1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w łączności duchowej codziennie o godz. 20.30. Ta modlitwa będzie transmitowana przez nasz profil facebook’owy w środę, czwartek i piątek.
 2. Ze względu na ograniczoną liczbę osób, które mogą uczestniczyć we Mszy św. zapraszamy do uczestnictwa poprzez profil facebook’owy naszej parafii. Transmisja Mszy św. dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Osoby, które nie mają dostępu do internetu zapraszamy na transmisje radiowe i telewizyjne.
 3. Spowiedź św. odbywa się przed Mszą św. w kościele w bocznej kaplicy (wejście przez kościół – prosimy zachować właściwy odstęp w oczekiwaniu na spowiedź, a także o zwrócenie uwagi, iż w czasie, gdy odbywa się spowiedź, drzwi kaplicy są zamknięte). Istnieje również możliwość umówienia się na spowiedź św., dzwoniąc na numer ks. dyżurnego (503840515).
 4. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św., dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.
 5. Nowenna do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.
 6. PZC informuje, iż żywność w ramach Programu Pomocy Żywnościowej FEAD dla osób skierowanych przez MOPS, będzie wydawana w środę w godz. 14.00 – 16.00.
 7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
 8. Z inicjatywy papieża Franciszka najbliższy czwartek jest dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii. Zapraszamy więc w tym dniu do ofiarowania obfitszej modlitwy, postu (powstrzymania się od spożycia mięsa lub podjęcia innego wyrzeczenia) i dzieła miłosierdzia (wsparcia ofiarą np. służby zdrowia lub pomocy potrzebującym).
 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30. W czasie adoracji okazja do spowiedzi św. w kaplicy bocznej.
 10. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Prosimy pamiętać o limicie osób, które mogą w tym samym czasie przebywać w kościele.
 11. Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w sobotę w godz. 9.00 – 10.00. Pogrzeby i wezwania do chorych przyjmuje ks. dyżurny także poza godzinami kancelarii.
 12. Nauka przygotowująca rodziców i chrzestnych do Chrztu św. dzieci w sobotę o godz. 19.00 w kościele pw. NSPJ.
 13. Kurs Przedmałżeński odbędzie się w parafii pw. NSPJ w Żarach w dn. 17 – 23 maja. Rozpoczęcie kursu w przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 18.00.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Gość Niedzielny“ (o św. Stanisławie – patronie Polski; o I Komunii św.; o inkwizycji hiszpańskiej);

- „Niedziela“ (o suszy w Polsce; o świętym buntowniku; o ciężarze majowego zwycięstwa).

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii i za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Jesteśmy również wdzięczni za ofiary, które zostały przekazane na konto naszej parafii (nr konta parafialnego: 40 1600 1462 1831 4275 9000 0001).
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia na najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca.