15 czerwca br. udaliśmy się w pieszą pielgrzymkę, rodzice i dzieci po przyjęciu pierwszej Komunii Świętej oraz angażujące się w liturgię, do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu. Ruszyliśmy śpiewając „ w drogę z nami wyrusz Panie, nam nie wolno miejscu stać”. Cieszę się, że wielu nie zatrzymało się po ceremonii majowej, ale wciąż zbliżają się do Jezusa. W naszych sercach zabraliśmy intencje, to o czym chcieliśmy porozmawiać z Maryją, a w jej towarzystwie z Jezusem; za co podziękować i przeprosić i o co poprosić. Szliśmy polami i lasami nucąc „obok mnie kroczył Jezus i nikt nie widział nas, w czasie tej wędrówki On powiedział mi, że bardzo kocha mnie”. Czas przesuwał się jak paciorki różańca. I tak stanęliśmy przed figurą Matki Bożej w Otyniu. Uczestniczyliśmy w Eucharystii razem z pielgrzymami parafii św. Brata Alberta w Zielonej Górze.

Potem pojechaliśmy do Muzeum Etnograficznego w Ochli. Było ognisko i posiłek. Na deser teatralne przedstawienie objawień Matki Bożej w Fatimie. Dzieci przygotowały je pod okiem Pań katechetek - Honoraty i Lucyny. Na koniec spacer wśród zabytkowych chat i zagród. Pogoda sprzyjała nam co widać na zdjęciach.

A ktoś zapytał kiedy będzie następna pielgrzymka.

Ks. Arkadiusz