1. Prosimy, aby uczestniczący w liturgii Mszy św. i nabożeństw zakrywali nos i usta przy pomocy maseczek lub w inny sposób.
 2. Spowiedź św. odbywa się przed Mszą św. w bocznej kaplicy.
 3. Modlitwa różańcowa w intencji o odsunięcie epidemii dzisiaj o godz. 17.00.
 4. Nowenna do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
 7. Msza św. za wstawiennictwem św. Maksymiliana Marii Kolbe o odwagę w głoszeniu Ewangelii, o rozwój grup parafialnych, o pokonanie nienawiści i o łaski dla Ojczyzny w piątek o godz. 18.00. Na Mszę św., w czasie której zostanie pobłogosławiona ikona św. Maksymiliana, zapraszamy szczególnie członków grup parafialnych.
 8. Na prośbę Ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego włączymy się w najbliższy piątek w czuwanie modlitewne z okazji 100-lecia zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. To czuwanie będzie odbywać się we wszystkich parafiach w Polsce o łaski dla naszej Ojczyzny. Rozpocznie się ono w naszym kościele w piątek po wieczornej Mszy św. i potrwa do godz. 22.00. O poprowadzenie modlitwy prosimy: od godz. 19.00 Wspólnotę Krwi Chrystusa; od godz. 19.45 Rodzinę Radia Maryja; od godz. 20.30 Rodzinę Serca Miłości Ukrzyżowanej; od godz. 21.15 Żywy Różaniec. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. (w najbliższy czwartek i w przyszłą niedzielę, która przypada w 16 dniu miesiąca, nie będzie zwyczajowej adoracji Najświętszego Sakramentu).
 9. Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypada w najbliższą sobotę. Msze św. w tym dniu w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00; w kaplicy przy pl. Inwalidów o godz. 9.00. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie wianków.
 10. Msza św. za Ojczyznę, żołnierzy chroniących Ojczyznę i ich rodziny z udziałem Wojskowej Asysty Honorowej w sobotę o godz. 11.30. Po Mszy św. uroczystość przy pomniku na placu przy kościele.
 11. W dniach 15 i 16 sierpnia w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żarach, w ramach uroczystości odpustowych, będziemy przeżywać czas mocy i łaski nawiedzenia figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano. Szczegółowy program nawiedzenia znajduje się w gablocie, na facebook’u i na stronie internetowej parafii pw. Wniebowzięcia NMP.
 12. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o godz. 19.00 w kościele pw. NSPJ.
 13. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu w środę w godz. 19.00 – 20.00. Pogrzeby i wezwania do chorych przyjmuje ks. dyżurny także poza godzinami kancelarii.
 14. Wobec zapytań, pragniemy poinformować, iż w najbliższym czasie na stoliku przy wyjściu z kościoła będą wyłożone miesięczniki katolickie. Zachęcamy do ich nabywania. Ofiary za te miesięczniki prosimy wrzucać do skarbonki.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Gość Niedzielny“ (o życiu zakonnym; o siostrach budujących dom dla świetnych dzieci; o rozmowach z dziećmi na tzw. trudne tematy);

- „Niedziela“ (o świętych na każdy kłopot; o wydarzeniach wokół świątyni Hagia Sophia; o księgach trzeźwości).

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary, które zostały przekazane na konto naszej parafii (nr konta parafialnego: 40 1600 1462 1831 4275 9000 0001).
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia na czas wakacji, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca.