1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele. W kościele prosimy zajmować tylko te miejsca, które są oznaczone krzyżykiem.
  2. Zachęcamy do Spowiedzi świątecznej. Okazja do Spowiedzi św. od poniedziałku do czwartku przed poranną Mszą św. i od poniedziałku do środy w godz. 17.00 – 17.55.
  3. Modlitwa różańcowa o dobrą spowiedź świąteczną dzisiaj o godz. 17.00.
  4. W tym tygodniu Msze św. poranne od poniedziałku do czwartku będą odprawiane o godz. 6.30. Będą to Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej. Zapraszamy na te Msze św. z lampionami.
  5. Odwiedziny chorych: ks. Tadeusz w poniedziałek od godz. 10.00, ks. Proboszcz we wtorek od godz. 8.00, ks. Adam w środę od godz. 8.00.
  6. Nabożeństwo do św. Rity, Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych z wyczytywaniem intencji, różańcem św. Rity i poświęceniem róż we wtorek o godz. 17.00. Po nabożeństwie, o godz. 18.00, Msza św. w intencjach polecanych wstawiennictwu św. Rity.
  7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
  8. W czwartek przypada wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu, który ma nam pomóc w przygotowaniu się do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  9. Msze św. pasterskie w czwartek o godz.: 21.00, 22.30, 24.00.
  10. Ks. Adam obchodzi w wigilię swoje imieniny. Msza św. imieninowa o godz. 22.30. W tym dniu imieniny obchodzi także p. Kościelny. Msza św. w jego intencji o godz. 21.00. Pamiętajmy również w tym dniu o modlitwie imieninowej za ks. Biskupa Adama Dyczkowskiego – Msza św. w jego intencji o godz. 6.30.
  11. Uroczystość Narodzenia Pańskiego przypada w piątek. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Dodatkowo będzie odprawiona Msza św. o godz. 19.15.
  12. Święto św. Szczepana (II dzień świąt Narodzenia Pańskiego) obchodzimy w sobotę. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.
  13. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w przyszłą niedzielę, święto Świętej Rodziny, na wszystkich Mszach św.
  14. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko w środę w godz. 19.00 – 20.00. Pogrzeby i wezwania do chorych przyjmuje ks. dyżurny także poza godzinami kancelarii.
  15. Opłatki na stół wigilijny można nabywać w niedzielę w salce przy kościele, w ciągu tygodnia w zakrystii i na plebanii. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można również nabywać Kalendarze Religijne na rok 2021 (w cenie 5 zł).

- „Gość Niedzielny“ (o oknach życia; o kolędzie inaczej; dodatek: obrzędy wigilii domowej);

- „Niedziela“ (o Kościele w trudnych czasach; o sanktuarium św. Jakuba w naszej diecezji; o Betlejem).

1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary, które zostały przekazane na konto naszej parafii (nr konta parafialnego: 40 1600 1462 1831 4275 9000 0001).
  2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych na ten świąteczny tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca.