacji na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.

16. W związku z rokitniańskim Rokiem Jubileuszowym redakcja TVP3 Gorzów Wielkopolski będzie realizować transmisje Mszy św. z Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie w każdą pierwszą sobotę miesiąca poczynając od 7 lipca br. aż do zakończenia Roku Jubileuszowego. Początek transmisji o godz. 11.00.
(TVP3 Gorzów Wielkopolski można oglądać dzięki Naziemnej Telewizji Cyfrowej oraz na stronie internetowej gorzow.tvp.pl i w aplikacji TVP Stream na urządzeniach mobilnych.
Pracownikom TVP3 Gorzów Wielkopolski oraz wszystkim, którzy z ich pomocą łączyć się będą z sanktuarium rokitniańskim, biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński udziela swego pasterskiego błogosławieństwa.)

17. Rozpoczyna się czas wakacji. Pamiętajmy o niedzielnej i świątecznej Mszy św., by nie był to czas bez Boga. Zwróćmy również uwagę na odpowiedni strój, gdy wchodzimy do świątyni, również w czasie zwiedzania. W czasie podróży samochodem zachowajmy przepisy ruchu drogowego i odpowiednią prędkość.

• „Gość Niedzielny“ (m.in. o tym jak Dom „Uzdrowienia Chorych“ w Głogowie świętował swój kryształowy jubileusz, o betyfikacji, która stała się świętem narodowym);
• „Niedziela“ (m.in. o tym czy można żyć w świecie i jednocześnie należeć do zakonu?, o pielgrzymce rolników z naszej diecezji, o gostyńskim Janie Marii Vainney).

19. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 24 listopada o godz. 18.00. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy mieszkańcom ul. Czerwonego Krzyża.

20. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby naszego kościoła.

21. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/852-slowo-na-niedziele-xiii-niedziala-zwykla-rok-b