1. 28 czerwca Ojciec Święty Franciszek mianował ks. kan. Adriana Puta, proboszcza parafii konkatedralnej pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Święcenia biskupie ks. kan. Adrian Put otrzyma w zielonogórskiej konkatedrze w najbliższą sobotę podczas Mszy św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce. Transmisję z uroczystości przeprowadzi TVP 3 Gorzów Wielkopolski. Polecajmy biskupa nominata w naszych modlitwach, aby głosząc słowo Boże, udzielając sakramentów świętych i posługując w miłości owocnie towarzyszył ludowi Bożemu naszej diecezji.
  2. Zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą różańcową dzisiaj o godz. 17.00.
  3. Nowenna do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.
  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
  5. Msza św. za wstawiennictwem św. Maksymiliana Kolbe o pokonanie nienawiści, odważne głoszenie Ewangelii Miłości i rozwój grup parafialnych w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji dodatkowa okazja do Spowiedzi św. Na Mszę św. w szczególny sposób zapraszamy członków grup parafialnych.
  6. Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem o nawrócenie trwających w grzechach w piątek o godz. 15.00.
  7. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dziecka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w naszym kościele.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Legnicy, Lichenia, Kalisza, Niepokalanowa i Warszawy, która odbędzie się w dniach 25 – 28 sierpnia. Zapisy w zakrystii.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Niedziela“ (artykuły: o radzeniu sobie z pokusami; o „ośle“ Pana Boga – św. Janie Vianneyu; o inicjatywie mającej chronić wolność religijną);

- „Gość Niedzielny“ (artykuły: o kapłanach męczennikach z czasów II wojny światowej; o tym, czy Kościół zabraniał czytania Pisma św.; o smakach i tradycjach Podhala).

  1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary, które zostały przekazane na konto naszej parafii (nr konta parafialnego: 40 1600 1462 1831 4275 9000 0001).
  2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radości, wielu łask Bożych i dużo zdrowia na czas wakacji. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca.