PLAN DIECEZJALNEGO DNIA MŁODZIEŻY

W RAMACH OBCHODÓW ROKU KOLBIAŃSKIEGO

GĘBICE - 24.09.2011

• godz. 11.00 – Powitanie.
  • godz. 11.15 – Konferencja „Św. Maksymilian patronem trudnych czasów” – o. dr Piotr Cuber OFMConv., asystent Rycerstwa Niepokalanej Prowincji Krakowskiej
  • godz. 12.00 – Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi z homilią ks. inf. dr. Ireneusza Skubisia, redaktora naczelnego Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.
  • godz. 14.00 - Agapa
  • godz. 15:00 – Rozpoczęcie Diecezjalnego Dnia Młodzieży, Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • godz. 15:30 – Blok Ewangelizacyjny:
  1. Modlitwa przez śpiew
  2. Spektakl "Dając Siebie" - to symboliczna teatralna opowieść o historii ludzkości w kontekście "zagarniania" do siebie i "rozdawania" siebie. O egoizmie, który rani i zabija, o miłości, która dając ginie, ale też daje Nowe Życie.
  3. Spektakl „Lifehouse” - to krótka scenka o bliskości człowieka i Boga, o grzechu, który ich rozdziela, o oddaniu Jezusa w walce z Szatanem i jego Demonami.
  4. Centralnym punktem koncertu będzie "rozdanie" obrazu św. o. M.M. Kolbe, spod którego wyłoni się wizerunek Jezusa Miłosiernego.
  5. Koncert
  6. Nauczanie