1. Zapraszamy na modlitwę różańcową o deszcz dla ziemi prowadzoną przez wspólnotę Żywego Różańca dzisiaj o godz. 17.15.
 2. Nowenna i różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30. Po nowennie Msza św. w intencjach polecanych św. Józefowi.
 3. Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania postanowień abstynencji od napojów alkoholowych. Księga Trzeźwości będzie się znajdować przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.
 5. W czwartek przypada 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Złożenie kwiatów i modlitwa przy pomniku Żołnierza Polskiego obok naszego kościoła o godz. 18.45. Zapraszamy wszystkich pragnących oddać hołd bohaterom, którzy poświęcili swe życia w obronie Ojczyzny.
 6. Msza św. w intencji powołań do służby Bożej i za powołanych w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. krótkie spotkanie Przyjaciół Paradyża.
 7. Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem w piątek o godz. 15.00. W czasie Koronki modlić się będziemy o łaskę Spowiedzi św. dla trwających w grzechach ciężkich. Imiona osób potrzebujących tej modlitwy, wypisane na karteczkach, będzie można składać przed Koronką do koszyczka znajdującego się przed ołtarzem. Po Koronce adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 17.45. Zakończy się ona odmówieniem Litanii do NSPJ. W czasie adoracji okazja do pierwszopiątkowej Spowiedzi św.
 8. Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi w sobotę o godz. 6.30. Po niej nabożeństwo I soboty miesiąca.
 9. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.00, ks. Tadeusz w sobotę od godz. 8.30.
 10. Nauka dla rodziców i chrzestnych przygotowująca do Chrztu św. dzieci w sobotę o godz. 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego.
 11. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 8.30.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Gość Niedzielny“ (o siostrach zakonnych pomagających w Powstaniu Warszawskim; o niedzielnej Mszy św. w czasie wakacji; o nowym filmie o życiu śpiewaka operowego Pavarotti‘ego);

- „Niedziela“ (o Powstaniu Warszawskim; o 12 krokach w drodze do trzeźwości; o katedrze św. Jakuba w Szybeniku).

 1. Troska o budynek kościoła powinna być troską wszystkich parafian. Niestety zdarza się coraz częściej, że z wielu ulic do sprzątania kościoła przychodzą nieliczni lub nie przychodzi nikt. Prosimy zatem o podpowiedzi, jak ten problem rozwiązać. Będziemy wdzięczni za wszystkie wnioski i podpowiedzi. Sprzątanie naszego kościoła powierzamy, w sobotę od godz. 9.00, mieszkańcom ul. Moniuszki z numerów 42 (trzy klatki) i 46.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, za wszelką pomoc i życzliwość.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask od Boga, który jest pełen Miłosierdzia, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej Dziewicy Maryi oraz św. Józefa Oblubieńca.