1. Marsz dla życia i rodziny przejdzie ulicami naszego miasta w dniu dzisiejszym. Rozpocznie się on o godz. 14.00 przy kościele NSPJ. Zapraszamy do udziału w marszu, który niech będzie poparciem ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci i wsparciem dla rodzin.
 2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ dzisiaj o godz. 17.15, w dni powszednie (z wyjątkiem czwartku) o godz. 17.30, w czwartek po wieczornej Mszy św.
 3. W poniedziałek II dzień świąt Zesłania Ducha Świętego, święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu w kościele parafialnym o godz.: 6.30, 10.00, 18.00.
 4. Parafialny Zespół Caritas informuje, że we wtorek w godz. 14.00 – 16.00 będą wydawane uzupełniające artykuły żywnościowe dla osób uprawnionych w ramach programu FEAD.
 5. Różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek w czasie nabożeństwa czerwcowego.
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w czasie nabożeństwa czerwcowego.
 7. Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana przypada w czwartek. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji o wierność kapłanów wobec Jezusa Chrystusa.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.
 9. Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem w piątek o godz. 15.00. W czasie Koronki modlić się będziemy o nawrócenie trwających w grzechach ciężkich, o łaskę Spowiedzi św. dla nich. Imiona osób potrzebujących tej modlitwy, wypisane na karteczkach, będzie można składać przed Koronką do koszyczka znajdującego się przed ołtarzem.
 10. Ks. Tadeusz będzie odwiedzał swoich chorych w sobotę od godz. 9.00.
 11. Kancelaria Parafialna czynna będzie w sobotę w godz. 9.00 – 10.00.
 12. Diecezjalne Dni Młodzieży będą się odbywać w sobotę w Rokitnie. Wyjazd z naszej parafii o godz. 10.30. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii lub u ks. Adama.
 13. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w kościele NSPJ.
 14. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuarium w Rokitnie na uroczystości 350-lecia obecności obrazu Matki Bożej i 30 rocznicy koronacji. Pielgrzymka odbędzie się w przyszłą niedzielę. Wyjazd o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 30 zł.
 15. Msza św. w intencjach Radia Maryja, Telewizji Trwam i dzieł ewangelizacyjnych w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą: od godz. 18.50 Akcja Katolicka, od godz. 19.30 Rodzina Radia Maryja, od godz. 20.15 Żywy Różaniec. Adorację zakończy o godz. 21.00 Apel Maryjny.
 16. Serdecznie zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Żar do Otynia i na Jasną Górę. Pielgrzymka z Żar do Otynia (gdzie znajduje się sanktuarium MB Królowej Pokoju) odbędzie się w dniach 30 czerwca i 1 lipca. Druga część pielgrzymki dla wszystkich chętnych odbywać się będzie w dniach 02 -12 lipca z Otynia na Jasną Górę w ramach Pieszej Pielgrzymki Duszpasterstwa Rolników. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub u ks. Adama oraz na spotkaniu organizacyjnym dzisiaj o godz. 19.00 w salce przy kościele.
 17. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Medjugorie w dniach 28 lipca – 7 sierpnia. Koszt 600 zł i 220 euro. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Gość Niedzielny“ (o św. królowej Jadwidze; o tym, o czym warto wiedzieć organizując wakcje; dodatek: płyta z homiliami św. Jana Pawła II z I pielgrzymki do Polski);

- „Niedziela“ (o zesłaniu Ducha Św.; o kulcie NSPJ; o działalności Caritas).

 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Sprzątanie naszego kościoła powierzamy, w sobotę od godz. 9.00, mieszkańcom ul. Szymanowskiego z nr 57, 59, 61, 63, 65.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, za wszelką pomoc i życzliwość.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask od Boga, który jest Miłością, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej Dziewicy Maryi oraz św. Józefa Oblubieńca.