Na początku roku, pierwszego stycznia, parafia Św. Michała Archanioła w Cerro Azul miała szczęście gościć biskupa Pawła Sochę (niestety nie mam jeszcze żadnego zdjęcia z jego pobytu). Odprawił Mszę Św. dla parafian i wygłosił homilię Tak wiec parafia wkroczyła w Nowy Rok z błogosławieństwem biskupa z Polski. Z tego co wiem, to po raz pierwszy biskup z Polski odprawiał Mszę Św. na tej parafii.

Na zdjęciach poniżej: Ministranci, Kościół parafialny, Plebania, Msza Św. w kaplicy p.w. św. Agnieszki w Andrade, Młodzież podczas przygotowania pastelitos (Jest to rodzaj ciastek. Następnie młodzież je sprzedaje, mając za to pieniądze na bieżące wydatki grupy młodzieżowej. W tym wypadku na opłacenie rekolekcji), Podczas dnia skupienia dla młodzieży w parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Santo Pipó, Droga do jednej z kaplic (i nowy samochód, który jest owocem ofiarności wielu osób).

Od 14 do 18 lutego, w jednej z kaplic które nalezą do parafii odbędzie sie misja. Poprowadzą ja ewangelizatorzy z Posadas (miasto wojewódzkie i stolica diecezji). Będą odwiedzając domy, modląc się z domownikami, rozważać z nimi wybrany fragment Pisma Świętego, i w niektórych przypadkach zachęcać do powrotu do Boga. Planuje przyjazd ok. 35 ewangelizatorów. Polecam ten czas modlitwie wszystkim, którzy czytają mój list! Mam nadzieje, że będzie to czas odnowienia relacji z Jezusem dla wielu mieszkańców Andrade.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!

ks. Paweł Ptak