1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele. W kościele prosimy zajmować tylko te miejsca, które są oznaczone krzyżykiem.
 2. Spowiedź św. w dni powszednie odbywa się przed Mszą św. w konfesjonale, natomiast w niedzielę odbywa się przed Mszą św. tylko w kaplicy. Ze względu na wymogi sanitarne, prosimy, aby do Spowiedzi św. przystępować w maseczce.
 3. Zapraszamy do uczestnictwa w Różańcu do Granic Nieba dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 17.00, od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św. Będzie on modlitwą o pojednanie, przebaczenie i uzdrowienie wszelkich ran związanych z utratą dziecka nienarodzonego. Owocem takiej modlitwy Polaków może być wzmocnienie nadziei i wiary oraz przyjęcie pokoju Bożego. Od poniedziałku do soboty w czasie różańca okazja do Spowiedzi św.
 4. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) przypada w poniedziałek. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 6.30, 10.00, 16.30, 18.00; w kaplicy przy pl. Inwalidów o godz. 16.00.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe za zmarłych od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.
 6. Pamiętajmy, że w tym roku przez cały miesiąc listopad możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunkiem jest nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych (w razie niemożności, np. z powodu choroby, podeszłego wieku lub zamknięcia cmentarzy ten warunek można spełnić w domu), a także modlitwa w intencjach Ojca św., stan łaski, odrzucenie wszelkiego przywiązania do grzechu i przyjęta Komunia św. (starsi i chorzy te dwa warunki mogą spełnić w późniejszym czasie).
 7. Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i za powołanych w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św, do godz. 19.30, adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. Po adoracji krótkie spotkanie Przyjaciół Paradyża.
 8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji nawrócenia grzeszników w piątek o godz. 15.00. Po koronce adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 17.15. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.
 9. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30.
 10. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.00; ks. Tadeusz i ks. Adam w sobotę od godz. 8.00.
 11. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców chrzestnych w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w sobotę o godz. 19.00.
 12. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu w środę w godz. 19.00 – 20.00 i w sobotę w godz. 09.00 – 10.00. Pogrzeby i wezwania do chorych przyjmuje ks. dyżurny także poza godzinami kancelarii.
 13. Na stoliku przy chrzcielnicy i na stoliku przy kracie są wyłożone kartki na wypominki. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy wypisywać wyraźnie i w mianowniku. Na każdej kartce jest umieszczona data, kiedy wypisani zmarli zostaną włączeni do modlitwy wypominkowej.
 14. Zgłoszenia na błogosławieństwo nagrobków wraz z numerem kwatery, gdzie znajduje się grób i numerem telefonu osoby zgłaszającej przyjmujemy w zakrystii. Termin błogosławieństwa będziemy uzgadniać indywidualnie z osobą zgłaszającą.
 15. Opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii i na plebanii. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na ubezpieczenie budynków parafialnych.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Gość Niedzielny“ (o czyśćcu, który jest przejawem Miłosierdzia Bożego; o respiratorach; o sensie uroczystości Wszystkich Świętych);

- „Niedziela“ (o sensie modlitwy za zmarłych; o czyśćcu; o nastolatkach uciekających z domu).

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary, które zostały przekazane na konto naszej parafii (nr konta parafialnego: 40 1600 1462 1831 4275 9000 0001).
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca.