OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 13 MAJA RP 2018

1. Modlitwa różańcowa w dniu rocznicy objawień fatimskich w intencji o nawrócenie grzeszników i pokój na świecie połączona z nabożeństwem majowym dzisiaj o godz. 17.15.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP. Nabożeństwa będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

3. Od poniedziałku do czwartku trwa Biały Tydzień. Dzieci, które dziś przyjmują I Komunię św. wraz z rodzicami zapraszamy od poniedziałku do czwartku na godz. 17.30 do uczestnictwa w nabożeństwie majowym i Mszy św. W piątek odbędzie się pielgrzymka dzieci komunijnych do Rokitna.

4. Litania do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę będą odprawiane w czasie nabożeństwa majowego.

5. PZC informuje, iż w środę w godz. 14.00 – 16.00 będzie wydawana żywność osobom uprawnionym do korzystania z pomocy w ramach Programu FEAD, na podstawie skierowań z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

6. Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i innych dzieł ewangelizacyjnych zostanie odprawiona w środę o godz. 18.00, natomiast w intencjach Wspólnoty Krwi Chrystusa zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00.

7. W tym tygodniu, ze względu na przygotowania do I Komunii św. dzieci ze szkoły społecznej, nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w środę i czwartek.

8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

9. Spowiedź dzieci komunijnych, ich rodziców i członków rodzin w piątek o godz. 18.40. Spowiedź poprzedzi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

10. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w kościele NSPJ w sobotę o godz. 19.00.

11. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

12. Uroczystość I Komunii św. dzieci klas III SP Szkoły Społecznej w przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 9.30 i 11.30. Zachęcamy, by Parafianie, którzy nie są związani z tymi dziećmi, wybrali inne Msze św., które będą odprawiane o godz.: 7.00, 8.30, 13.00 i 18.00. Prosimy również, aby w tym dniu pamiętać, że zawsze może się zdarzyć konieczność przyjazdu karetki i nie zastawiać samochodami placu kościelnego i wjazdu na ten plac.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o profanacji tego, co świete; o piaskach pustyni; o książkach do słuchania);
• „Niedziela“ (o sanktuarium MB Fatimskiej w Zakopanem; o św. Andrzeju Boboli; o błogosławionej pielęgniarce);
• „Głos św. Józefa“ (o nabożeństwach majowych, o pierwszosobotnich nabożeństwach wynagradzających Niepokalanemu Sercu NMP).

14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci, które dziś przystępują do I Komunii św. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy rodzicom dzieci, które za tydzień przystąpią do I Komunii św.

15. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.

16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

 Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/812-slowo-na-niedziele-wniebowstapienie-panskie-rok-b