1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Zapraszamy na Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w kościele parafialnym w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30, 10.00, 18.00; w środę także o 16.00. Msza św. z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych w środę o godz. 10.00. Spowiedź rekolekcyjna w środę w godz.: 9.00 – 10.00, 15.00 – 16.00, 17.00 – 18.00. Zachęcamy, aby skorzystać ze Spowiedzi św. w czasie rekolekcji i nie odkładać jej na ostatnią chwilę przed świętami. Plan rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.00. Na nabożeństwie będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Nowenna i różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
 5. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w środę po nowennie w sali na plebanii.
 6. Msza św. o powołania do służby Bożej w Kościele i za powołanych w czwartek o godz. 18.00. Po niej, do godz. 19.30, adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Przyjaciół Paradyża. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.
 7. Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem z konferencją o Bożym Miłosierdziu w piątek o godz. 15.00. Adoracja potrwa do godz. 16.30. Okazja do Spowiedzi św. w godz. 16.00 – 16.30, 17.15 – 18.00.
 8. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.30.
 9. Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla w piątek po wieczornej Mszy św. Ofiarujmy udział w tej Drodze Krzyżowej jako zadośćuczynienie za nasze grzechy i jednocześnie wyznanie wiary.
 10. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.00; ks. Adam w sobotę od godz. 8.30; ks. Tadeusz w sobotę od godz. 9.00.
 11. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30.
 12. Modlitwa różańcowa prowadzona przez Żywy Różaniec w sobotę o godz. 17.15.
 13. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego.
 14. PZC rozprowadza świece na stół wielkanocny. Część ofiary z każdej świecy (z 15 zł) zostanie przeznaczona na pomoc rodzinom potrzebującym w Syrii.
 15. PZC składa serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy podczas wielkanocnej zbiórki żywności złożyli dary rzeczowe bądź finansowe w kościele i w marketach. Szczególną wdzięczność Caritas pragnie wyrazić uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz ich opiekunom, za duże zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu dwudniowej zbiórki żywności i pieniędzy w marketach: „Biedronka”, „Intermarche” i „Kaufland”. Ofiary na zakup żywności można jeszcze składać w dniu dzisiejszym do puszki znajdującej się na stoliku obok świec Caritas w przedsionku kościoła. Paczki świąteczne z zebranych i zakupionych produktów będą wydawane w czwartek w godz. 14.00 – 16.00. W tych samych godzinach będzie wydawana żywność w ramach programu FEAD dla rodzin skierowanych przez MOPS.
 16. Serdecznie zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w nocy z 12 na 13 kwietnia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 19.oo w salce przy kościele.
 17. Parafia NSPJ zaprasza na katechezę dla pracowników Służby Zdrowia w poniedziałek o 19.00 i na katechezę dla nauczycieli, wychowawców i katechetów we wtorek o 19.00. Wygłosi je o. Remigiusz Trocki.
 18. Parafia pw. Wniebowzięcia NMP zaprasza na spotkanie, którego tematem będzie przybliżenie zakresu zadań realizowanych wobec rodziny. Odbędzie się ono w środę o godz. 19:00 w sali na plebanii. Poprowadzi je doradca Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, dr hab. Mieczysław Guzewicz.
 19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Gość Niedzielny“ (o zrywaniu z grzechem; o św. Ignacym z Loyola; dodatek: broszura o ziołach na wiosnę);

- „Niedziela“ (ważne oświadczenie ks. kard. Dziwisza; o wojnie domowej w Hiszpanii; o Kazachstanie).

 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 18 sierpnia o godz. 13.00. Sprzątanie naszego kościoła w sobotę o godz. 9.00 powierzamy mieszkańcom ul. Szymanowskiego z nr 17, 19.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, a także za okazane dobro i wsparcie.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask płynących od Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej Dziewicy Maryi oraz św. Józefa Oblubieńca.