1. W poniedziałek przypada święto św. Jana Apostoła. Poświęcenie wina na Mszy św. o godz. 18.00 (każdy może przynieść swoje wino).
  2. Msza św. w intencjach polecanych wstawiennictwu św. Józefa z kazaniem o św. Józefie Opiekunie rodzin we wtorek o godz. 18.00. Wcześniej, o godz. 17.30, nowenna do św. Józefa.
  3. Msza św. w intencjach polecanych wstawiennictwu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej.
  4. Korzystając z uprawnień wynikających z Prawa Kanonicznego, ks. Proboszcz udziela wszystkim Parafianom i przebywającym na terenie parafii w dniu 31 grudnia (piątek) zwolnienia z obowiązku zachowania postu od pokarmów mięsnych. Osoby, które skorzystają z tej możliwości, powinny uczynić jakieś dobro wobec bliźniego.
  5. Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego w piątek o godz. 17.00. Przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 16.00 (w tym czasie okazja do Spowiedzi św.). Adoracja zakończy się nabożeństwem dziękczynno-błagalnym o godz. 16.40. W piątek nie będzie Mszy św. o godz. 6.30.
  6. W sobotę rozpoczyna się Nowy Rok Pański 2022 – w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze św. będą odprawiane w kościele parafialnym o godz.: 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 19.15 (cicha); w kaplicy przy pl. Inwalidów o godz. 9.00.
  7. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 8.30.
  8. Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego, między innymi o noszenie maseczek i dezynfekowanie dłoni.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej (wydania świąteczno-noworoczne w cenie 10 zł):

- „Niedziela“ (artykuły: o Betlejem – mieście narodzin Jezusa; o tym, jak dochować wierności Bogu przy niesprzyjających okolicznościach; dodatek: modlitewnik z kalendarzem katolika);

- „Gość Niedzielny“ (artykuły: o bazylice narodzin Jezusa; o tym, jak powstały księgi Nowego Testamentu; dodatek: płyta audio z czterema ewangeliami).

  1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary, które zostały przekazane na konto naszej parafii (nr konta parafialnego: 40 1600 1462 1831 4275 9000 0001).
  2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielkiej radości, wielu łask Bożych i dużo zdrowia na dalsze,  radosne świętowanie Narodzenia Pańskiego, które w liturgii trwa aż do 1 stycznia. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca.