OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 10 CZERWCA RP 2018

1. Modlitwa różańcowa w intencji nawrócenia grzeszników połączona z nabożeństwem czerwcowym dzisiaj o godz. 17.15.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Bartosza we wtorek o godz. 18.00.

4. Nowenna do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w czasie nabożeństwa czerwcowego.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po wieczornej Mszy św. (do godz. 19.30). W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

7. Msza św. w intencjach Radia Maryja, Telewizji Trwam i dzieł ewangelizacyjnych w sobotę o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą: do godz. 19.30 Wspólnota Krwi Chrystusa, do godz. 20.15 Rodzina Radia Maryja, do godz. 21.00 Żywy Różaniec. Adorację zakończy Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

8. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w kościele NSPJ w sobotę o godz. 19.00.

9. Organizacje Kresowe i władze samorządowe zapraszają na XIX Ogólnopolski Festiwal Polszczyzny, Pieśni Kresowej i Patriotycznej „Wielkie Bałakanie“ w najbliższą sobotę. Festiwal rozpocznie Msza św. o godz. 10.00 w kościele rektoralnym (dawniej garnizonowym). Po Mszy św. korowód i występy zespołów na żarskim rynku do godz. 18.00. Festiwal zakończy występ aktora z Krakowa Wojciecha Habela.

10. W sobotę przypada VI rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Wypraszajmy dla Ks. Biskupa obfitość błogosławieństwa Bożego.

11. Zapraszamy młodzież na Diecezjalny Dzień Młodzieży, który będzie obchodzony w Rokitnie w sobotę. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

12. Zapraszamy na pielgrzymkę do Rokitna na Diecezjalny Odpust ku czci Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w dniu 17 czerwca (wyjazd o godz. 8.00). Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy w zakrystii.

13. Spotkanie informacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Andrzeja (klasy VII SP i II Gimnazjum) w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.45).

14. Parafia NSPJ zaprasza dziś na festyn, a Biuro Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dn. 7/8 lipca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

• „Gość Niedzielny“ (o losie niektórych polskich dzieci w Niemczech; o kard. Hlondzie i obronie Żydów; o dywanach kwiatowych dla Eucharystycznego Jezusa);
• „Niedziela“ (o niezwykłym włoskim księdzu; o studiowaniu na katolickiej uczelni; o skarbach diecezji siedleckiej);
• „Głos św. Józefa“ (o pobożności maryjnej, kulcie NSPJ, o wydarzeniach z życia parafii).

16. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 11 listopada o godz. 11.30. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy mieszkańcom ul. Szymanowskiego nr 39, 41, 43, 45.

17. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie. Dzisiaj, po Mszach św. można złożyć ofiary do puszki na potrzeby KUL i Wydziału Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze.

18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/838-slowo-na-niedziele-x-niedziala-zwykla-rok-b