1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele. Prosimy także, aby zajmować tylko te miejsca, które są oznaczone krzyżykiem.
 2. Modlitwa różańcowa o łaski na nowy rok dla naszej parafii dzisiaj o godz. 17.00.
 3. Nowenna do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.
 4. Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada w środę. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Na Mszach św. poświęcenie zestawów misyjnych z kredą, węgielkiem i kadzidłem. Po Mszach św. będzie można otrzymać te zestawy (prosimy o ofiarę powyżej 1 zł – tyle bowiem wynosi koszt zestawu, pozostała część ofiary będzie przeznaczona na działalność misyjną).
 5. Msza św. w intencji powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych i za powołanych w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św., do godz. 19.30, adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. Po Mszy św. spotkanie Przyjaciół Paradyża.
 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
 7. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w naszym kościele.
 8. W tym roku kapłani nie będą odwiedzać parafian tak, jak co roku. Od poniedziałku zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii na Msze św. w ich intencji (ze względu na limity, prosimy o przybycie po jednym przedstawicielu z rodziny). Plan tych Mszy św. jest zamieszczony na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej i profilu facebook’owym naszej parafii. W czasie Mszy św. będziemy się modlić o łaski dla parafian z poszczególnych ulic i za zmarłych z ich rodzin; będzie też można złożyć ofiarę na potrzeby parafii. Prosimy także o przyniesienie na tę Msze św. pojemnika z wodą do poświęcenia. Tradycyjna wizyta kapłana w domu jest możliwa na wyraźną prośbę, którą można przedstawić w zakrystii (trzeba podać nazwisko, adres, nr telefonu). Wizyta może się odbyć tylko w tzw. reżimie sanitarnym i nie będzie ogłaszana w kościele, tylko umawiana przez telefon.

      W tym tygodniu na Msze św. zapraszamy mieszkańców następujących ulic:

 • poniedziałek ul. Krótka numery nieparzyste;
 • wtorek ul. Czerwonego Krzyża, ul. Lotników, ul. Krótka numery parzyste;
 • czwartek ul. Kurpińskiego numery 1 – 26;
 • piątek ul. Kurpińskiego numery 28 – 56.
 1. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu w sobotę w godz. 9.00 – 10.00. Pogrzeby i wezwania do chorych przyjmuje ks. dyżurny także poza godzinami kancelarii.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Niedziela“ (o błogosławieństwie i znaku krzyża; o dialogu z ateistami; wywiad z piosenkarzem Krzysztofem Antkowiakiem m.in. o nowej płycie „Zostanie mi muzyka“ do tekstów ks. Piotra Pawlukiewicza);

- „Miłujcie się“ (o Bożym Narodzeniu; o świętości życia).

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary, które zostały przekazane na konto naszej parafii (nr konta parafialnego: 40 1600 1462 1831 4275 9000 0001). Dziękujemy także wszystkim, dzięki którym powstała świąteczna dekoracja i którzy wzięli udział w sprzątaniu kościoła.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca.