1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w łączności duchowej codziennie o godz. 20.30. Ta modlitwa będzie transmitowana przez nasz profil facebook’owy w poniedziałek, środę i czwartek.
 2. W Mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele może uczestniczyć 56 osób. Prosimy, aby uczestniczący w liturgii Mszy św. i nabożeństw zajmowali tylko te miejsca, które są oznaczone napisem „Miejsce do siedzenia”. Prosimy również o noszenie maseczek i zachowanie odpowiednich odstępów w czasie pobytu w kościele.
 3. Ze względu na ograniczoną liczbę osób, które mogą uczestniczyć we Mszy św., tych, którzy nie będą mogli tego uczynić, zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. poprzez transmisje radiowe i telewizyjne.
 4. Spowiedź św. odbywa się przed Mszą św. w kościele w bocznej kaplicy (prosimy o zachowanie właściwego odstęp w oczekiwaniu na spowiedź, a także o zwrócenie uwagi, iż w czasie, gdy odbywa się spowiedź, drzwi kaplicy są zamknięte). Istnieje również możliwość umówienia się na spowiedź św., dzwoniąc na numer ks. dyżurnego (503840515).
 5. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św., dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.
 6. 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II przypada w poniedziałek. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
 7. Nowenna do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.
 8. PZC informuje, iż żywność w ramach Programu Pomocy Żywnościowej FEAD dla osób skierowanych przez MOPS, będzie wydawana w środę w godz. 16.00 – 17.00.
 9. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
 10. Msza św. w intencjach Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św., do godz. 19.30, adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji okazja do spowiedzi św. w kaplicy bocznej.
 11. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
 12. Wspomnienie św. Rity z Cascia przypada w piątek. Msza św. w intencjach polecanych wstawiennictwu św. Rity w tym dniu o godz. 18.00. Po Mszy św. różaniec św. Rity.
 13. Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w sobotę w godz. 9.00 – 10.00. Pogrzeby i wezwania do chorych przyjmuje ks. dyżurny także poza godzinami kancelarii.
 14. Święcenia diakonatu i kapłaństwa zostaną udzielone klerykom naszego seminarium w najbliższą sobotę o godz. 11.00 w kościele seminaryjnym. Ks. Biskup Tadeusz Lityński powiadamiając nas, diecezjan, o tej radosnej uroczystości, pisze: «Dziękując Bogu za dar ich powołania,  proszę wszystkich o modlitwę w ich intencji, by nigdy nie ustawali w trosce o zbawienie własne i ludzi, którzy będą powierzeni ich opiece, a także by potrafili służyć wszystkim potrzebującym, a zwłaszcza chorym i ubogim. Ośmielam się przy tym prosić o modlitwę o nowe powołania do służby w naszym diecezjalnym Kościele, a do tych, którzy słyszą głos powołania, wołam słowami św. Jana Pawła II: „Zaufajcie Jezusowi, słuchajcie Jego pouczeń, wpatrujcie się w Jego oblicze, wytrwale słuchajcie Jego słowa. Pozwólcie, by to On ukierunkowywał wasze poszukiwania i aspiracje, określał wszystkie wasze ideały i pragnienia serca”.»
 15. Nauka przygotowująca rodziców i chrzestnych do Chrztu św. dzieci w sobotę o godz. 19.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.
 16. Kurs Przedmałżeński odbędzie się w parafii pw. NSPJ w Żarach w dn. 17 – 23 maja. Rozpoczęcie kursu dzisiaj Mszą św. o godz. 18.00. Spotkania od poniedziałku do soboty o godz. 19.00.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Gość Niedzielny“ (o 100 rocznicy narodzin św. Jana Pawła II; o p. Irenie, rówieśnicy św. papieża; o szczepionkach);

- „Niedziela“ (o 100 rocznicy narodzin św. Jana Pawła II; o przesłaniu z Fatimy).

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii i za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Jesteśmy również wdzięczni za ofiary, które zostały przekazane na konto naszej parafii (nr konta parafialnego: 40 1600 1462 1831 4275 9000 0001).
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia na najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca.