OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP W ŻARACH - 11 MARCA RP 2018
1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi od poniedziałku do środy o godz. 6.30, 10.00 i 18.00, w środę także o godz. 16.00. W środę o godz. 10.00. Msza św. z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Spowiedź św. w środę w godz. 9.00 – 10.00, 15.00 – 16.00, 17.00 – 18.00. Zachęcamy, aby skorzystać ze Spowiedzi św. w czasie rekolekcji i nie odkładać jej na ostatnią chwilę przed świętami. Plan rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.00. Po nabożeństwie przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary na kwiaty do Bożego grobu.

3. Nowenna i Różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przy świeczniku.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Msze św. w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 18.00, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

7. Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla pozostałych parafian.

8. Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam, a także dzieł ewangelizacyjnych w piątek o godz. 18.00. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą: do godz. 19.30 Akcja Katolicka, do godz. 20.15 Rodzina Radia Maryja, do godz. 21.00 Żywy Różaniec. Adorację zakończy Apel Jasnogórski.

9. W imieniu ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego zapraszamy na uroczystość inaugurującą sesję Synodu Diecezjalnego w Zielonej Górze. Uroczystość rozpocznie się o godz. 14.00 procesją z kościoła św. Józefa do kościoła Ducha św., gdzie o godz. 14.45 zostanie odprawiona Msza św.

10. Dzieci od kl. IV SP zapraszamy bardzo serdecznie do Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 12.00, młodzież natomiast do Oazy młodzieżowej w sobotę o godz. 13.00.

11. Modlitwa różańcowa, prowadzona przez Żywy Różaniec, w sobotę o godz. 17.15.

12. Trzecia w cyklu nauka przygotowująca do Chrztu świętego dzieci dla rodziców i chrzestnych w kościele NSPJ w sobotę o godz. 19.00.

13. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w naszej parafii wizytacja pasterska ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Członków grup parafialnych zapraszamy na spotkanie z ks. Biskupem po Gorzkich Żalach, które w przyszłą niedzielę zostaną odprawione wyjątkowo o godz. 16.00. Ks. Biskup będzie także przewodniczył Mszy św. Odpustowej w przyszły poniedziałek o godz. 18.00. Plan wizytacji znajduje się na tablicy ogłoszeń.

14. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Andrzeja na Mszy św. Odpustowej w przyszły poniedziałek o godz. 18.00.

15. PZC rozprowadza świece na stół wielkanocny. Ofiara za świecę została ustalona przez Caritas Diecezji na 15 zł, z uwagi na to, że część ofiary z każdej świecy zostanie przeznaczona, podobnie, jak w roku ubiegłym, na pomoc rodzinom w Syrii. Zachęcamy do nabycia świec, a także do odpisu 1% podatku na Caritas.

16. PZC składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy podczas Wielkanocnej Zbiórki Żywności dla ubogich rodzin z naszej parafii, złożyli dary rzeczowe bądź finansowe – zarówno w salce w kościele, jak i w marketach. Szczególną wdzięczność Caritas pragnie wyrazić uczniom ze SP nr 1, młodzieży z Gimnazjum nr 2 oraz Paniom Katechetkom, za duże zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu zbiórki żywności i pieniędzy w marketach. Ofiary na zakup żywności można jeszcze składać dzisiaj do puszki znajdującej się na stoliku obok świec Caritas w przedsionku kościoła. Paczki świąteczne będą wydawane w czwartek w godz. 14.00 – 16.00.

17. Aptekarze żarscy zapraszają na prelekcję na temat słuchu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o ślepym posłuszeństwie o. Pio; o księżach ratujących Żydów w czasie wojny);
• „Niedziela“ (o 5. rocznicy wyboru papieża Franciszka; o ekstremanlnej Drodze Krzyżowej);

19. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 22 lipca o godz. 13.00. O przygotowanie kościoła do przyszłej niedzieli prosimy mieszkańców ul. Chopina nr 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15 (w sobotę od godz. 9.00).

20. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.

21. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Józefa na nowy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy z serca płynące życzenia obfitości łask Bożych.

 Rozważanie: http://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/751-slowo-na-niedziele-iv-niedziela-wielkiego-postu-rok-b