1. Zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie dzisiaj o godz. 17.15.
 2. Nowenna i różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30. Na Mszy św. o godz. 18.00 nauka o św. Józefie – przesławnym potomku Dawida.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII we wtorek o godz. 18.00.
 4. Wspólne nieszpory w środę o godz. 17.40.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
 6. Msza św. w intencji pielgrzymów, którzy uczestniczyli w pieszej pielgrzymce do Otynia i na Jasną Górę oraz w pielgrzymce do Medjugorie w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św., do godz. 19.30, adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez grupę pielgrzymkową. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.
 7. Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem w piątek o godz. 15.00. W czasie Koronki modlić się będziemy o nawrócenie grzeszników. Imiona osób potrzebujących tej modlitwy, wypisane na karteczkach, będzie można składać przed Koronką do koszyczka znajdującego się przed ołtarzem.
 8. Zapraszamy do uczestnictwa w inicjatywie modlitewnej „Polska pod Krzyżem“ ofiarowanej Bogu za naszą Ojczyznę. Modlitwę rozpoczniemy przeżywaniem Drogi Krzyżowej przy naszym kościele w piątek o godz. 20.00. W sobotę, w święto Podwyższenia Krzyża, zapraszamy na modlitwę do kościoła rektoralnego (dawniej garnizonowego): o godz. 10.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego i bolesna część Różańca św., o godz. 11.30 Droga Krzyżowa i o godz. 12.00 Msza św. odpustowa. W sobotę na godz. 15.00 zapraszamy pod krzyż misyjny znajdujący się przy naszym kościele na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Informacje są dostępne na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej i profilu facebookowym.
 9. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w naszym kościele.
 10. Msza św. odpustowa w kościele Podwyższenia Krzyża w Drożkowie w przyszłą niedzielę o godz. 13.00.
 11. Serdecznie zapraszamy na Pielgrzymkę mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu w sobotę, 21 września. Szczegóły i zapisy u ks. Adama.
 12. Nasze parafialne „Kino z duszą“ zaprasza na projekcję filmu „All saints“ w niedzielę, 29 września. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o zapisywanie się na projekcję w zakrystii.
 13. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w parafii Miłosierdzia Bożego Mszą św. dzisiaj o godz. 18.00. Trwać będzie przez tydzień. Nauki będą głoszone każdego dnia o godz. 18.45.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Gość Niedzielny“ (o tym, jak chrześcijanin powinien traktować wojnę; o kapłanach męczennikach sprzed 400 lat; o Bożym ogródku w jednej z naszych diecezjalnych parafii);

- „Niedziela“ (o religii w szkole; o święcie Podwyższenia Krzyża; o narodzinach Maryi).

 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 15 grudnia o godz. 18.00. Sprzątanie naszego kościoła powierzamy, w sobotę od godz. 9.00, mieszkańcom ul. Wieniawskiego z nr 13 i 15.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, za wszelką pomoc i życzliwość.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask od Boga, który jest Miłością i Przebaczeniem, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej Dziewicy Maryi oraz św. Józefa Oblubieńca.