1. Nabożeństwo z modlitwą różańcową o dobrą spowiedź świąteczną dzisiaj o godz. 17.00.
 2. Zapraszamy na Roraty – Msze św. ku czci Matki Bożej. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, Roraty dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zachęcamy, aby na Roraty przychodzić z lampionami, które są symbolem oczekiwania na przyjście Jezusa.
 3. Msza św. w intencjach polecanych wstawiennictwu św. Józefa we wtorek o godz. 18.00. Przed Mszą św., o godz. 17.30, nowenna do św. Józefa.
 4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
 5. Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i za powołanych w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św., do godz. 19.30, adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.
 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem o nawrócenie trwających w grzechach w piątek o godz. 15.00. Po koronce cicha adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.40. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.
 7. Odwiedziny chorych odbędą się w późniejszym terminie.
 8. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30.
 9. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 8.30.
 11. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można w niedzielę nabywać w salce przy kościele (w ciągu tygodnia w zakrystii i na plebanii). Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ubezpieczenie kościoła parafialnego, kaplicy i budynków parafialnych.
 12. PZC zaprasza do wspólnej troski o osoby będące w trudnej sytuacji. W przedsionku można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (mała 7 zł, duża 20 zł). Tam też można złożyć ofiarę do skarbonki na przygotowanie paczek dla ubogich. Produkty gotowe do paczek można składać do kosza przed ołtarzem (prosimy, aby składać cukier, mąkę, makaron, puszki mięsne i rybne, słodycze). Za wsparcie tych działań z serca dziękujemy.
 13. Innym sposobem na pomoc bliźnim w potrzebie jest akcja „Pieluszka dla maluszka“, którą wspieramy mamy i ich dzieci z Domu Samotnej Matki w Żarach. Na choince są powieszone symboliczne bombki. Prosimy, aby zabierały je tylko te osoby, które pragną przygotować podarunek dla samotnych mam i ich dzieci. Prosimy, aby w tych podarunkach znalazły się: proszki i płyny do prania, płyny do płukania, kosmetyki dla dzieci, środki czystości, pieluchy, słodycze, mleko w kartonach. Prosimy nie przynosić ubranek, zabawek i książek. Akcja „Paczuszka dla maluszka“ trwa w naszym kościele do 15 grudnia.
 14. Ze względu na duże niebezpieczeństwo epidemiologiczne, bardzo serdecznie prosimy, aby w kościele nosić maseczki i dezynfekować dłonie.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Niedziela“ (artykuły: o życiu bez kłamstwa; o tym, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach; o tym, jak dobrze przeżyć Adwent);

- „Gość Niedzielny“ (artykuły: o Jezusie, Księciu Pokoju; o ludziach na granicy; dodatek: kolorowy kalendarz na rok 2022).

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary, które zostały przekazane na konto naszej parafii (nr konta parafialnego: 40 1600 1462 1831 4275 9000 0001). W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 1289 zł na pomoc migrantom.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy na najbliższy tydzień wielu łask Bożych, dużo zdrowia i radości, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca.