1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele. Ze względu na fakt, iż powiat żarski znajduje się w strefie czerwonej, w naszym kościele we Mszy św. i nabożeństwach może uczestniczyć 110 osób. Prosimy, aby najlepiej zajmować miejsca oznaczone krzyżykiem (zachowanie dystansu – na prośbę naszych parafian).
 2. Spowiedź św. w dni powszednie odbywa się przed Mszą św. w konfesjonale, natomiast w niedzielę odbywa się przed Mszą św. tylko w kaplicy. Ze względu na wymogi sanitarne, prosimy, aby do Spowiedzi św. przystępować w maseczce. Zachęcamy, aby przystępować do Spowiedzi św., zbliża się bowiem Uroczystość Wszystkich Świętych i możliwość ofiarowania odpustu zupełnego za zmarłych.
 3. Zapraszamy na różaniec w niedzielę o godz. 17.00, od poniedziałku do środy i w piątek o godz. 17.30; w sobotę dziesiątka różańca św. o godz. 17.50. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci we wtorek o godz. 16.30 i czwartek o godz. 16.00.
 4. W poniedziałek przypada wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszach św. błogosławieństwo relikwiami.
 5. Litania do św. Józefa we wtorek i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę połączone z różańcem.
 6. Spotkanie dla uczniów klas VII ze Szkoły Podstawowej nr 1 i ze Szkoły Społecznej, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania odbędzie się w tym tygodniu: dla uczniów z klas VIIa, VIIb, VIIc w środę o godz. 18.45; dla uczniów z klas VIId, VIIe oraz ze Szkoły Społecznej w piątek o godz. 18.45. Prosimy, aby uczniowie przybyli z rodzicami.
 7. Nabożeństwo do św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych z wyczytywaniem intencji, różańcem św. Rity, poświęceniem róż i błogosławieństwem relikwiami w czwartek o godz. 17.00. Intencje można składać do skrzynki przy ołtarzu bocznym. Po nabożeństwie Msza św. w intencjach polecanych wstawiennictwu Świętej.
 8. Msza św. w intencjach Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św., do godz. 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św.
 9. Koronka do Miłosierdzia Bożego o odwrócenie epidemii i nawrócenie trwających w grzechach w piątek o godz. 15.00.
 10. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.
 11. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu w środę w godz. 19.00 – 20.00 i w sobotę w godz. 09.00 – 10.00. Pogrzeby i wezwania do chorych przyjmuje ks. dyżurny także poza godzinami kancelarii.
 12. Na stoliku przy chrzcielnicy i na stoliku przy kracie są wyłożone kartki na wypominki. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy wypisywać wyraźnie i w mianowniku. Na każdej kartce jest umieszczona data, kiedy wypisani zmarli zostaną włączeni do modlitwy wypominkowej.
 13. Ks. Biskup Tadeusz Lityński udzielił przebywającym w strefie czerwonej dyspensy czyli zwolnienia od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.
 14. Pragniemy poinformować, że w uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy św. na cmentarzu.
 15. Z okazji dnia św. Łukasza, Patrona Pracowników Służby Zdrowia ks. Biskup T. Lityński napisał: „Wyrażając wdzięczność pracownikom służby zdrowia oraz instytucjom związanym z ochroną zdrowia za poświecenie dla drugich, by chronić, leczyć i ratować ludzkie życie, pragnę skierować najszczersze wyrazy uznania dla medycznego powołania i posługi wobec osób chorych i cierpiących. Niech święty Łukasz wyprasza siłę i moc niesienia pocieszenia i pomocy wszystkich potrzebującym. Jednocześnie zwracam się do wszystkich Diecezjan o codzienną modlitwę w intencji pracowników służby zdrowia oraz o postawę wzajemnego braterstwa i zrozumienia.“
 16. Na prośbę naszych parafian, od dzisiaj, można w zakrystii i na plebanii nabywać opłatki na stół wigilijny.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

- „Gość Niedzielny“ (o głoszeniu Ewangelii w świecie; o rodzinie wychowującej porzucone dzieci; o zbieraniu grzybów);

- „Niedziela“ (o św. papieżu Janie Pawle II; o sprawach rodzinnych; o cukrzycy).

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary, które zostały przekazane na konto naszej parafii (nr konta parafialnego: 40 1600 1462 1831 4275 9000 0001). Po Mszy św. można nabyć cebulki żonkili – dochód jest przeznaczony na wsparcie żarskiego hospicjum.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca.

Przeczytaj

Spotkania formacyjne

Spotkania formacyjne dla dzieci i młodzieży

Biała Armia i nauka śpiewu
piątek o godz. 16.00
(zapraszamy dzieci z klas I – III szkoły podstawowej)

Lektorzy, ministranci
sobota godz. 11.00;

Kandydaci na ministrantów
niedziela godz. 12.20 w zakrystii w kościele
(zapraszajmy chłopców od klasy III-ciej szkoły podstawowej i starszych)

Oaza Dzieci Bożych
sobota godz. 12.00
(zapraszamy dzieci od klasy IV szkoły podstawowej)

Oaza młodzieżowa
sobota godz. 13.00.

Spotkania odbywają się w salce przy kościele

40-lecie święceń kapłańskich naszego ks. Proboszcza kan. Stanisława Pojnara