1. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Rity, Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Nabożeństwo ku jej czci z wyczytywaniem intencji, różańcem św. Rity, poświęceniem róż i namaszczeniem olejem różanym o godz. 17.00. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do skarbony przy ołtarzu bocznym, a przed nabożeństwem do koszyczka. W czasie nabożeństwa zostanie odmówiona litania loretańska. Po nabożeństwie, o godz. 18.00, Msza św. w intencjach polecanych wstawiennictwu Świętej. Przy tej okazji będzie można nabyć wydawnictwa książkowe i modlitewniki poświęcone św. Ricie.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP w dni powszednie (z wyjątkiem piątku) o godz. 17.30.
 3. Nowenna do św. Józefa Oblubieńca i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czasie nabożeństw majowych.
 4. Msza św. w intencjach Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św., do godz. 19.30, adoracja Najświętszego Sakramentu i dodatkowa okazja do Spowiedzi św.
 5. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w czwartek o godz. 18.30 w kościele rektoralnym.
 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem o nawrócenie trwających w grzechach w piątek o godz. 15.00. Po Koronce odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Szkoły św. Faustyny.
 7. Msza św. za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki o łaski dla Ojczyzny w piątek o godz. 18.00.
 8. W ramach przygotowań do III Żarskiego Marszu dla Życia i Rodziny, Komitet Organizacyjny zaprasza na Mszę św. w piątek o godz. 18.00. Po Mszy św. Akatyst ku czci Matki Bożej w intencji rodzin. Na rozpoczęcie Akatystu zostanie odmówiona litania loretańska.
 9. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dziecka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.
 10. Kurs Przedmałżeński odbędzie się w naszym kościele w dniach 29 maja – 03 czerwca. Spotkania codziennie o godz. 19.00.
 11. W imieniu organizatorów zapraszamy na wydarzenia w sanktuarium maryjnym w Otyniu i do udziału w Miasteczku Ojcowskim w Gubinie. Szczegóły na plakatach w bocznej gablocie, a także na stronie internetowej i profilu facebookowym. Zapraszamy również na pielgrzymkę do Rokitna na świętowanie 50 rocznicy istnienia diecezji i Odpust Rokitniański. Szczegóły związane z uroczystościami znajdują się w gablocie i w internecie. Zapisu na pielgrzymkę do Rokitna, która odbędzie się 18 czerwca, można dokonać w zakrystii (jest tylko 6 miejsc). Wyjazd o godz. 7.15. Koszt 40 zł.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Niedziela“ (artykuły: o nowej błogosławionej, Paulinie Jaricot – założycielce Żywego Różańca; o Rycerzach Kolumba; o współczesnej matce Polce);

- „Gość Niedzielny“ (artykuły: o różach różańcowych i ich założycielce; o Odnowie w Duchu Św.; o 10 milionach kolorów).

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary, które zostały przekazane na konto naszej parafii (nr konta parafialnego: 40 1600 1462 1831 4275 9000 0001).
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radości, wielu łask Bożych i dużo zdrowia na nowy tydzień. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca.