1. Nabożeństwo zawierzenia św. Józefowi na zakończenie 33 dniowych rekolekcji dzisiaj o godz. 16.30. Po zakończeniu nabożeństwa różaniec.
 2. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.30; nabożeństwa dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30.
 3. Nowenna do św. Józefa we wtorek w czasie nabożeństwa różańcowego.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w czasie nabożeństwa różańcowego. W tym dniu nasze modlitwy ofiarujemy w intencji nauczycieli w dniu ich święta.
 5. Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o świętość kapłanów i o powołania do służby Bożej w Kościele w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji dodatkowa okazja do Spowiedzi św.
 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem o nawrócenie trwających w grzechach w piątek o godz. 15.00.
 7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy starszej w sobotę o godz. 11.00.
 8. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dziecka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w kościele pw. NSPJ.
 9. Na stoliku obok chrzcielnicy są wyłożone kartki na wypominki. Prosimy o wypisywanie imion zmarłych w mianowniku i nazwisk wielkimi literami. Data modlitwy wypominkowej za zmarłych jest wypisana na kartce.
 10. Nasze żarskie hospicjum – miejsce, w którym znajdują czułą opiekę terminalnie chorzy, potrzebuje nieustannego wsparcia. Dzisiaj, po Mszy św., można nabyć cebulki żonkili w ramach akcji „Pola Nadziei“.
 11. W przyszłą niedzielę przypada XXII Dzień Papieski w tym roku obchodzony pod hasłem „Blask Prawdy“. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na fundację wspierającą edukację młodych ludzi.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Niedziela“ (artykuły: o sile płynącej z różańca; o kapłanie oświeconym – Hugonie Kołłątaju; w dodatku „Bliżej życia z wiarą“ o sanktuarium maryjnym w Medjugorie);

- „Gość Niedzielny“ (artykuły: o soborze, który zmienia oblicze Kościoła; o ks. Janie Kaczkowskim; wywiad z Czesławem Langiem, polskim kolarzem).

* Ostatnie kalendarze na rok 2023 do nabycia w zakrystii.

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary, które zostały przekazane na konto naszej parafii (nr konta parafialnego: 40 1600 1462 1831 4275 9000 0001). Dziękujemy za ofiary złożone na leczenie p. Anieli Pleban. Zebraliśmy 4560 zł. Pieniądze zostały przekazane rodzinie.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radości, wielu łask Bożych i dużo zdrowia na czas wakacji. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca.