1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w łączności duchowej codziennie o godz. 20.30. Kapłani naszej parafii, tak, jak duchowni w całej Polsce, każdego dnia o tej godzinie, odmawiają różaniec, polecając Bogu przez ręce Maryi prośbę o odsunięcie epidemii i siłę na ten trudny czas. Wspólną modlitwę zakończmy śpiewem Apelu Maryjnego.
 2. Przypominamy, że w kościele może się znajdować maksymalnie 5 osób. Na Mszę św. zapraszamy więc przede wszystkim osoby, które zamówiły intencję. Pozostałym, którzy nie będą mogli wejść na Mszę św., może być udzielona Komunia św. przed rozpoczęciem Mszy św.
 3. Nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej w tym tygodniu nie będzie.
 4. Rekolekcje Żarskie transmitowane przez Telewizję Żary rozpoczną się dzisiaj i potrwają do środy. Transmisja Mszy św. z nauką rekolekcyjną z kościoła Wniebowzięcia NMP o godz. 18.00. Przy tej okazji pragniemy poinformować, że nie będzie organizowana specjalna Spowiedź rekolekcyjna. Prosimy wykorzystać okazje do Spowiedzi św. od poniedziałku do piątku (15.00 – 17.00) i ewentualnie na Mszach św. w ciągu tygodnia.
 5. W poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek w godz. 15.00 – 17.00 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. W przedsionku kościoła może przebywać nie więcej niż 5 osób. Spowiedź możliwa w godz. 15.00 - 17.00 tylko na plebanii. W tym czasie możliwa również Komunia św. (proszę dzwonić na dzwonek „Księdza Dyżurnego” - znajduje się na drzwiach plebanii). Spowiedź św. możliwa także po umówieniu się telefonicznym (tel. 503840515).
 6. Nowenna i różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
 8. Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w sobotę w godz. 9.00 – 11.00. Pogrzeby i wezwania do chorych przyjmuje ks. dyżurny także poza godzinami kancelarii.
 9. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Msze św. będą odprawiane według zwykłego porządku. Jednak ze względu na szczególną sytuację, prawdopodobnie będą odprawione dodatkowe Msze św. o godz. 10.45 i 12.15. Prosimy upewnić się o tym, sięgając do ogłoszeń, które zostaną opublikowane w sobotę w godzinach południowych. W czasie Mszy św. poświęcenie palm.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 8.30 Msza św. w intencjach Żywego Różańca. Prosimy, aby członkowie Żywego Różańca odmawiali w kwietniu te same tajemnice, co w marcu.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Niedziela“ (o św. Janie Pawle II – świadku wiary; o bezradności; o zdalnej pracy);

- „Mały Gość Niedzielny“ (o sumieniu i Spowiedzi św.).

 1. Dziękujemy za ofiary, które zostaną złożone przy wyjściu z kościoła, za wszelką pomoc i życzliwość. Wobec zapytań przekazujemy nr konta parafialnego: 40 1600 1462 1831 4275 9000 0001. Dziękujemy za każde wsparcie.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia na niedzielę i cały tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca.