1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele. W kościele prosimy zajmować tylko te miejsca, które są oznaczone krzyżykiem.
 2. Zachęcamy do Spowiedzi świątecznej. Okazja do Spowiedzi św. w dni powszednie przed poranną Mszą św. i w godz. 17.30 – 17.55.
 3. Modlitwa różańcowa o dobrą spowiedź świąteczną dzisiaj o godz. 17.00.
 4. W tym tygodniu Msze św. poranne od poniedziałku do soboty będą odprawiane o godz. 7.00. Będą to Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej. Zapraszamy na te Msze św. z lampionami.
 5. Nowenna do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30, natomiast nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
 6. Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i o rozwój dzieł ewangelizacyjnych w środę o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą: od godz. 19.30 Rodzina Radia Maryja, od godz. 20.15 Żywy Różaniec. Adoracja zakończy się o godz. 21.00 Apelem Maryjnym. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.
 7. Msza św. w intencjach Wspólnoty Krwi Chrystusa w środę o godz. 18.00.
 8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji nawrócenia grzeszników w piątek o godz. 15.00.
 9. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w kościele pw. NSPJ w sobotę o godz. 19.00.
 10. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu w środę w godz. 19.00 – 20.00 i w sobotę w godz. 09.00 – 10.00. Pogrzeby i wezwania do chorych przyjmuje ks. dyżurny także poza godzinami kancelarii.
 11. Opłatki na stół wigilijny można nabywać w niedzielę w salce przy kościele, w ciągu tygodnia w zakrystii i na plebanii. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (mała 6 zł) można nabywać w niedzielę przy salce Caritas, w ciągu tygodnia w zakrystii i na plebanii. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można również nabywać Kalendarze Religijne na rok 2021.
 12. Przy chrzcielnicy jest wystawiony kosz na podarunki dla mieszkańców Domu Samotnej Matki w Żarach. Do kosza prosimy wkładać tylko: pieluchy jednorazowe, kosmetyki dla dzieci, słodycze, książki i zabawki dla dzieci. Prosimy, aby przedmioty te były w bardzo dobrym stanie. Zebrane dary zostaną przekazane przed świętami do Domu Samotnej Matki.
 13. Zachęcamy, by w dniu dzisiejszym, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, o godz. 19.30 wystawić w oknie zapaloną święcę, by w ten sposób oddać cześć tym ,którzy walczyli o wolną Ojczyznę. Prosimy również, by tej czynności towarzyszyła modlitwa w ich intencji.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Gość Niedzielny“ (o historii pięknej miłości Chiary i Enrica; o szczepieniach; o wierze Francuzów w czasach pandemii);

- „Niedziela“ (o posłuszeństwie w Kościele; o polskiej walce o szacunek i niepodległość; wywiad z abp Grzegorzem Rysiem).

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary, które zostały przekazane na konto naszej parafii (nr konta parafialnego: 40 1600 1462 1831 4275 9000 0001). W przyszłą niedzielę taca na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca.