1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele.
 2. Spowiedź św. odbywa się przed Mszą św. w kaplicy bocznej.
 3. Modlitwa różańcowa w intencji o odsunięcie epidemii i o łaski dla dzieci komunijnych i ich najbliższych dzisiaj o godz. 17.00.
 4. Święto Podwyższenia Krzyża św. przypada w poniedziałek. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Przed wieczorną Mszą św., o godz. 17.30, Droga Krzyżowa.
 5. Nowenna do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.
 6. Msza św. za Radio Maryja, Telewizję Trwam i o rozwój dzieł ewangelizacyjnych w środę o godz. 18.00. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą: od godz. 18.50 Wspólnota Krwi Chrystusa, od godz. 19.30 Rodzina Radia Maryja, od godz. 20.15 Żywy Różaniec. Adoracja zakończy się o godz. 21.00 Apelem Maryjnym. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. W środę taca na renowację grobu Bożego w Jerozolimie.
 7. Msza św. w intencjach Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 18.00.
 8. Święto św. Stanisława Kostki przypada w piątek. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. kan. Stanisław Pojnar. Ks. Stanisław odprawi Mszę św. imieninową w poniedziałek, 21 września. Wtedy też będzie mu można złożyć życzenia.
 9. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
 10. Wspólny brewiarz: Nieszpory w środę o godz. 17.40, Kompleta w piątek po wieczornej Mszy św.
 11. Zapraszamy wszystkich panów na Pielgrzymkę Mężczyzn do Sanktuarium Braci Męczenników w Międzyrzeczu w najbliższą sobotę. Wyjazd o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł.
 12. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w kościele pw. NSPJ.
 13. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu w środę w godz. 19.00 – 20.00 i w sobotę w godz. 9.00 – 10.00. Pogrzeby i wezwania do chorych przyjmuje ks. dyżurny także poza godzinami kancelarii.
 14. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się dzisiaj Mszą św. o godz. 18.00 w  parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Żarach.  Trwać on będzie do 19 września. Nauki głoszone  będą każdego dnia o godz  18.45.
 15. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej drogą św. Nikodema z Żar do Żagania, która odbędzie się w nocy z 25 na 26 września. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej. Spotkanie organizacyjne odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w naszym kościele.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Gość Niedzielny“ (o św. Hildegardzie z Bingen; o tym, jak pomóc chorym na schizofrenię; o Białorusi);

- „Niedziela“ (o egzorcyście Watykanu; o szacunku i akceptacji; o katechezie w szkole).

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary, które zostały przekazane na konto naszej parafii (nr konta parafialnego: 40 1600 1462 1831 4275 9000 0001). W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszki na potrzeby uczelni katolickich w Polsce. O pomoc w przeprowadzenie zbiórki prosimy przedstawicieli grup parafialnych według stałego grafiku.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca.