1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele. W kościele prosimy zajmować tylko te miejsca, które są oznaczone krzyżykiem (w kościele może się znajdować 110 osób).
 2. Spowiedź św. w dni powszednie odbywa się przed Mszą św. w konfesjonale, natomiast w niedzielę odbywa się przed Mszą św. tylko w kaplicy. Ze względu na wymogi sanitarne, prosimy, aby do Spowiedzi św. przystępować w maseczce.
 3. Zapraszamy na różaniec dzisiaj o godz. 17.00, od poniedziałku do soboty o godz. 17.30. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30.
 4. Litania do św. Józefa we wtorek i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę połączone z różańcem.
 5. Msza św. w intencjach polecanych św. Józefowi we wtorek o godz. 18.00. Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
 6. W środę przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeuszadzień imienin ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego i naszego ks. Tadeusza Czapkowicza. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Ks. Tadeusz odprawi w tym dniu Mszę św. imieninową o godz. 18.00.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po wieczornej Mszy św. Na tę adorację zapraszamy najbardziej mężczyzn, a szczególnie członków wspólnoty Mężczyźni św. Józefa. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.
 8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji nawrócenia grzeszników w piątek o godz. 15.00.
 9. Msza św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki w piątek o godz. 18.00.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się wyjątkowo w najbliższą sobotę na Mszy św. o godz. 16.00. Będzie to już Msza św. niedzielna i tylko dla członków Żywego Różańca.
 11. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym roku nie będzie Mszy św. na cmentarzu komunalnym w Żarach. Zapraszamy na Msze św. do kościoła parafialnego, które będą odprawiane według porządku niedzielnego.
 12. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu w środę w godz. 19.00 – 20.00 i w sobotę w godz. 09.00 – 10.00. Pogrzeby i wezwania do chorych przyjmuje ks. dyżurny także poza godzinami kancelarii.
 13. Na stoliku przy chrzcielnicy i na stoliku przy kracie są wyłożone kartki na wypominki. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy wypisywać wyraźnie i w mianowniku. Na każdej kartce jest umieszczona data, kiedy wypisani zmarli zostaną włączeni do modlitwy wypominkowej.
 14. Zgłoszenia na błogosławieństwo nagrobków wraz z numerem kwatery, gdzie znajduje się grób i numerem telefonu osoby zgłaszającej przyjmujemy w zakrystii. Termin błogosławieństwa będziemy uzgadniać indywidualnie z osobą zgłaszającą.
 15. Opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii i na plebanii. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na ubezpieczenie budynków parafialnych.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Gość Niedzielny“ (o Ukraińcach w Polsce; o miłości i egoizmie; wywiad z piosenkarką Natalią Kukulską);

- „Niedziela“ (o łacinie w służbie słowa Bożego; o adopcji kleryków; o budowie kościoła pw. św. Jana Pawła II w Grabiku).

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary, które zostały przekazane na konto naszej parafii (nr konta parafialnego: 40 1600 1462 1831 4275 9000 0001).
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca.