1. Nabożeństwo z modlitwą różańcową o pokój na świecie, a szczególnie o pokój na wschodniej granicy Rzeczypospolitej dzisiaj o godz. 17.00.
 2. Zapraszamy na Roraty – Msze św. ku czci Matki Bożej – od poniedziałku do czwartku o godz. 6.30.
 3. Nowenna do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.
 4. Nabożeństwo ku czci św. Rity z poświęceniem róż i namaszczeniem olejem różanym w środę o godz. 17.00. Po nabożeństwie, o godz. 18.00, Msza św. w intencjach polecanych wstawiennictwu św. Rity. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do skarbonki przy ołtarzu bocznym; przed nabożeństwem do koszyczka.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
 6. Msza św. w intencjach Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej w czwartek o godz. 18.00. Przed Mszą św., od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.
 7. Wigilia Narodzenia Pańskiego przypada w piątek. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Zachęcamy, aby w dniu wigilii zachować tradycyjny post od pokarmów mięsnych.
 8. Msze św. Pasterskie w naszym kościele w piątek o godz.: 21.00, 22.30, 24.00. W czasie pasterki taca na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Biskupa Wilhelma Pluty.
 9. Uroczystość Narodzenia Pańskiego przypada w sobotę. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 19.15 (cicha). W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Msza św. w kaplicy przy pl. Inwalidów o godz. 9.00.
 10. Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa przypada w przyszłą niedzielę. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 11.30 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 11. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można dzisiaj nabywać w salce przy kościele (w ciągu tygodnia w zakrystii i na plebanii).
 12. PZC, w imieniu osób obdarowanych, dziękuje za pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych. W imieniu mieszkanek Domu Samotnej Matki w Żarach i ich dzieci dziękujemy również za przygotowane paczuszek dla maluszków.
 13. Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego, między innymi o noszenie maseczek i dezynfekowanie dłoni.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Niedziela“ (artykuły: o łasce Bożej, która jest potrzebna do zbawienia; o wspólnocie trudnych małżeństw SYCHAR; dodatek: śpiewnik kolędowy);

- „Gość Niedzielny“ (artykuły: o inicjatywie – Biblia do słuchania na płytach CD, które będzie można nabyć wraz z Gościem Niedzielnym; o śladach obecności Polaków w Jerozolimie; dodatek: płyta CD z kolędami w wykonaniu Polskich Karmelitanek z Islandii).

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary, które zostały przekazane na konto naszej parafii (nr konta parafialnego: 40 1600 1462 1831 4275 9000 0001).
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radości, wielu łask Bożych i dużo zdrowia na ostatnie chwile Adwentu i święta Narodzenia Pańskiego. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca.