1. Rozpoczęliśmy czas rekolekcji. W poniedziałek zapraszamy na Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. Msze św. będą odprawiane w następujących godzinach: 6.30 (Spowiedź od 6.00), 10.00 (Spowiedź od 9.30), 11.30 (Spowiedź od 11.00), 16.30 (Spowiedź od 16.00), 18.00 (Spowiedź od 17.30).
 2. Nabożeństwo z modlitwą różańcową o dobrą spowiedź świąteczną dzisiaj o godz. 17.00.
 3. Zapraszamy na Roraty – Msze św. ku czci Matki Bożej. Roraty dla dzieci od wtorku do piątku o godz. 18.00, Roraty dla dorosłych od wtorku do soboty o godz. 6.30. Zachęcamy wszystkich, aby na Roraty przychodzić z lampionami, które są symbolem oczekiwania na przyjście Jezusa.
 4. W poniedziałek przypada 13 grudnia – rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Msza św. za ofiary stanu wojennego o godz. 10.00.
 5. Nowenna do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.
 6. Spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa we wtorek po wieczornej Mszy św.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 8. Msza św. w intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam, a także w intencjach Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą: od godz. 18.50 Wspólnota Krwi Chrystusa i Rodzina Radia Maryja; od godz. 19.25 Żywy Różaniec. Adoracja zakończy się o godz. 20.00 apelem maryjnym. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.
 9. Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem o nawrócenie trwających w grzechach w piątek o godz. 15.00.
 10. Msza św. za wstawiennictwem św. Józefa o dobrą śmierć w piątek o godz. 18.00.
 11. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz i ks. Mariusz w piątek, ks. Tadeusz w sobotę.
 12. W przyszłą niedzielę będzie można otrzymać w naszym kościele Betlejemskie Światło Pokoju. Osoby zainteresowane prosimy o przyniesienie znicza.
 13. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w kościele pw. NSPJ.
 14. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można w niedzielę nabywać w salce przy kościele (w ciągu tygodnia w zakrystii i na plebanii).
 15. PZC zaprasza do wspólnej troski o osoby będące w trudnej sytuacji. W przedsionku można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (mała 7 zł). Tam też można złożyć ofiarę do skarbonki na przygotowanie paczek dla ubogich. Produkty gotowe do paczek można składać do kosza przed ołtarzem (prosimy, aby składać cukier, mąkę, makaron, puszki mięsne i rybne, słodycze). Można jeszcze do środy wesprzeć ogólnopolską akcję „Paczuszka dla maluszka“, przygotowując paczkę zawierającą środki czystości, kosmetyki dla dzieci, pieluchy, słodycze lub mleko w kartonach.
 16. Od środy w naszym kościele będzie mogło być zajęte 30 % miejsc (to około 180 osób) – do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych. Prosimy, aby osoby zaszczepione miały przy sobie potwierdzenie szczepienia ze względu na ewentualną kontrolę służb sanitarnych. Prosimy także, aby w kościele nosić maseczki i dezynfekować dłonie.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Niedziela“ (artykuły: o nieśmiertelnej duszy ludzkiej; o tym, czy istnieje recepta na udane małżeństwo; dodatek: kalendarz na rok 2022);

- „Gość Niedzielny“ (artykuły: o tym, na co nie czekać w Adwencie; o chrześcijańskim miłosierdziu; o kolędowaniu karmelitanek bosych z Islandii).

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary, które zostały przekazane na konto naszej parafii (nr konta parafialnego: 40 1600 1462 1831 4275 9000 0001). Dziękujemy również za ofiary złożone na pomoc Kościołowi na Wschodzie – zebraliśmy 1049 zł.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy na najbliższy tydzień wielu łask Bożych, dużo zdrowia i radości, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca.