Diecezjalne Dni Młodzieży 18.09.2010

W piątkowe popołudnie do Międzyrzecza przybyli organizatorzy wraz z animatorami i liderami, którzy poprzez swoją działalność chcą pokazywać i przybliżać wszystkim młodym ludziom wartości jakie niesie za sobą żywa wiara i sam Jezus Chrystus. Po wspólnej mszy św. , którą sprawował diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Robert Patro wszyscy przybyli zabrali się do bezpośrednich przygotowań do DDM.

W sobotę około godziny 12 zaczęły przyjeżdżać pierwsze grupy. Plac w okolicy plebani stale wypełniał się młodzieżą. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W postawionym „namiocie – kaplica” odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź. Równolegle w budynku kościoła, trwał koncert oraz spektakl „Ekspresowa Ewangelia” w wykonaniu Teatru Małe Co Nieco z Gubina.

Następnie uczestnicy DDM udali się do namiotów rozstawionych w pobliżu kościoła, w których trwał piknik młodych. Na wszystkich czekała smaczna wojskowa grochówka, Bractwo Rycerskie, a na pytania młodzieży w „Namiocie pytań i Odpowiedzi” odpowiadał Ks. Dr hab. Andrzej Draguła.

Centralnym punktem programu była uroczysta Msza Św. której przewodniczył Ks. bp Stefan Regmunt, biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Podczas Eucharystii nastąpiło odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, które było szczególnym akcentem całego spotkania.

Żródło: www.ddm.org.pl