1. Prosimy, aby uczestniczący w liturgii Mszy św. i nabożeństw nosili maseczki i zachowywali bezpieczny dystans między sobą, również podczas przystępowania do Komunii św.
 2. Spowiedź św. odbywa się przed Mszą św. w kościele w bocznej kaplicy (prosimy o zachowanie właściwego odstęp w oczekiwaniu na spowiedź, a także o zwrócenie uwagi, iż w czasie, gdy odbywa się spowiedź, drzwi kaplicy są zamknięte).
 3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z Koronką do Miłosierdzia Bożego o odsunięcie epidemii od poniedziałku do środy, w piątek i sobotę po wieczornej Mszy św., dzisiaj, w czwartek i w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.
 4. Nowenna do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30. Po niej Msza św. z kazaniem o św. Józefie, którego nazywamy miłośnikiem ubóstwa.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
 6. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało przypada w najbliższy czwartek. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00; w kaplicy przy pl. Inwalidów o godz. 9.00. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Procesja eucharystyczna wokół kościoła na nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.00. Prosimy o udekorowanie domów i pomoc w przygotowaniu procesji.
 7. W każdy dzień oktawy Bożego Ciała zachęcamy do pobożnego uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii św.
 8. Korzystając z możliwości, ks. Proboszcz udziela w najbliższy piątek wszystkim parafianom i przebywającym na terenie parafii dyspensy od obowiązku zachowania postu piątkowego. Osoby, które skorzystają z tej możliwości, powinny uczynić jakieś dobro na rzecz bliźniego.
 9. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
 10. Msza św. o łaski za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy w wigilię wspomnienia, tzn. w piątek o godz. 18.00. W czasie liturgii poświęcenie ikony św. Antoniego.
 11. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu w środę w godz. 19.00 – 20.00 i w sobotę w godz. 9.00 – 10.00. Pogrzeby i wezwania do chorych przyjmuje ks. dyżurny także poza godzinami kancelarii.
 12. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o godz. 19.00 w naszym kościele.
 13. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Pawła Mikołajczaka, nowo wyświęconego kapłana naszej diecezji. Wygłosi on kazania i odprawi Mszę św. o godz. 11.30, udzielając specjalnego błogosławieństwa.
 14. Zgodnie z zarządzeniem ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego nie obowiązuje już dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wszystkich ochrzczonych. Obecnie zwolniene z tego obowiązku są osoby: chore, w podeszłym wieku, przebywające na kwarantannie i te, które z ważnych przyczyn są niezdolne do fizycznej obecności na Mszy św.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Gość Niedzielny“ (o uroczystości Bożego Ciała; o figurach Jezusa Nazareńskiego; o Kawalerach Maltańskich);

- „Niedziela“ (o Trójcy Najświętszej; o Maryi, Matce Kościoła; o nowych kapłanach naszej diecezji).

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii i za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Jesteśmy również wdzięczni za ofiary, które zostały przekazane na konto naszej parafii (nr konta parafialnego: 40 1600 1462 1831 4275 9000 0001). W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej i na potrzeby KUL. O pomoc w przeprowadzeniu zbiórki prosimy przedstawicieli grup parafialnych według stałego grafiku.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia na najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca.