OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 06 MAJA RP 2018

1. Modlitwa różańcowa w intencji dzieci przystępujących do I Komunii św. i ich rodziców połączona z nabożeństwem majowym dzisiaj o godz. 17.15.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP. Nabożeństwa będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

3. Od poniedziałku do piątku trwa Biały Tydzień. Dzieci, które dziś przyjmują I Komunię św. wraz z rodzicami zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 17.30 do uczestnictwa w nabożeństwie majowym i Mszy św.

4. Wolontariuszy PZC i GWU zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne w poniedziałek o godz. 18.00.

5. Uroczystość św. Stanisława – Biskupa, Męczennika, Głównego Patrona Polski i według słów św. Jana Pawła II "patrona chrześcijańskiego ładu moralnego" przypada we wtorek. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 10.00 i 18.00. Msza św. o godz. 10.00 zostanie ofiarowana w intencji o nawrócenie grzeszników i tych, którzy lżą imię Boże, Kościół Chrystusowy i dobre imię naszej Ojczyzny. Imiona trwających w grzechach do wspólnej modlitwy można, zapisane na kartkach, przynosić przed Mszą św. do zakrystii.

6. Litania do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę będą odprawione w czasie nabożeństwa majowego.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 (do godz. 19.30). W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

9. Spowiedź dzieci komunijnych, ich rodziców i członków rodzin w piątek o godz. 18.40. Spowiedź poprzedzi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

10. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w naszym kościele w sobotę o godz. 19.00.

11. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, natomiast od piątku rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

12. Uroczystość I Komunii św. dzieci klas III SP nr 1 w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30. Zachęcamy, by Parafianie, którzy nie są związani z tymi dziećmi, wybrali inne Msze św., które będą odprawiane o godz.: 7.00, 8.30, 11.30, 13.00 i 18.00. Prosimy również, aby w tym dniu pamiętać, że zawsze może się zdarzyć konieczność przyjazdu karetki i nie zastawiać samochodami placu kościelnego i wjazdu na ten plac.

13. Msza św. w intencji dzieci, które obchodzą w maju I rocznicę urodzin w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Po Mszy św. dzieci zostaną namaszczone olejem Dzieciątka Jezus.

• „Gość Niedzielny“ (o ważnym sprawach związanych z I Komunią św.; o stwardnieniu rozsianym; o ciekawej zależności między religijnością i długością życia ludzkiego);
• „Niedziela“ (o św. Stanisławie Biskupie; o urzędzie prymasa Polski; o wierze na Kamczatce).

15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci, które dziś przystąpują do I Komunii św. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 8.00) powierzamy rodzicom dzieci, które za tydzień przystąpią do I Komunii św.

16. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.

17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa Oblubieńca.

Rozważanie: https://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/806-slowo-na-niedziele-vi-niedziala-wielkanocy-rok-b