1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Nabożeństwo w intencji naszych ojców dzisiaj o godz. 17.15.
  2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ z procesją eucharystyczną dzisiaj o godz. 17.15, od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30; po zakończeniu oktawy Bożego Ciała w piątek i sobotę o godz. 17.30.
  3. Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela w poniedziałek. Msze św. o godz.: 6.30, 18.00.
  4. Modlitwa do św. Józefa we wtorek w czasie nabożeństwa czerwcowego.
  5. Poradnia „Medicus” przy ul. Skarbowej 2 zaprasza na płatne badania USG w środę od godz. 8.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w czasie nabożeństwa czerwcowego.
  7. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek. Poświęcenie wianków na Mszy św. o godz. 18.00.
  8. Pan organista Ireneusz obchodzi w tym tygodniu swoje imieniny. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00.
  9. Msza św. w intencjach Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej w czwartek o godz. 18.00. Po mszy św., do godz. 19.30, adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.
  10. Parafia Wniebowzięcia NMP zaprasza na Wieczór Poezji w wykonaniu aktora Macieja Jachowskiego w czwartek o godz. 19.30. Szczegóły na plakacie.
  11. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek. Msze św. o godz.: 6.30, 18.00. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  12. Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem w piątek o godz. 15.00. W czasie Koronki modlić się będziemy o nawrócenie trwających w grzechach ciężkich, o łaskę Spowiedzi św. dla nich. Imiona osób potrzebujących tej modlitwy, wypisane na karteczkach, będzie można składać przed Koronką do koszyczka znajdującego się przed ołtarzem.
  13. W imieniu ks. Proboszcza Parafii NSPJ zapraszamy na Mszę św. odpustową w piątek o godz. 18.00.
  14. Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w sobotę. Msza św. w formularzu świątecznym o godz. 6.30.
  15. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Piesza Pielgrzymka z Żar do Otynia i na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce. Zapisy na spotkaniu organizacyjnym dzisiaj o godz. 19.00 w salce przy kościele lub u ks. Adama. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania. Karty Duchowego Pielgrzyma można pobrać z zakrystii. Organizujemy także wyjazd autokarowy na ostatni etap i wejście pielgrzymki na Jasną Górę w dniu 12 lipca. Koszt 90 zł. Zapisy w zakrystii.
  16. Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach 13 i 14 lipca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  17. Pamiętajmy, że wakacje to czas odpoczynku, a nie czas bez Boga. Zachęcamy więc do uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. tam, gdzie będziemy spędzać czas wakacji. Wiele parafii posiada strony internetowe. Można więc sprawdzić godziny Mszy św. z wyprzedzeniem. Prosimy również pamiętać, że w każdym kościele (również podczas zwiedzania) obowiązuje odpowiedni strój: ramiona i kolana powinny być zakryte. Pamiętajmy także, że w czasie prowadzania pojazdów mechanicznych, każdego z nas w sumieniu, obowiązują przepisy ruchu drogowego.

- „Gość Niedzielny“ (o relacjach ojca z dzieckiem; o Ciele i Krwi Chrystusa; dodatek o przetworach z owoców);

- „Niedziela“ (o modlitwie za kapłanów; o strażnikach Serca Pana Jezusa; o tatusiach).

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św w intencji sprzątających zostanie odprawiona 10 listopada o g. 10.00. Sprzątanie naszego kościoła powierzamy, w sobotę od godz. 9.00, mieszkańcom ul. Krótkiej z nr 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, za wszelką pomoc i życzliwość. W przyszłą niedzielę taca na wspacie działalności Ojca św. Franciszka zwana świętopietrzem.
  3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask od Boga, który jest Miłością, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej Dziewicy Maryi oraz św. Józefa Oblubieńca.